Pożegnaj wagę / Joseph Ciarrochi | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pożegnaj wagę (miękka)

książka

Pożegnaj wagę - opis produktu:

Wszelkie diety cud i trendy fitness mogą stwarzać iluzję utraty wagi, ale rzadko są skuteczne na dłuższą metę. Autorzy proponują odmienne podejście do odchudzania. Wykorzystując techniki zaczerpnięte z terapii akceptacji i zaangażowania, pokazują, jak dokonać trwałych zmian w życiu. Skupiając się na barierach psychicznych, które utrudniają ustalanie i osiąganie celów, promują holistyczne podejście do dobrego samopoczucia, odchudzania i utrzymania upragnionej wagi takie, które wykracza poza planowanie posiłków, liczenie kalorii i treningi na siłowni.

Z książki dowiesz się, jak zaprzestać działań, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, i skierować swoją energię na to, co zadziała, ponieważ będzie zgodne z twoimi wartościami. Poznasz sposoby radzenia sobie z przykrymi emocjami i bolesnymi myślami, będącymi prawdziwą przyczyną porażki w walce o zrzucenie wagi. A praktyka uważności pomoże ci świadomie dokonać wyboru: dlaczego, co i jak jesz.

Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:


wyznaczać cele zgodne z twoimi wartościami,

zmienić destrukcyjne nawyki i zwiększyć samokontrolę,

poradzić sobie z wymówkami i nie ulec zachciankom,

przerwać błędne koło negatywnych myśli i nieskutecznego działania,

rozwinąć w sobie trwałą motywację.Książka zawiera 7-tygodniowy program ucieczki przed wagą. Opisane w niej narzędzia pomogą ci nie tylko uzyskać pożądane efekty w odchudzaniu i utrzymać upragnioną wagę, ale przede wszystkim cieszyć się dobrym samopoczuciem przez resztę życia.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -33%
Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

miękka
23,44 zł 34.99
 • -33%
 • -10%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
270,00 zł 300.00
 • -20%
Pestki

Anna Ciarkowska

twarda
31,85 zł 39.81
 • -34%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
46,02 zł 69.73
 • -31%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
27,47 zł 39.81
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Pożegnaj wagę
4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Coś Na Półce

 • 13-10-2019
 • 00:48

Waga w dół.

Szalenie ciekawa pozycja dotycząca wagi, związanych z nią kompleksów, poczucia niedowartościowania oraz... sposobów na to, jak z owym poczuciem walczyć. Z wagą zresztą też. Bardzo trafnie niniejszą książkę podsumowano w jednej z okładkowych opinii: "autorzy sprowadzają nas na ziemię, a następnie dodają skrzydeł".

"Pożegnaj wagę" czerpie garściami z terapii ACT, a więc z terapii akceptacji i zaangażowania. W wielkim skrócie oznacza ona, że cały proces terapeutyczny (niezależnie od tego czego ma on dotyczyć) powinien przebiegać powoli, z pełnym poszanowaniem potrzeb i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Opisywane podejście odchodzi od klasycznych ram pracy terapeutycznej (nie bez powodu nazywane jest "trzecią falą terapii behawioralnej") na rzecz jej, nazwijmy to, spontaniczności ukierunkowanej na bieżące potrzeby i możliwości pacjentów - przy pełnym postawieniu ich samych oraz ich odczuć i przeżyć w centrum całego procesu.

Podstawą ACT w odniesieniu do walki z wagą oraz związanych z nią kompleksami jest zrozumienie problemu w odniesieniu do siebie samego. Problem należy jak najbardziej precyzyjnie zdefiniować, zlokalizować, a następnie wpierw opanować i zaakceptować, finalnie zaś zwalczać złe nawyki oraz wdrażać te prawidłowe. Jak owe założenia mają się do problemów z wagą?

Łopatologicznie rzecz ujmując, należy zdać sobie sprawę z tego, czy problem "wagowy" dotyczy rzeczywistego wyglądu i jego zagrożenia dla zdrowia, czy też - po części - kompleksów związanych ze społecznymi oczekiwaniami oraz z "kultem szczupłości". Niezależnie od przyczyn, problem należy zacząć rozpracowywać na gruncie samego siebie. Jeśli wynika on z problemów zdrowotnych - należy zlokalizować przyczyny tycia, wskazać samemu sobie zachcianki i złe nawyki prowadzące do pogłębiania się problemu, zaakceptować je, a następnie - zastępować nawykami pozytywnymi. Jeżeli problem leży bardziej "poza nami" to warto zastanowić się, czego sami chcemy i odseparować to od powszechnych oczekiwań, to one bowiem stanowią problem i wpędzają w kompleksy poprzez ciągłe porównywanie się do wzorców płynących z otoczenia. To tak w skrócie.

Książka zawiera bardzo wiele minitestów, kwestionariuszy osobowych, dzienników zadań i ćwiczeń. Każde z nich jest bardzo inteligentnie ukierunkowane na to, żeby poznać lepiej samego siebie, własne mocne i słabe strony, a finalnie - pomóc nam w zdefiniowaniu własnych potrzeb oraz w ich zaspokajaniu. Nie są to złote środki na wszystko, ale sądzę, że brzmią wiarygodnie jako forma terapii w omawianym zakresie tematycznym.

Jedyne co w zasadzie budzi na kolejnych stronach pewien sceptycyzm, to teza, iż proponowany przez autorów program pożegnania z wagą może - w skuteczny sposób - zlikwidować problem w ciągu 7 tygodni... To tylko recenzja książki, w żaden sposób niepoparta doświadczeniem własnym autora, jednak wydaje się, że w 7 tygodni cudów zdziałać się nie da... Wszystkie propozycje zawarte w omawianej publikacji brzmią co prawda sensownie i wiarygodnie, jednak nie mogę oprzeć się myśli, że w 7 tygodni można co najwyżej ukierunkować proces przemian - nie zlikwidować całość problemu... Ale to tylko moje zdanie, a pamiętajcie proszę - jestem tylko laikiem chcącym napisać krótką recenzję ;)

Książka jest pozycją jak najbardziej do polecenia. Niezależnie od oceny jej treści nie sposób zaprzeczyć, że z całą pewnością publikacje takie jak ta są w stanie niesamowicie człowieka podbudować, pozwolić uwierzyć w siebie oraz wskazać na to, że każdy problem ma przynajmniej klika SKUTECZNYCH metod rozwiązania. Jeśli ta książka zdziała choć tyle, to już będzie to sukces.

l

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Cyberpunk Odrodzenie

Andrzej Ziemiański

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -35%
Wojna makowa

Rebeca F. Kuang

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 17.2.2020
 • -35%
Szczypta magii

Michelle Harrison

twarda
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Złodziej dusz Heksalogia Dory Wilk, tom 1

Aneta Jadowska

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Nocturna

Maya Motayne

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -22%
Bohaterowie

Joe Abercrombie

miękka
38,13 zł 48.88
 • -34%
Irma

Marcin Gryglik

miękka
26,33 zł 39.90
 • -35%
Żółte ślepia

Marcin Mortka

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 35.90 zł
  29.44 zł

  Robert Kazar przeżywa utratę swojej miłości - Heleny. Pogrąża się w coraz większym smutku i w wyrzutach sumienia, nie pozwalając jednocześnie na zasklepienie się bolesnej rany. Z jednej strony silny żołnierz, z drugiej złamany bólem, wrażliwy mężczyzna. Żałobę przerywa pojawienie się w jego życiu...

 • 38.81 zł
  29.11 zł

  "Kiedy zdawać by się mogło, że Lisa Gardner sięgnęła już szczytów swoich pisarskich możliwości, ona zaskakuje nas kolejną, jeszcze lepszą powieścią. Pożegnaj się to doskonały, niezwykle wstrząsający i mrożący krew w żyłach thriller. Gwarancja bezsennej nocy". Lee Child Agentka FBI,...

 • Raymond Francis, chemik i autor programów prozdrowotnych opartych na zasadach właściwego odżywiania, kieruje tę książkę do osób, którym - mimo stosowania przeróżnych diet - nie udaje się trwale schudnąć. Jak podkreślają autorzy, nadwaga to choroba, którą można wyleczyć jedynie dzięki przywróceniu...

 • Will Trent i Jack Reacher w nowym thrillerze. Podwójna akcja. Podwójny dramat. Podwójny problem. Will Trent trafił do Fort Knox pod przykrywką. Jego zadanie: zbadanie morderstwa dokonanego dwadzieścia dwa lata wcześniej. Nazwisko podejrzanego: Jack Reacher. Jack Reacher jest w Fort Knox z...

 • 37.80 zł
  32.13 zł

  "Agentka FBI, Kimberly Quincy, kocha swoją pracę. Jest jednak w piątym miesiącu ciąży i powinna zacząć już myśleć nie tylko o sobie. Pewnego dnia zgłasza się do niej młoda prostytutka, informując o zaginięciu koleżanki. Okoliczności, które przedstawia, są tak przerażające, że aż niewiarygodne....

 • Tiffany Cruikshank, międzynarodowa instruktorka jogi i założycielka społeczności Yoga Medicine, stworzyła unikalny program redukcji wagi składający się z łatwych do przeprowadzenia sesji medytacyjnych. Sprawdzony przez 25 000 osób na całym świecie program Zredukuj wagę dzięki medytacji  ma ogromny...