SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Studia o muzealnej pamięci na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej do roku 1918

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa miękka
Ilość stron 666
  • Wysyłamy w 24h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Muzea, kolekcje czy inicjatywy muzealne istniejące i kształtowane na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów do 1918 r. nie były dotychczas przedmiotem szerszych badań. Nieznane pozostawały skala zjawiska i sposób funkcjonowania tych zbiorów w ówczesnej wielorakiej kulturze pamięci. Niniejsza publikacja to próba wypełnienia tej luki. Punktem wyjścia do zawartych w książce studiów jest muzeum rozumiane jako instytucja publiczna, opierająca swoją działalność na prezentacji i dydaktycznym wykorzystaniu obiektów wizualnych tworzących kolekcję.

Monografia jest podzielona na cztery części poświęcone wybranym zagadnieniom - w pierwszej muzeum jest ujęte jako przestrzeń edukacji, w drugiej - jako obszar symbolizacji dziejów, historii narodu, rodów, kultury, a przede wszystkim sztuki. Trzecia część odnosi się do ziemi i zamieszkującego ją ludu w sensie ojczyzny/ojczyzn, w aspekcie przyrody i cywilizacji, natomiast część czwarta obejmuje zagadnienia związane ze skomplikowanymi na ogół relacjami pomiędzy narodami żyjącymi na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej. Publikację zamyka wykaz muzeów i placówek o charakterze muzealnym zlokalizowanych tu przed 1918 r.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Polski XIX wieku,  Polski XX wieku,  Kulturoznawstwo,  nauki humanistyczne
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 666
ISBN: 9788323144250
Wprowadzono: 22.11.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Studia o muzealnej pamięci na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej do roku 1918 - Tomasz F. de Rosset, Aldona Tołysz, Małgorzata Wawrzak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: