SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Rozmowy z Kochem

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Nieoczywiste
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 240
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

MIECZYSŁAW SIEMIEŃSKI urodził się 28 czerwca 134 roku w Kaliszu. Jako dziecko przeżył w Warszawie okupację niemiecką i oba powstania. Niemal cała jego rodzina zginęła w czasie II wojny światowej, ocaleli tylko on i jego matka. Ukończył Wydział Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował najpierw jako redaktor w wydawnictwach literatury harcerskiej, dziecięcej i młodzieżowej, później w TVP, gdzie był m.in. kierownikiem redakcji? Telewizji Dziewcząt i Chłopców?. Był reżyserem i scenarzystą około 200 filmów dokumentalnych, m.in. cyklu filmów poświęconych problemowi narkomanii w Polsce, zrealizowanego wraz z Maciejem Leszczyńskim cyklu `Religie i kościoły w Polsce` oraz licznych filmów o tematyce wojennej i Holokauście. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: `Złoty Ekran` nagrodę Krakowskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych `Lajkonik`, nagrody w konkursach literackich. Przez kilkanaście lat był członkiem zarządu Studio Besta Sp. z o.o. Zmarł 7 lipca 2012 roku.

ERICH KOCH (188-186) niemiecki kolejarz i działacz partyjny. Jedyny dostępny w Polsce człowiek z kierownictwa III Rzeszy (w momencie powstawania filmu dokumentalnego M. Siemieńskiego), były partyjny gauleiter NSDAP w Prusach Wschodnich i nadprezydent tego regionu. Podczas II wojny światowej zajmował się sprawą Polaków zamieszkujących ziemie włączone do III Rzeszy. W 1941 roku został szefem administracyjnym na Ukrainie, co dawało mu do dyspozycji Gestapo na tym terenie. Był wówczas odpowiedzialny za deportacje setek tysięcy ludzi do obozów zagłady. Po wkroczeniu Armii Czerwonej na Ukrainę wrócił do Prus Wschodnich. Stamtąd zapewniał Hitlera, że będzie bronił tych terytoriów do końca. Uniknąwszy schwytania przez Rosjan, ukrywał się do 14 roku, kiedy został schwytany przez Brytyjczyków w Hamburgu. Mimo nacisków ZSRR został wydany nie Związkowi Radzieckiemu, a Polsce. Proces, który rozpoczął się dopiero latem 158 roku, zakończył się uznaniem go winnym śmierci około 400 000 Polaków (zbrodnie na Ukrainie nie były brane pod uwagę) i wyrokiem kary śmierci z maja 15 roku. Wyroku nigdy nie wykonano, a rzeczywistą przyczyną miało być przekonanie polskiego i sowieckiego aparatu bezpieczeństwa o tym, że uda się od Kocha wydobyć tajemnicę miejsca ukrycia Bursztynowej Komnaty, które miał ponoć znać.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Historia Polski,  Polski XX wieku,  II wojna światowa,  XX wiek,  Książki o wojnie
Wydawnictwo: Nieoczywiste
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Liczba stron: 240
ISBN: 9788366402607
Wprowadzono: 14.08.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Rozmowy z Kochem - Mieczysław Siemieński

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

1/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Ryszard- sympatyk Gandalf

ilość recenzji:1

13-09-2022 19:04

Prezentacja książki - Rozmowy z Kochem - temat oczywiście interesujący ale, ale... zaprezentowana ta pozycja historyczna w powyższej recenzji nie zachęca do nabycia -z Gandalf. Po prostu niechlujny tekst , daty dla Kocha i Siemieńskiego -błędne ,dziwaczne!! Mam wrażenie, że autor tego tekstu miał kiepską wiedzę co i kogo prezentuje w tej niby recenzji. Ale to nie pierwsza taka recenzja Gandalf -dla " ludu ciemnego ". Szkoda ,że tak obniżyliście wartość swojej marki...sprzed kilku lat

Czy recenzja była pomocna?