Sapiens Od zwierząt do bogów - Yuval Noah Harari - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Sapiens Od zwierząt do bogów (twarda)

książka

Sapiens Od zwierząt do bogów - opis produktu:

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego.

Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.

Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.

`Przesiedliśmy się z dłubanek na żaglowce, z żaglowców na parostatki, z parostatków na promy kosmiczne, lecz nikt nie wie, dokąd zmierzamy. Dysponujemy niespotykaną dotąd potęgą, ale nie mamy pojęcia, co z nią zrobić`.

Sapiens łączy biologiczne ujęcie z rozległą historyczną i kulturoznawczą perspektywą. Y.N. Harari chciałby, żebyśmy spojrzeli na siebie i nasze miejsce w świecie w nowy, prowokujący do myślenia sposób.

`Opowieść Harariego o tym, jak podbiliśmy Ziemię, oszałamia rozmachem i błyskotliwością`. THE GUARDIAN

`Oryginalna i stawiająca wiele pytań wartych namysłu`. EL PAÍS

`Yuval Noah Harari - historyk przyszłości`. LE MONDE

`Kompleksowa historia tego, co czyni nas ludźmi`. THE INDEPENDENT

Sapiens to jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat. Ponad 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. Hollywoodzką ekranizację książki przygotowuje Ridley Scott.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Cyberpunk 1982-2020

Michał Wojtas

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 5.3.2020
 • -29%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai

Andrzej Ziemiański miękka

34,00 zł 47.89
 • -32%
Ciało Instrukcja dla użytkownika

Bill Bryson

twarda
33,93 zł 49.90
 • -29%
Kosmiczne rozterki

Grasse Tyson Neil de

twarda
24,84 zł 34.99
 • -38%
Niewidzialna obrona

Matt Richtel

miękka
30,93 zł 49.90

Yuval Noah Harari - przeczytaj też

 • -34%
21 lekcji na XXI wiek

Yuval Noah Harari

twarda
32,85 zł 49.78
 • -34%
Homo deus Krótka historia jutra

Yuval Noah Harari

twarda
39,44 zł 59.76

Zobacz również

 • -42%
Jestem kim jestem

Eugenio Schloy

miękka
8,42 zł 14.51
 • -40%
Dorota Kozińska opowiada o koniach

Dorota Kozińska

twarda
27,00 zł 44.99
 • -38%
Średniowiecze Obalanie mitów

Jacek Kowalski

miękka
30,93 zł 49.90
 • -20%
Transformacja w coachingu

Monika Chmielecka miękka

35,92 zł 44.90
 • -37%
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Sapiens Od zwierząt do bogów
4.6/5 ( 29 ocen )
  5
  23
  4
  3
  3
  1
  2
  0
  1
  2

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Hrosskar

 • 21-02-2020
 • 17:01

Zawsze jestem pod wrażeniem, kiedy autor potrafi w niezwykle ciekawy sposób opowiadać o jakimś temacie, językiem zrozumiałym i prostym, ale nie banalnym. I tak właśnie jest w książce Harariego. Sapiens, Od zwierząt do bogów jest książką dość obszerną, liczącą ponad 500 stron i jest wypełniona po brzegi niesamowitą i bardzo ciekawą treścią. Autor rozpoczyna od początków historii człowieka aż po współczesność i nadchodzące wyzwania. Snuje dygresje, stawia trudne pytania, podaje liczne ciekawostki i wiele więcej. Omawiane tematy są ułożone chronologicznie, ale dość często autor przedstawia w danym momencie tylko jedno zagadnienie. Np. co w życiu ludzkości zmieniły pieniądze i snuje rozważania na ten temat. W ten sposób otrzymujemy wyjaśnienie jak dana, niekiedy banalna rzecz, ukształtowała nasz świat, nasze zwyczaje, kulturę i cywilizację. Harari stawia w książce pytania dlaczego coś wygląda tak, a nie inaczej i stara się na nie odpowiedzieć oraz przeanalizować daną kwestię patrząc na naszą całą historię. Pokazuje również jak dany wynalazek, czy zmiana w życiu, wpłynęło na losy całej ludzkości i tutaj dobrym przykładem jest rewolucja agrarna, której poświęcono wiele uwagi. Pokazuje wady i zalety przejścia ze zbieracko-łowieckiego trybu życia na rolnictwo. Dowiemy się, co ta zmiana dokonała w życiu naszych przodków i z jakimi problemami musieli się w związku z tym borykać. Ponadto, autor przedstawia kwestie nad którymi często nie zastanawiamy się w naszym codziennym życiu, nie dociekamy dlaczego coś tak jest i skąd to się wzięło. Wyjaśnienie jakie się za tym kryje jest dość często zaskakujące. Książka przedstawia historię naszej cywilizacji, ale bez upiększeń, taka jaka była, z blaskami i cieniami. Autor nie ocenia jednak postępków ludzkości, ale stara się je przedstawić w obiektywnym świetle - co przyniosły dobrego, a co złego. Bardzo spodobało mi się to podejście, ponieważ przy tych mniej chwalebnych kwestiach Harari często stawia dość trudne pytania, które nie pozostawiają człowieka obojętnego po skończonej lekturze. Natomiast przy tych pozytywnych snuje rozważania co by były gdyby, ale również pokazuje jak dana rzecz zmieniła nasze życie na lepsze. Z tego powodu jest to książka, która bardzo mocno skłania do zastanowienia się i przemyślenia tego, co przed chwilą przeczytaliśmy. Sapiens. Od zwierząt do bogów jest to książka przedstawiająca całą naszą historię, która została napisana przystępnym i zrozumiałym językiem. Autor stawia wiele pytań, niekiedy dość trudnych, na które stara się znaleźć odpowiedź, ale jednocześnie skłania czytelnika do samodzielnego wysnucia wniosków. Polecam! Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję księgarni Gandalf.com.pl!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ilo99

 • 22-05-2019
 • 13:47

Długo czekałam na tę książkę. I chyba nie było warto. Kilka faktów, o których słyszałam w szkole. Kilka kontrowersyjnych teorii, o prawdziwości których nie jest przekonany nawet autor. No i to bezustanne powtarzanie tych samych informacji. Trochę innymi słowami lub w połączeniu z innymi historiami, jednakże to wciąż te same dane. Ot, choćby intrygujące stwierdzenie, że to pszenica udomowiła człowieka, a nie odwrotnie ? ponieważ lepiej na tym wyszła pod względem przekazania swojego DNA następnym pokoleniom, pojawia się w książce kilkakroć. Może żebyśmy je dobrze zapamiętali? Porzuciłam w połowie. Zniechęcona.

Czy recenzja była pomocna?