SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Samotność twórcy Klątwa

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo WasPos
Oprawa miękka
Ilość stron 350

Opis produktu:

Alan badając historię pradziadka, stopniowo zagłębia się w siebie. Droga poznania wiedzie go przez samotność oraz świadomą, dobrowolną izolację i cierpienie. Wyjeżdża do chaty zbudowanej przez pradziadka nad rzeką Missouri teraz to odludne miejsce stanie się enklawę Alana. Odkryje tu pewien sekret zakopany na dnie starej szafy, a może kufra... Odsłoni prawdę, która zdominuje jego pragnienie trwania... Posmakuje też zarówno słodyczy miłości, jak i goryczy rozczarowania zmierzy się z uniesieniem oraz klęską.
Ile przeciwności losu może znieść jeden człowiek? Odpowiedź na to pytanie buduje treść tej książki... To opowieść o ludziach, którzy mierząc się z własnymi lękami i demonami przeszłości, usiłują nie pozwolić zrujnować sobie życia, a granica wytrzymałości jest cienka. Alan także balansuje na tej granicy i tylko od Ciebie, Czytelniku, zależy ocena jego uczynków: czy Alan zwyciężył, czy przegrał...? Zajrzyj na karty tej przekornej powieści i przekonaj się sam!

Marta Grzebuła (ur. 22 listopada 1960 r. we Wrocławiu), pseudonim: Jarzębina. Absolwentka wrocławskiego studium medycznego; pracuje jako pielęgniarka anestezjologiczna. Posiadaczka dwóch kotków adoptowanych ze schroniska. Matka trzech synów, którzy, jak mówi, są światłem jej życia. Swoją przygodę z pisaniem literatury rozpoczęła, mając 13 lat. Debiutowała w 2010 r. tomikiem poezji pt. W cieniu Jarzębiny. Następny to: Owoce Jarzębiny. W latach 2010-2019 wydała powieści: To, co mogło się zdarzyć, Pomarańczowe gody, Sztuka wybaczania, Westchnienie Amandy, Epizod na dwa serca, Kobieta z okna, Dzień, który nie miał jutra, Zapomnę imię twoje, Dotykając nieba, Dotyk przeznaczenia, Oszukana, Obsesja, Przepaść samobójców, Joker, Kiedy ktoś nocą puka do drzwi i Sekret guwernantki. Jej powieść pt. Szachownica śmierci ukazała się w USA. Autorka tekstu piosenki zespołu Wilczyca, do której muzykę skomponował Tomasz Derach.
Na Facebooku prowadzi stronę poświęconą promocji polskich twórców: https://www.facebook.com/PolscyTw%C3%B3rcy-135024623359213/, oraz swój fanpage: https://www.facebook.com/MartaGrzebula/.
Autorka sama o sobie mówi: `sercem do serc piszę`. I to jest najlepsze podsumowanie jej twórczości.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: WasPos
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 350
ISBN: 9788366754324
Wprowadzono: 06.04.2021

RECENZJE - książki - Samotność twórcy Klątwa - Marta Grzebuła

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Grzechuczyta

ilość recenzji:118

14-04-2023 17:27

Pisać każdy może i nikt nie powinien mu tego zabraniać zwłaszcza, jeśli robi to całym sercem i bierze się za gatunki, o których ma pojęcie i doskonale się w nich odnajduje. Autor powinien być przygotowany na konstruktywną krytykę, bowiem nikt nie jest nieomylny, a także musi być świadomy, że niektórzy będą oczerniać go oraz jego dzieła nie podając żadnych konkretnych przyczyn, chyba tylko po to żeby się dowartościować. Każdy kto chce tworzyć nie powinien się poddawać i dążyć z uporem do celu.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Alana, który jest pisarzem i zmaga się z codziennymi trudami pracy twórczej. Jak to zwykle bywa nie każdy rozumie postępowanie twórcy, choć jego najbliżsi go akceptują, to jednak czuje się ograniczany przez swoje środowisko. Sprawę pogarsza fakt, że jest hejtowany w internecie przez innego autora, który znajduje nieliczne grono zwolenników. W jego rodzinie już kilku jego przodków próbowało coś napisać i jak dotąd, tylko jego pradziadek stworzył kilkadziesiąt powieści, których nikt jak dotąd nie wydał. Alan po rezygnacji z rywalizacji ze swoim bratem o względy Alice, postanawia na jakiś czas przenieść się do samotni w postaci starej chaty po swoim pradziadku, by tam znaleźć spokój i przemyśleć kilka ważnych dla niego spraw. Jakich odkryć dokona Alan dotyczących swojego pradziadka? Jaką rolę w życiu bohatera odegrają przemyślenia i twórczość jego przodka? Jakich decyzji dokona Alan i co zrobi ze swoim dalszym życiem? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce ?Samotność twórcy. Klątwa? autorstwa Marty Grzebuły.

Odczucia

Myślę, że w moim przypadku ta powieść przeczytana w tym momencie mojego życia, w którym się znajduję odgrywa zupełnie inną rolę, niż miałoby to miejsce dużo wcześniej. Obecnie niektóre dylematy i problemy Alana są mi zdecydowanie bliższe i bardziej zrozumiałe, przez co pozycja ta jest w moim odczuciu ciekawa, skłaniająca do refleksji i w pewnym stopniu pomocna. Autorka poprzez myśli wykreowanych przez siebie bohaterów przekazuje czytelnikom wiedzę zdobytą przez lata pracy twórczej. Myślę, że niektóre problemy dotyczące pisarzy i innych twórców będą tożsame z tymi występującymi u Alana i nie tylko te odnoszące się do samej pracy, ale również takie dotyczą sensu samej egzystencji. Natomiast wątek dotyczący łamigłówek, ukrytych przesłań w tekście zostawionych przez pradziadka głównego bohatera wzbudza dodatkową ciekawość i chęć poznania prawdy na temat jego życia. Z taką historią spotkałem się pierwszy raz i myślę, że ta książka może być pomocna dla wielu początkujących twórców zmagających się z niezrozumieniem ze strony otoczenia.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużą przyjemnością, gdyż uwielbiam historie, w których stopniowo bohaterowie odkrywają rozwiązania różnych zagadek w tym wypadku zostawionych przez przodka bohatera. Dodatkowym plusem są cytaty z książek znanych autorów, co wprowadza odbiorcę w odpowiedni klimat. Myślę, że osoby spotykające się w życiu z podobnymi problemami mogą odebrać niektóre sytuacje dość emocjonalnie. Okładka pasuje do postaci Alana, który wciąż zamyślony nad swym życiem spogląda przez okno chaty, szukając rozwiązań na nurtujące go pytania. Gorąco polecam pozycję wszystkim osobom pragnącym znaleźć odpowiedzi na to, co robić w przypadkach nieuzasadnionej krytyki wymierzonej bezpośrednio w nich, a także tym, którzy lubią refleksyjne historie, których odzwierciedlenie możemy znaleźć w naszej rzeczywistości.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

vilians

ilość recenzji:125

19-04-2021 14:31

Alan to młody człowiek, pisarz, poszukujący dla siebie miejsca na ziemi, w którym nie będzie oceniany. Aby uniknąć internetowego hejtu, skierowanego w stronę jego samego oraz jego twórczości, wyjeżdża do domku pradziadka nad rzeką Missouri. Tam w spokoju może przebywać na łonie natury, nie niepokojony przez nikogo, nawet własną rodzinę. W domku odkrywa jednak tajemnice pradziadka, których z czasem okazuje się być coraz więcej. A co, jeśli mężczyzna, którego Alan uznawał kiedyś za wzór do naśladowania okaże się być przeciwieństwem kryształowej osoby, za jaką był uważany przez prawnuka?
Książka jest bardzo filozoficzna i przyznaję, że z niecierpliwością czekałam, aż akcja nieco bardziej się rozkręci. Pierwsze kilkadziesiąt stron szło mi nieco opornie, jednak im więcej tajemnic zostawało odkrytych, tym bardziej nie mogłam oderwać się od tej książki. Alan jest myślicielem, pisarzem - artystą, który, zwłaszcza w odosobnieniu, miał ogromną ilość czasu na refleksje dotyczące swojego życia, życia pradziadka, jego tajemnic, świata, a także miłości. "Pozna smak miłości i rozczarowania. Pozna gorycz i słodycz, klęskę i wyniesienie. Dane mu będzie być na szczycie, ale zazna również upadku....". Właśnie to sprawi, że głównym bohaterem będą targać najróżniejsze emocje. Pomoże mu się z tym uporać przyjaciel, na którego Alan będzie mógł liczyć w najtrudniejszych chwilach. Z każdą stroną zbliża się on do odkrycia wszystkich tajemnic rodzinnych, skrywanych już od kilku pokoleń. Tytułowa klątwa ciąży bowiem na rodzinie Alana i niełatwo jest jej uniknąć.
"Ile przeciwności losu może znieść człowiek?". Główny bohater "Samotności twórcy" zdał sobie na pewno sprawę, że sporo. I że to właśnie te przeciwności losu kształtują nasz charakter i naprowadzają nas częściowo na odpowiednią życiową drogę. "Samotność twórcy. Klątwa" to książka refleksyjna, której lektura dla wielu czytelników może być chwilą relaksu i rozmyślania razem z Alanem nad tym, co liczy się dla nas w życiu i czego tak naprawdę poszukujemy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Monika Smyk

ilość recenzji:113

14-04-2021 15:24

Witam, dziś mam dla was recenzję książki Samotność Twórcy. Klątwa. Autorki Marty Grzebuły.

Samotność Twórcy to książka, która opisuje życie młodego autora. To jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem i fakt, że jego pradziadek także nim był.
Pokazane jest jak ciężko młodym autorom jest w tym świecie, ma się grupę fanów, ale i jest również nieżyczliwość, a raczej moim zdaniem zazdrość. Bo inaczej nie można opisać tego, że ktoś wciąż krytykuje i obraża innego człowieka. Ciężko jest w takich sytuacjach wierzyć we własne możliwości i własne marzenia.
Alan w swoim życiu bardzo pragnął miłości, kogoś bliskiego, kogoś, kto byłby przy nim w ciężkich sytuacjach.
Wchodzi nawet w rywalizację z własnym bratem właśnie o dziewczynę, ale w porę zdaje sobie sprawę, że nie jest to prawdziwe uczucie tylko zauroczenie.
Nie może pogodzić się z ciągłym upokorzeniem i krytyką jednego z autorów. Postanawia więc znaleźć spokój w domku, który należał do jego pradziadka. Tam też zaszywał się, by pisać i , by osiągnąć spokój ducha.
Książka zaczyna wciągać na dobre kiedy Alan odkrywa pewne sekrety.
Wydaje mi się, że mężczyzna pogubił się w swoim życiu, nie wie co z nim zrobić, niszczy sam siebie, pijąc i, paląc, nie jedząc, a tylko, rozmyślając jakie to przykrości go spotkały, trochę użala się nad sobą co dopiero uświadamia mu jego przyjaciel Ben.
Mamy także początek miłości naszego bohatera, lecz czy tajemnice jakie wychodzą na jaw nie zabiją tych uczuć? .
Najważniejsze w tym wszystkim to zrozumieć samego siebie, zaakceptować to kim i jakim się jest, a od przeznaczenia się nie ucieknie choćbyśmy chcieli nie mamy takiej mocy.
My wszyscy staniemy nad przepaścią z pytaniem jakiego wyboru dokonać?

Książka pełna tajemnic, rodzinnych sekretów, samotności, miłości i odkrywania samego siebie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?