Studia nad bezpieczeństwem - Rafał Kamprowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Studia nad bezpieczeństwem (miękka)

Między historią a współczesnością

książka

Studia nad bezpieczeństwem, Między historią a współczesnością - opis produktu:

Niniejsza publikacja stanowi swoisty punkt wyjścia i wprowadzenie do problematyki wielowymiarowości bezpieczeństwa zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnym. Pierwsze artykuły koncentrują się na wymiarze historycznym.
Autorzy podjęli w nich m.in. analizę porównawczą propagandy Niemiec i Wielkiej Brytanii w latach 1933?1946, działalności Biura Informacji i Propagandy i jego miejsca w strukturach podziemia oraz dokonali międzykulturowej analizy starożytnych traktatów wojennych na podstawie Sun Tzu i Wegecjusza.

W dalszej części studenci uczynili obiektem swej analizy m.in. kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polski, bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni, wykorzystania środków masowego przekazu w działaniach grup terrorystycznych czy monitoringu wizyjnego w dobie inteligentnych miast.

Redaktor publikacji wyraża nadzieję, iż stanie się ona inspiracją dla środowiska akademickiego w zakresie wielowymiarowego postrzegania bezpieczeństwa i zachęci obecnych i przyszłych studentów do podejmowania śmiałych inicjatyw naukowych oraz nauczy krytycznego spojrzenia.
fragment Wstępu

Książka Studia nad bezpieczeństwem Między historią a współczesnością, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Rafał Kamprowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Studia nad bezpieczeństwem liczy 142 stron. Jej wymiary to 150x210. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Studia nad bezpieczeństwem, Między historią a współczesnością

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.