SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Problemy wielokulturowości w medycynie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

podręcznik

Wydawnictwo PZWL
Data wydania 2010
ISBN 978-83-200-4134-7

     

  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Jedyny na polskim rynku podręcznik omawiający problemy wielokulturowości w medycynie z tak szerokiej perspektywy. W książce omówiono m.in. wybrane religie i grupy etniczne, wielokulturowość społeczeństwa polskiego, postrzeganie zdrowia, choroby i śmierci w różnych kulturach, kulturowe uwarunkowania położnictwa, transplantologii, transfuzjologii i eutanazji, a także problemy etyczne w opiece nad pacjentami pochodzącymi z różnych kultur.
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów kierunków medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. Polecamy go również uwadze studentów etnologii i psychologii oraz osób interesujących się współczesnymi przemianami społeczno-kulturowymi.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: szkoły wyższe,  nauki medyczne
Wydawnictwo: PZWL
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2010
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 400

RECENZJE - Podręcznik - Problemy wielokulturowości w medycynie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 10 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Paulina Kłos

ilość recenzji:142

brak oceny 1-08-2011 20:59

Każdego dnia lekarze i pielęgniarki na całym świecie borykają się z problemem wielokulturowości. Inne są bowiem wymagania wyznawców różnych religii, mają zupełnie inne poglądy na cierpienie, ból i śmierć. Należy pamiętać, że medycyna to nie tylko opasłe podręczniki, leki i narzędzia chirurgiczne. W pracy lekarza istotna jest jego relacja z pacjentem. Medyk potrafiący leczyć chorego zgodnie z jego religią, tradycjami i przekonaniami (a przede wszystkim z poszanowaniem jego zasad) wydaje się być w dzisiejszych czasach na wagę złota.
„Problemy wielokulturowości w medycynie” porusza niezwykle istotne z punkty widzenia pacjentów różnice kulturowe między narodowościami, religiami a także zachowania seksualne. Mówi również o bardzo trudnym temacie – eutanazji, która wydaje się być kontrowersyjną kwestią dla wielu narodowości, a z kolei złotym środkiem dla innych. Podręcznik uczy także, co szalenie istotne, dialogu pomiędzy lekarzem a chorym.
Książkę oceniam bardzo wysoko. Ta niepozorna objętościowo pozycja, niesie za sobą prawdziwą skarbnicę wiedzy. Zaczyna od podstaw – omówienia poszczególnych religii, ich założeń, spojrzenia na cierpienie i śmierć, po czym zagłębia nas w tajniki psychologii ludzi różnych narodowości, bada przesądy i praktyki medyczne na przestrzeni wieków na różnych kontynentach, rozprawia o Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka a także o głośnych problemach z transplantologiami i transfuzjami, sprzecznymi z religią chorego.
Każdy rozdział książki jest przemyślany i czytelny. Aby bardziej pogłębić interesujący temat, można skorzystać ze spisu pozycji literaturowych, umieszczonych na końcu każdego rozdziału. Uważam, że podręcznik jest niezbędny w pracy z ludźmi różnych kultur i to nie tylko na terenie szpitala, ale także w życiu osobistym.
„Problemy wielokulturowości w medycynie” to doskonały podręcznik nie tylko dla studentów medycyny i pielęgniarek, ale dla wszystkich tych, którzy pasjonują się socjologią i psychologią. Wydawnictwo Lekarskie PZWL wypuściło na rynek pierwsze wydanie książki w liczbie 10 tysięcy egzemplarzy. Jestem przekonana, że praca pod redakcją naukową Elżbiety Krajewskiej-Kułak, Ireny Wrońskiej i Korneli Kędziory-Kornatowskiej trafi nawet w ręce tych bardziej wymagających czytelników.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?