Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie

Wrocławski Zeittheater

  • Promocja
    image-promocja

książka

Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie, Wrocławski Zeittheater - opis produktu:


Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie, od PRACA ZBIOROWA. Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- PRACA ZBIOROWA. Nie będziesz żałował! Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

W artystycznej Utopii każde dzieło teatralne byłoby zarzewiem buntu i wywoływałoby realną, spektakularną zmianę jak bitwa o Hernaniego czy zdjęcie z afisza Dejmkowskich Dziadów. Pojawiające się w tytule tomu hasło teatr zaangażowany odsyła automatycznie do znacznie szerszego kulturowego kontekstu napięcia między etyką a estetyką. Pytanie o autonomię sztuki, stopień jej wyemancypowania względem przestrzeni społecznej czy szeroko rozumianej sfery politycznej padało nie raz, pomimo to ciągle powraca jako problem determinujący ogląd twórczości artystycznej. Koncepcja tomu i jego przekrojowa struktura opierają się na współczesnej dynamice zjawiska. Autorami tekstów są historycy, teoretycy i praktycy teatru, niezależni dziennikarze. Tę mnogość perspektyw pogłębia aspekt dla analizy dzieła teatralnego fundamentalny równoczesność aktu kreacji i percepcji. W książce uwzględniona została ta podwójna optyka; spojrzenie kreatorów współgra z dekodowaniem przejawów zaangażowania teatru przez odbiorców, krytyków i badaczy.
Wydaje się oczywiste, że ,,teatr zaangażowany`` w tym szerokim znaczeniu wykracza już dzisiaj poza sferę tradycyjnie rozumianej sztuki i teatru, znajduje szczególnie dobre warunki rozwoju w Polsce i innych krajach za sprawą wielu zwrotów (społecznego, performatywnego), co oczywiste, ale także w związku z postępującym procesem demokratyzacji społeczeństwa, wymagającym jego aktywności i oporu wobec różnych ośrodków władzy; a to testuje się najlepiej w teatrze, który i jako sztuka, i jako instytucja, wreszcie najogólniej jako praktyka kulturowa opiera się po prostu na współobcowaniu bliźnich.
[z recenzji dr hab. Doroty Fox]

Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie - PRACA ZBIOROWA to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie, sprawdź inne tytuły, których autorem jest PRACA ZBIOROWA i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie Wrocławski Zeittheater, pochodzi z wydawnictwa Universitas. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, teatr. Książka Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie liczy 254 stron. Jej wymiary to 235 x 150. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Teatr zaangażowany w Polsce i na świecie, Wrocławski Zeittheater

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: