Strażniczka miodu i pszczół / Cristina Caboni | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Strażniczka miodu i pszczół (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 448
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Strażniczka miodu i pszczół - opis produktu:

Powieść wibrująca skrzydełkami pszczół i pachnąca miodem kapiącym z uli. Pełna emocji. Bo lawendowy miód uspokoi twoją duszę, a akacjowy sprawi, że znów się uśmiechniesz.

Angelica nigdzie nie zdołała zapuścić korzeni. Nie chciała się z nikim wiązać. Po tym, co spotkało ją w przeszłości, jest nieufna, pełna strachu i zawsze gotowa do ucieczki. Jedynie wśród pszczół czuje się dobrze. Jest wędrowną pszczelarką, odwiedza hodowle i pomaga usprawnić pracę uli oraz produkcję miodu. Zna się na tym jak mało kto. Całą wiedzę zdobyła jako dziecko, na Sardynii, która była kiedyś jej domem. Teraz dostała od losu swoją szansę. Na malowniczej wyspie, na której była szczęśliwa, czeka na nią miejsce, w którym rozpocznie wszystko od nowa...

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Uśmiech losu

Katarzyna Michalak

miękka
25,20 zł 39.99
 • -44%
Tylko raz w roku

Agnieszka Lingas-Łoniewska

miękka
22,34 zł 39.90
 • -41%
Szczęście przy kominku

Gabriela Gargaś

miękka
21,77 zł 36.90
 • -43%
Świąteczny sekret

Krystyna Mirek

miękka
22,74 zł 39.90
 • -44%
Uwierz w Mikołaja

Magdalena Witkiewicz

miękka
22,34 zł 39.90

Zobacz również

 • -41%
Echa niewierności Grzechy młodości

Edyta Świętek

miękka
21,77 zł 36.90
 • -40%
 • -37%
Niedokończona baśń

Dorota Gąsiorowska

miękka
25,19 zł 39.98
 • -43%
PS Kocham Cię na zawsze

Cecelia Ahern

miękka
22,74 zł 39.90
 • -43%
Róża wiatrów

Agnieszka Krawczyk

miękka
22,69 zł 39.81
 • RRecenzje
 • Książka
 • Strażniczka miodu i pszczół
4.6/5 ( 12 ocen )
  5
  9
  4
  1
  3
  2
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

www.ohnoitsmegan.wordpress.com

 • 13-08-2018
 • 12:28

Angelica kocha pszczoły, opiekuje się nimi i tylko wśród nich czuje się dobrze. Całą wiedzę, jaką posiada na ich temat zdobyła jako dziecko, mieszkając na Sardynii. To tam spędziła najszczęśliwsze a zarazem najtrudniejsze lata swojego życia. Gdy pewnego dnia jej matka wraca z nowym mężem i postanawia zabrać ją do Rzymu, wszystko się zmienia. Od tamtej pory, Angelica nie może zagrzać nigdzie miejsca i staje się nieufna, pełna strach i zawsze gotowa do ucieczki.

Jednak los dał jej szansę, której nie mogła przepuścić. Na malowniczej wyspie, która kiedyś była jej domem, czeka na nią piękny dom z ogromnym ogrodem, otoczony fioletowymi polami lawendy i pasieką. I właśnie tam, Angelica postanawia znaleźć swoje szczęście.

Pięknie napisana, pachnąca miodem i latem książka, która porusza i sprawia, że uśmiech gości na twarzy. Pomimo ciężkiego życia, Angelica nie traci wiary w miłość i stara się ją odnaleźć a dzięki odziedziczeniu domu, realizuje się też w swojej pasji, jaką jest pszczelarstwo.

Jest to niewątpliwie jedna z tych książek, które można uznać za idealną na letnie wylegiwanie się na plaży czy w ogrodzie. Co mi osobiście się podobało, to sposób, w jaki autorka na wstępie każdego rozdziału, nadawała mu "miodowy" charakter.

Jestem przekonana, że ta książka zyska sobie wiele czytelniczek, gdyż ma w sobie coś wyjątkowo lekkiego a jednocześnie opowiada o trudnych dla głównej bohaterki sprawach i o tym, w jaki sposób nawet z najciemniejszego miejsca można wyjść i cieszyć się życiem.

Bardzo pozytywna powieść, która podniesie na duchu i przywoła uśmiech na twarzy każdemu, kto po nią sięgnie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 24-08-2018
 • 09:14

Sekrety miodu
?W życiu zdarzają się różne rzeczy. Z pozoru straszne wydarzenia niespodziewanie nabierają zupełnie innego znaczenia. Nie zawsze ich konsekwencje są negatywne. Często wskazują nowe możliwości. Sekret polega na tym, by umieć je rozpoznać? ? te piękne słowa znamionują bogate życiowe doświadczenie, ale i cierpienie, którego nie brakuje w naszym życiu. Problem w tym, że w chwilach ciężkich, traumatycznych, potrafimy skoncentrować się tylko na ich przeżywaniu, tylko nieliczni widzą w nich głębszy sens. Dopiero z perspektywy czasu okazuje się, że wszystko miało swój cel, nic nie zdarzyło się bez przyczyny, że każde zdarzenie miało nas czegoś nauczyć, miało nas doświadczyć byśmy potrafili poradzić sobie z kolejnym wyzwaniem bądź też zainicjowało proces niezbędnych zmian.
A jak to było w przypadku Angelicy Senes? Jej życie było wielkim bólem, cierpieniem i samotnością, ale czy rzeczywiście miało to czemuś służyć? Izolowana, wychowująca się niemal bez opieki dziewczynka, schronienie znalazła pod opiekuńczymi skrzydłami Margherity. Jej daleka krewna, nazywana przez dziewczynkę Jają, nie tylko obdarzyła ją miłością i czułością w czasie, kiedy jej oschła i wyniosła matka oddalała się coraz dalej od domu, by zarobić na chleb. Starsza kobieta podarowała Angelice coś więcej, niż tylko kromkę chleba czy buty ? dała jej możliwość wyboru, nauczyła patrzeć na świat sercem, przekazała jej też wszystko, co sama wiedziała o miodzie i o pszczołach. Jaja była dla małej dziewczynki całym światem, a jej stary, tajemniczy dom, prawdziwym domem Angelicy.
Śmierć mądrej opiekunki, niemal dwanaście lat temu, była dla Angelicy prawdziwą tragedią, a jednak lata spędzone u jej boku, wyposażyły ją w prawdziwą mądrość, dały też zawód. Po ukończonej zootechnice, podróżuje ona po świecie, lecząc nie tylko ból złamanego serca, ale i uciekając wciąż w nowe miejsca przed samotnością. Dzięki Jaji, została specjalistką od pszczół, ich strażniczką, bowiem wiedza wyniesiona ze studiów nie ma nic wspólnego z tym, co przekazała jej opiekunka. Śpiew Angelicy wabi pszczoły, uspokaja je, hipnotyzuje. Dziewczyna staje się częścią ich świata, a one pozwalają się doglądać, zdradzają jej tajemnice swojego gatunku. Dzięki temu może zajmować się pasiekami, doradzać hodowcom, pokazywać, jak właściwie z pszczołami pracować.
To bycie w nieustannym ruchu zaczyna jednak męczyć. Podróże kamperem z psem i kotem, zwiedzanie całego świata może wyglądać na przygodę, jednak ona sama jest coraz bardziej nieszczęśliwa. Los szykuje dla niej jednak prawdziwą niespodziankę. Otóż okazuje się, że odziedziczyła stary dom wraz z pasieką po ? Marghericie, zaś wiadomość o jej śmierci, którą otrzymała wiele lat temu, była zabiegiem, który miał utrzymać dziewczynę z dala od rodzinnej miejscowości. Teraz wraca na południowe wybrzeże Sardynii przekonując się jednak, że spadek, to nie tylko rzeczy materialne. To również całe duchowe dziedzictwo, które pozostawiła jej Jaja oraz konieczność objęcia posady, która wykracza daleko poza to, co dotąd robiła. Na Angelicę spada bowiem również obowiązek troski o słabszych?
Są jednak tacy, którzy nie cofną się przed niczym, by odebrać jej spadek. Na terenie należącym do domu ma powstać bowiem ekskluzywny kompleks hotelowy z polem golfowym, a jego budowa jest ostatnią deską ratunku dla firmy prowadzonej przez Nicola i jego brata. Do Nicoli, w którym kiedyś Angelica była zakochana, należy zatem przekonanie dziewczyny do sprzedaży? Jak zakończy się ta piękna, pachnąca łąkami i smakująca miodem opowieść? Jak daleko posuną się krewni Angelicy, by posiąść majątek? Czy Nicola wykorzysta dawne uczucie i na jego bazie powstanie plan przejęcia ziemi czy może ? miłość wybuchnie na nowo? Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy w pięknej powieści ?Strażniczka miodu i pszczół?, która znacząco wyróżnia się na tle innych książek swą delikatnością, duchowością, ale i zmysłowością. Piękna historia o prawdzie, o wartościach, którymi kierujemy się w życiu, napisana przez Cristinę Caboni, opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA, to jedna z tych opowieści, których nigdy się nie zapomina. Plastyczny, poetycki wręcz język, wiele cennych informacji na temat pszczół i właściwości miodu, a przede wszystkim przesłanie, które lektura za sobą niesie sprawiają, że powieści tej nie zapomnimy już nigdy, co więcej wielokrotnie będziemy do niej wracać szukając sensu w swoim życiu czy odpowiedzi na ważkie pytania?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Bookendorfina

 • 10-08-2018
 • 07:19

"Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, nie ma na świecie dwóch takich samych ludzi. I każdemu należy się taki sam szacunek."

Ciepła, sympatyczna i wypełniona miodową słodyczą powieść, i tak jak różnorodne są gatunki nektaru stworzonego przez pszczoły, tak każdy dzień człowieka inaczej smakuje, utkany z różnych odcieni złota, wyróżniający się unikalnym aromatem, cechujący się indywidualną mieszanką goryczy, ostrości, słoności, cierpkości, kwaśności, pikantności, ale też słodyczy, owoców, wanilii, cynamonu, migdałów, kawy, kwiatów czy ziół, podobnie jak delikatności, szlachetności, spokoju, równowagi i orzeźwienia. Czasem trzeba pokonać długą drogę zanim znajdzie się własne miejsce na ziemi, które czaruje blaskiem, daje nadzieję, przywołuje szczęście, pomaga spełniać marzenia i realizować się. Każdy los jest inny, lecz jak wiele z nich brzmi podobnie. A jeśli jeszcze włączy się w to zwyczajną magię dnia codziennego, wówczas nie brakuje uśmiechu i blasku, nawet kiedy czarne chmury na jakiś czas przesłonią widok.

Powieść przyjemnie wciąga czytelnika w swój świat, przenosi go do spokojnej oazy, gdzie problemy znajdują rozwiązanie, zaś oddanie, przyjaźń i miłość stają się wartościami nadrzędnymi. Śledzimy życie Angeliki, strażniczki pszczół, wielbicielki przyrody i ludowej twórczości. Młoda kobieta jeździ po świecie z miejsca na miejsce i zajmuje się pasiekami. To nieuświadomiony sposób na ucieczkę od trudnych relacji z matką i znakami przeszłości. Jednak przeznaczenie ściąga ją na najbardziej wysunięty na południe kraniec Sardynii, gdzie czeka na nią spadek po dawnej mentorce wiedzy z pszczelarstwa. Tam czekają na nią słodkie i gorzkie wspomnienia, ale też walka o zachowanie dziedzictwa, które zostało jej przekazane. W fabułę wpleciono również romantyczny wątek, podobało mi się towarzyszące mu przesłanie. Warto dać życiu i ludziom drugą szansę, dotrzeć do ich prawdziwej duszy, nawet jeśli pozornie wydaje się szorstka i oschła. Otrzymując od innych dobro przekazujmy je dalej, niech niesie się w świat. Książka dobra na wakacyjne czytanie, ujmującą przygodę, wywołanie uśmiechu i radosnych nut.

bookendorfina.pl

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Baśśka

 • 20-06-2018
 • 15:45

Cudowna, romantyczna historia, która rozgrywa się na pięknej Sardynii. Świetna książka na wakacyjny wyjazd!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Jak daleko się posunie, żeby ocalić niewiernego męża? Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że wyszła za mąż za dobrego...

 • 34.91 zł
  28.63 zł

  Jen Gibbs, dla najbliższych Jennia Beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym Vida House Publishing. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i...

 • Z okazji złotego jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej Świętojańskiej z kościoła sióstr prezentek w Krakowie, który przypada na 9 maja 2015 roku, oddajemy do rąk Czytelnika opracowanie o charakterze popularnonaukowym. Treść książki przybliży nam niezwykłą historię wizerunku Maryi, pod równie...

 • Niezwykła przygoda w świecie książek... Podróżować na grzbiecie Shere Khana przez Księgę dżungli, u boku Werthera Goethego walczyć z czarownicami z Makbeta, a wraz z Elisabeth Bennet wzdychać do Mr. Darcy`ego... Amy nie myślała, że kiedyś będzie tak blisko bohaterów swoich ulubionych książek,...

 • Jen Gibbs, dla najbliższych Jennia Beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym Vida House Publishing. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i...

 • Paryski detektyw Behemot natrafia na ślad pewnej tajemnicy sprzed stuleci. W jego ręce wpada dziwna książka traktująca o pewnym mieczu obdarzonym niezwykłą mocą, który od wieków strzeżony jest jak źrenica oka. Nie może on bowiem wpaść w ręce krwiożerczego boga ognia - Surtra. Gdyby to się stało,...