Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy - Bogusława Bodzioch-Bryła - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy (twarda)

Polska e-poezja w dobie procesualności i konwergencji

książka

 • Wydawnictwo Ignatianum
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 558
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy, Polska e-poezja w dobie procesualności i konwergencji - opis produktu:

Jak przekonująco dowodzi autorka, e-poezja zajmuje się kwestiami, którymi zawsze zaabsorbowani byli poeci. Są to zagadnienia dotyczące podmiotu, tożsamości, także (...) narodowej czy etnicznej, Obcego i Innego, zagubienia, lęku, miłości, traumy, a nawet kwestii metafizycznych, sfery sacrum, Boga (...).
Są to obserwacje istotne dla badaczy i badaczek polskiej e-literatury, którzy do tej pory skupiali się głównie na aspekcie (multi)medialnym i technologicznym, ewentualnie genologicznym, nieco pobieżnie traktując jej tematykę. Zaskakujące jest, na przykład, jak wiele z utworów polskiej e-poezji odnosi się do kwestii religijnych czy metafizycznych. Bogusława Bodzioch-Bryła wybiera do analizy teksty ważne i dokonuje trafnych, świetnych interpretacji (...). Jak zauważa, gra z sacrum stanowi jedną z głównych strategii artystycznych poetów nowomedialnych i często ma to charakter krytyczny, subwersywny czy prześmiewczy. (...) Bardzo ciekawym wątkiem jest też zwrócenie uwagi na motywy folkloru, twórczo ożywiane przez e-poetów, czy na lokalne różnice w statusie literatury (druku) i e-literatury.
W takich odkryciach, moim zdaniem, kryje się szczególny walor studium Bogusławy Bodzioch-Bryły. Dokonany przez nią szeroki przegląd tematyki i podjęcie prób interpretacji całej gamy różnorodnych formalnie utworów e-poetyckich jest ważnym rozpoznaniem, którego do tej pory brakowało dr hab. Katarzyna Bazarnik (Uniwersytet Jagielloński).

Książka Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy Polska e-poezja w dobie procesualności i konwergencji, pochodzi z wydawnictwa Ignatianum. Autorem książki jest Bogusława Bodzioch-Bryła. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy liczy 558 stron. Jej wymiary to 160x238. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Sploty: Przepływy, architek(s)tury, hybrydy, Polska e-poezja w dobie procesualności i konwergencji

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.