Seryjni mordercy - Michelle Kaminsky - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Seryjni mordercy (miękka)

książka

Seryjni mordercy - opis produktu:

Torturowali, gwałcili, mordowali. Ich czyny budzą odrazę. W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje. Jakie mają IQ? Kim najczęściej są z zawodu? Według jakiego klucza wybierają ofiary?

Prowadzą podwójne życie i tej jego dziedziny pomiędzy morderstwami nie ukrywają przed otoczeniem. Wśród przyjaciół i sąsiadów uchodzą zazwyczaj za kulturalnych, miłych ludzi.

Autorka odsłania najciemniejszą stronę ludzkiej natury. Odziera z tajemnicy Anioły Śmierci i Czarne Wdowy. W gęstwinie ciekawostek i nieznanych dotąd faktów stara się udzielić odpowiedzi na pytania o to, jak rodzi się morderca, jak wybiera swoje ofiary, dlaczego przez tak długi czas zostaje niezauważony, i wreszcie - czy możemy go w porę rozpoznać.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -45%
Lot 202 miękka
23,59 zł 42.90
 • -36%
Pucio mówi dzień dobry twarda
12,71 zł 19.85
 • -30%
Pucio mówi dobranoc miękka
13,89 zł 19.85
 • -44%
Wyrwa miękka
22,34 zł 39.90
 • -43%
Jest krew... miękka
24,51 zł 43.00
 • -33%
Dotyk anioła miękka
23,39 zł 34.91

Polecane

 • -29%
Siostra Słońca Cykl: Siedem sióstr, Tom 6 miękka
31,88 zł 44.90
 • -16%
Ja cię kocham, a ty miau miękka
33,60 zł 39.99
 • -40%
Wrzask miękka
22,13 zł 36.90
 • -38%
Na progu zła miękka
27,84 zł 44.90
 • -39%
Skandal miękka
24,34 zł 39.90
 • -34%
Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety miękka
28,93 zł 43.84
 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzję
 • Książka
 • Seryjni mordercy
4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Izabela W

 • 8-05-2020
 • 19:14

Ich czyny budzą odrazę. W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje. Jakie mają IQ? Kim najczęściej są z zawodu? Według jakiego klucza wybierają ofiary? Na jaką potrawę decydowali się w ramach ostatniego posiłku, gdy czekali na wykonanie kary śmierci? Na te i wiele innych pytań odpowiada Michelle Kaminsky w książce ?Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni?.

Torturowali, gwałcili, mordowali. Każde z nich pozbawiło życia co najmniej trzy osoby, przy czym każda ze zbrodni miała miejsce innego dnia i w innym miejscu. Prowadzą podwójne życie i tej jego dziedziny pomiędzy morderstwami nie ukrywają przed otoczeniem. Wśród przyjaciół i sąsiadów uchodzą zazwyczaj za kulturalnych, miłych ludzi. Fachowo nazywa się to ?maską zdrowego umysłu? ? i na tym, między innymi, polega fenomen seryjnych zabójców.
W jaki sposób najczęściej pozbawiają życia? Co popycha ich do zbrodni? Kim był dr Śmierć? Kto zabił dwoje dzieci ? w wieku 3 i 4 lat ? a po odsiedzeniu wyroku legalnie otrzymał nową tożsamość, by? chronić własne dziecko przed prześladowaniem? Czy wiesz, do czego zdolna była siostrzenica króla Polski, która do dziś uważana jest za najgorszą zabójczynię w historii? Kto i dlaczego trzyma w piwnicy mózg jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców?

Na łamach książki ?Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni? Michelle Kaminsky odsłania najciemniejszą stronę ludzkiej natury. Odziera z tajemnicy anioły śmierci i czarne wdowy. W gęstwinie ciekawostek i nieznanych dotąd faktów stara się udzielić odpowiedzi na pytania o to, jak rodzi się morderca, jak wybiera swoje ofiary, dlaczego przez tak długi czas zostaje niezauważony i wreszcie ? czy możemy go w porę rozpoznać?

"Pora zaryglować drzwi, sięgnąć po ulubiony napój, usiąść wygodnie i poznawać najstraszniejszych ludzi, jakich widział świat."

Seryjny morderca - kim jest? W którym kraju jest ich najwięcej? W jaki sposób najczęściej zabija? Jakie ma motywy? Nie wiem czy każdemu z Was ta książka da odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Ja po części je otrzymałam. Z pewnością nie sposób dowiedzieć się wszystkiego, gdyż ludzki umysł pełen jest zagadek, a człowiekiem kierują różne mniej lub bardziej racjonalne pobudki.

Książka skonstruowana jest na zasadzie 150 pytań i odpowiedzi. Przyznam że Michelle Kaminsky zaskoczyła mnie konstrukcją książki. Niby mamy do czynienia ze zwięźle przedstawionymi suchymi faktami, jak i ciekawostkami, ale czytając to wszystko ma się ciarki na ciele. Spotkamy się z największym okrucieństwem i wykorzystywanymi do tego narzędziami zbrodni. Tortury, ćwiartowanie ciała, gwałty, duszenie, trucie, ludobójstwo, nekrofilia - to tylko część tego, o czym przeczytacie.

"(...) piła także krew swoich ofiar, ponieważ uważała że zachowa dzięki temu młodość. Niektóre ofiary dźgała, inne przypalała, gryzła lub biła. Inne jeszcze głodziła na śmierć. Co do narzędzi, to szczególną wprawę miała w posługiwaniu się nożycami, żelazem do piętnowania, pejczem, i rozżarzonym prętem, a także monetami, kluczami, szpikulcami i igłami. Kobieta koszmar."

Przytoczone zostały sprawy niektórych najsłynniejszych na świecie seryjnych zabójców. Ale oprócz tego poznamy również mniej znane bądź zapomniane przypadki. Pojawi się: Jeffrey Dahner, Ted Bundy, John Wayne Gacy, "Doktor Śmierć", "Czarna Wdowa", "Anioły Śmierci", "Babcia Śmieszka" czy "Kuba Rozpruwacz". Osobny rozdział poświęcono także sprawom nie rozwikłanym lub wciąż w toku.

To, czego mi w tej książce zabrakło, to zbyt mała ilość analizy psychologicznej. Autorka skupiła się bowiem na przypadkach morderców i ich możliwościach oraz jak wpadli w ręce wymiaru sprawiedliwości. Każdy nich składa się z góra dwóch, trzech stron. Warto byłoby także wzbogacić publikację o fotografie.

"Seryjni mordercy" to niejako encyklopedia najbardziej zepsutych ludzi, jaki świat widział. To przewodnik po seryjnych zbrodniach ubrany w sporą ilość pytań, odpowiedzi i ciekawostek na temat makabrycznych historii. Według mnie dobry punkt wyjścia do szerszego zgłębienia zagadnienia.

Czy recenzja była pomocna?

Angela

 • 7-05-2020
 • 01:28

Jeśli chcecie wiedzieć kto uszył narzutę z ubrań swoich ofiar, a który morderca wziął udział w teleturnieju to bez wahania kupujcie tę książkę. Znajdziecie w niej odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a to dlatego, że cała książka właśnie z nich się składa. Forma pytań powoduje, że jeśli Wasze nerwy nie wytrzymają tylu szczegółów, w każdej chwili możecie ją przerwać i wrócić w odpowiednim momencie.
Autorka odkrywa przed czytelnikami czasem przerażające, a czasem zabawne szczegóły z życia i działalności wielu seryjnych morderców. Myślę, że książka przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy jeszcze w temacie nie są do końca rozeznani, bo to dobra podstawa do dalszych lektur w tej tematyce. Z drugiej strony fascynaci seryjnych morderców również znajdą tu coś dla siebie - ta książka pozwoli usystematyzować wiedzę, przypomnieć najciekawsze przypadki, ale też pokaże nieznane dotąd szczegóły.
W książce autorstwa Michelle Kaminsky na czytelnika czekają sprawy znane z popularnych seriali (np. Mindhunter), ale również te mniej znane przypadki, przede wszystkim spoza USA i Wielkiej Brytanii, co jest rzadko spotykanym rarytasem w tego typu lekturach, które głównie skupiają się na mordercach anglosaskich. Ogromny plus również za aktualność tej książki - wiele tytułów jest w Polsce tłumaczonych dopiero po wielu latach, kiedy sprawy są rozwiązane, albo opisywani mordercy już nie żyją. Tutaj mamy do czynienia z informacjami z ostatnich lat.
Ze swojej strony szczególnie polecam ostatni rozdział "Sprawy nierozwikłane lub wciąż w toku" - znajdziemy tutaj sprawy, którymi służby się nie chwalą i rzadko ich temat wypływa, bo wiadomo, że jak opowiadać to o tych, które zakończyły się sukcesem.
"Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni" to najlepsze kompendium wiedzy na temat seryjnych morderców, jakie możecie znaleźć w księgarni, więc szybciutko, szybciutko kupujcie tę pozycję.

Czy recenzja była pomocna?

Gosiak W.

 • 6-05-2020
 • 19:42

Sięgając po tę książkę zaspokoiłam swoją ciekawość. Czy była warta uwagi? Tak, jak najbardziej. Dla takiego laika jak ja, książka była "dobrym przewodnikiem po przerażającym świecie zbrodni" (niekoniecznie kary, bo autorka opowiada również o zbrodniach, które nadal pozostają nierozwiązane, czyli brak sprawcy). Od Ameryki po Afrykę, przez Azję po Europę, ruszyłam szlakiem odrażających i okrutnych zbrodni seryjnych morderców. Ludzi, którzy niczym wyjątkowym nie wyróżniają się z tłumu (chociaż duża część z nich miała wysokie IQ), są sąsiadami, wzorowymi pracownikami, dobrymi kumplami. A jednak coś popycha ich do przejścia na ciemną stronę mocy.
Autorka zastosowała, moim zdaniem, ciekawą formę, otóż książka składa się z pytań i odpowiedzi. Czy dowiedziałam się czegoś nowego? Ależ oczywiście. Nowością były dla mnie miedzy innymi pewne pojęcia, określenia morderców. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek, intrygujących faktów, takich jak wzmianka o siostrzenicy króla Polski, która była jedną z najgroźniejszych seryjnych morderczyń w historii. Czego nie znajdziecie w tej książce? Psychologicznej analizy. Jest to bardziej próba szukania odpowiedzi na to, w jaki sposób rodzi się w człowieku żądza mordu. Co popycha ich do okrutnej zbrodni? Co lub kto, budzi w człowieku seryjnego zabójcę, demona?
Warto zwrócić uwagę na tę książkę, zdecydowanie to nie jest nudna lektura, tylko trudna, ze względu na to, że nie jest to fikcja literacka.

Czy recenzja była pomocna?