Raport Turnera - Tim Willocks - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Raport Turnera (miękka)

książka

Raport Turnera - opis produktu:

Mistrz brutalnego thrillera powraca najnowsza książka autora bestsellerowej `Religii`

Co się stanie, gdy człowiek o niezłomnej uczciwości trafi do świata absolutnej korupcji?

Świętujący w Kapsztadzie ukończenie aplikacji adwokackiej młodzieniec niechcący powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Jest zbyt pijany, żeby nawet to zauważyć. Jego przyjaciel oraz ojczym, były najemnik, są świadkami całego zdarzenia i świadomie zostawiają dziewczynę na pewną śmierć.
Margot Le Roux, matka sprawcy, magnatka górnicza i absolutna władczyni prowincjonalnego miasteczka nie zamierza zdradzać synowi, co się wydarzyło feralnej nocy. Sprawą zajmuje się diabelnie skuteczny aspirant Turner z wydziału zabójstw kapsztadzkiej policji. Gdy przybywa do zagubionego w sercu pustyni miasteczka, szybko przekonuje się, że Margot zrobi wszystko, by ocalić syna. Turnera nie można ani kupić, ani zastraszyć. Brutalna konfrontacja jest nieunikniona...
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dylemat

B. A. Paris

miękka
24,62 zł 37.88
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
 • -36%
Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

miękka
25,54 zł 39.90
 • -24%
Zaufasz mi

Diana Brzezińska miękka

30,39 zł 39.98
 • -24%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
29,56 zł 38.89
 • -33%

Zobacz również

 • -29%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
30,39 zł 42.80
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -33%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
28,68 zł 42.80
 • -34%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
39,44 zł 59.76
 • -35%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
25,94 zł 39.90
 • -33%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
33,43 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Raport Turnera
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

red_sonia

 • 23-07-2019
 • 15:37

?Raport Turnera? jest typową książką sensacyjną, mamy wartką akcję, dynamiczne tempo, brutalność, sprawę zamiecioną pod dywan i ?ostatniego sprawiedliwego? aspiranta Turnera, który nie ma w zwyczaju brać jeńców :) Powiecie schemat, a tu Was zaskoczę, bo nie!


Samo miejsce akcji jest egzotyczne i to nawet dosłownie, bo rzecz dzieje się w Republice Południowej Afryki, kraju pełnym kontrastów, gdzie na korupcję i przenikanie się biznesów, niekoniecznie tych całkiem legalnych, ze światem polityki i władz na najwyższym szczeblu, panuje całkowite pozwolenie. Turner nie ma lekko, na współpracę z miejscowymi organy ścigania nie ma co liczyć, więc zdany tylko na siebie hołduje zasadzie wszystkie chwyty dozwolone. Krew wręcz wylewa się ze stron, czyniąc ze śledztwa swoisty odwet, zemstę, niż faktycznie prowadzone dochodzenie. Jednak czy prawo nie dla wszystkich jest takie samo? Czy jego interpretacja zależy od zasobności portfela? Turner nie ma wątpliwości, jaka jest odpowiedź i konsekwentnie tego prawa przestrzega, no dobrze, może na swój własny sposób, ale przestrzega ;)

?Raport Turnera? bardzo szybko się czyta, Tim Willocks wie jak poprowadzić fabułę, by czytelnik nawet na chwilę nie stracił zainteresowania wydarzeniami, które się rozgrywają. Powieść jest skierowana do konkretnej grupy odbiorców, fanów mocnych wrażeń i oni w niej najlepiej się odnajdą. Mnie się podobała! Polecam :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Bookendorfina

 • 6-07-2019
 • 12:50

"Gdzie rządzi kobieta, tam strumienie płyną pod górę."

Sensacja w starym stylu, wartki rytm akcji, brutalne sceny, gwałtowne zachowania bohaterów, nie ma ani czasu, ani miejsca na patyczkowanie się z rywalem. Sprawiedliwość nade wszystko, bez względu na to, ile pociągnie za sobą ofiar, gdyż nie ma litości dla złych charakterów, nie można się z nimi cackać, odwoływać do rozsądku i wyrzutów sumienia. Ufać można tylko sobie, bo nawet przyjaciel może wbić nóż w plecy. Makabryczność scen, niektóre wywołują obrzydzenie, ale tak właśnie ma być. Wkraczamy w świat wydawałoby się prawdziwie męskiej zemsty, a jednak i w nim potrafią królować silne i bezwzględne kobiety. To także porcja przeżyć z pogranicza przetrwania w ekstremalnych warunkach, bo złowroga pustynia dopomina się należnego szacunku, kto naruszy jej zasady, marnie kończy, jako wysuszony samotnik przypiekany słońcem.

Radebe Turner, aspirant wydziału kapsztadzkiej policji, kieruje się systemem wartości, który nie uwzględnia przekupstw i manipulacji, według niego hierarchia prawa nie podlega dyskusjom i negocjacjom. Odważnie i twardo walczy o sprawiedliwość, nie bierze jeńców w bitwie o porządek, choć trzeba przyznać, że nie on pierwszy wyciąga broń. Spektakularnie wykańcza wrogów odwołując się do faktów i prawdy. Na jego drodze pojawia się wiele kart śmierci, ich ostre kanty przecinają korupcję, szemrane interesy i rasizm. Śledztwo w sprawie śmierci bezimiennej młodej dziewczyny przeradza się w krwawą krucjatę, a Turner konfrontuje się nie tylko z szefową prowincjonalnego miasteczka Langkopf z Prowincji Przylądkowej Północnej, swoistą obojętnością i ślepotą organów ścigania, surowością nieprzyjaznej i nieprzejednanej pustyni, ale również zdradą osoby, której najbardziej ufa. Książkę szybko się pochłania, wydaje się potwierdzać, że ze złu kryjącym się za władzą i chciwością, nie ma się co pobłażać, nawet w najdrobniejszej sprawie, nie powinno podlegać interpretacjom, nie wolno dostarczać mu szans na sztuczki i uniki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

alexx

 • 26-06-2019
 • 11:05

?Gdybyś nie postanowił zaryzykować, nikogo nie musiałbym zabić. A zabiłem wszystkich, bo nie miałem wyboru.?, czyli zbrodnie i odpowiedzialność.

Raport Turnera to moje pierwsze spotkanie z Timem Willocksem. Autora możecie kojarzyć z takich powieści jak Religia czy też Bunt w Green River. Ja te książki mam jeszcze przed sobą. Wróćmy jednak do Raportu Turnera, książki, której będzie dotyczyła ta recenzja.

Świętujący w Kapsztadzie ukończenie aplikacji adwokackiej młodzieniec niechcący powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Jest zbyt pijany, żeby nawet to zauważyć. Jego przyjaciel oraz ojczym, były najemnik, są świadkami całego zdarzenia i świadomie zostawiają dziewczynę na pewną śmierć. Śledztwo będzie prowadził Jack Turner, który słynie z tego, że nie da się przekupić ani przestraszyć. Matka Dirka będzie robić wszystko, aby jej syn pozostał niewinny.

Akcja Raportu Turnera rozgrywa się w Republice Południowej Afryki, więc przygotuje się na trochę inne obyczaje i politykę.

Raport Turnera to powieść sensacyjna ze wciągającą fabułą i zaskakującymi zwrotami akcji. Od pierwszej strony towarzyszy nam napięcie, które nie opuszcza nas do ostatniej strony. Przez 400 stron zagłębiamy się w świat kłamstw, korupcji i polityki oraz biznesu.

Jeśli lubicie filmy sensacyjne, to spodoba wam się Raport Turnera, który kiedyś z chęcią obejrzałabym na dużym ekranie. Autor dobrze kreuje postacie, są one ciekawe i każda ma swoją historię. Jedną z takich postaci jest Margot, która na każdym kroku udowadnia, że zrobi wszystko, by ocalić syna. Mroczna i tajemnicza lektura, która może wciągnąć niejednego fana sensacji, thrillera i kryminału.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -39%
Dom z niebieskiego szkła

Anna Lubczyk

miękka
18,29 zł 29.99
 • -34%
Mrok we krwi Kroniki Dwuświata

Paweł Kopijer

miękka
26,33 zł 39.90
 • -25%
W ślady ojca/ Obsada

Danielle Steel

pakiet
44,92 zł 59.89
 • -35%
Władca marionetek Tajemnica Askiru Tom 3

Richard Schwartz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 22.3.2020
 • -35%
Światła i Cienie Tir Alainn, Tom 2

Anne Bishop

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 21.6.2020
 • -35%
Ostatnia walka Czarny Mag. Tom 4

Rachel E. Carter

miękka
27,24 zł 41.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -40%
Beksiński Tom 1 - 4

Zdzisław Beksiński

twarda
239,94 zł 399.89
 • -35%
Te wiedźmy nie płoną

Isabel Sterling

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 18.86 zł

  Sensacyjna historia heroicznej i dramatycznej walki Stanisława Myszkowskiego, Polaka - lekarza - z sowieckim wywiadem i aparatem władzy, napisana w oparciu o autentyczne wydarzenia. Wykorzystując swoje niesamowite szczęście i desperacką odwagę, lekarz ten stworzył dla opinii światowej wstrząsający...

 • 24.94 zł
  18.95 zł

  Poetycki debiut łączący intymność z zaangażowaniem w sprawy społeczne, z centralnym tematem wojny prowadzonej na różnych frontach - zarówno politycznych, jak i prywatnych. Wiersze jak meldunki ze świata wewnętrznego i sygnały ostrzegawcze, gdy konflikty społeczne podsycają intymne lęki, a strach o...

 • 59.76 zł
  39.44 zł

  Tom 4 opowiadań zebranych Philipa K. Dicka Co sprawia, że chce się Dicka czytać? Dziwność to jedno, ale zawsze jest w niej atmosfera ludzkiego dążenia (...). To poczucie ciągłych zmagań, choćby i skazanych na klęskę, wizja krainy, której każdy element ma swój byt, usiłuje żyć, wprowadza motyw...

 • Zawód: reporter(ka?). Cel: Stworzenie raportu o gender w Polsce. Pierwszego, gruntownego, opartego wyłącznie na faktach, niestronniczego. Metoda: operacyjna. Przeniknąć do środowiska, wziąć udział w zajęciach dydaktycznych, warsztatowych i kulturalnych, poznać metody finansowania, opisać...

 • Wszyscy uciekają... Gdy ścigający staje się ściganym... Super gwiazda Tom Cruise w jednym ze swoich najmocniejszych, kipiącym akcją filmie w reżyserii Stevena Spielberga. Raport Mniejszości to trzymający w nieustannym napięciu thriller, który na długo pozostaje w pamięci ze swymi spektakularnymi...

 • Super gwiazda Tom Cruise w jednym ze swoich najmocniejszych, kipiącym akcją filmie w reżyserii Stevena Spielberga. Raport Mniejszości to trzymający w nieustannym napięciu thriller, który na długo pozostaje w pamięci ze swymi spektakularnymi efektami i popisami kaskaderskimi. Waszyngton roku 2054 -...