SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Skarby ziemi łódzkiej

Autor:

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

książka

Wydawnictwo Bernardinum
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 352
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Skarby Ziemi Łódzkiej" to kolejna publikacja Jana Gacia z serii opisów kulturowych podróży po świecie, a trzecia o tematyce polskiej. Tym razem autor zaprasza czytelnika do centralnej części kraju, powszechnie uznawanej za mniej ciekawą niż Małopolska czy Śląsk. Niesłusznie! Obecny w kilkunastu obiektach w regionie romanizm jest zachwycający. Podobnie prezentuje się gotyk, a po nim renesans ze swoim bogactwem form. Barok wypracował kilkadziesiąt zdumiewających architekturą kościołów, wewnątrz strojnych w nieprzebrane bogactwo wyzłoconych ołtarzy, cudownych sztukaterii, wysokiej klasy malowideł ściennych i ołtarzowych. Pod względem malarstwa i rzeźby drewniane budownictwo sakralne osiąga szczyty twórczości artystycznej, zachwycają liczne pałace w parkach krajobrazowych. Mniej szczęścia miały zamki, w większości trwające w postaci malowniczych ruin. Wreszcie miasta sztuki: prymasowski Łowicz, państwowotwórczy Piotrków Trybunalski i jedyna w swoim rodzaju Łódź!

Jan Gać - historyk, podróżnik, fotografik, zafascynowany przeszłością krajów o wysokiej cywilizacji z obszaru Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i obu Ameryk - w swych podróżach nie pomija ojczystego kraju. Próbuje dostrzec niepowtarzalność, urodę, historię, architekturę i sztukę Polski, starając się utrwalić choćby cząstkę z jej chwalebnej przeszłości. Jest autorem 24 książek i ponad 400 artykułów z dziedziny historii, sztuki, religii


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Kategoria: Kultura i sztuka,  Kulturoznawstwo,  przewodniki i mapy,  przewodniki
Wydawnictwo: Bernardinum
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Liczba stron: 352
ISBN: 9788383332291
Wprowadzono: 12.06.2024

Jan Gać - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Skarby ziemi łódzkiej - Jan Gać

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: