SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pohulanka (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Blue Bird
Oprawa twarda
Liczba stron 240
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

`Pohulanka` to reportaż z magicznego dzieciństwa i najwcześniejszej młodości Mirosława Ikonowicza. Korespondent, który relacjonował dla PAP kilkanaście światowych konfliktów zbrojnych, opisuje swój pierwszy kontakt z wojną w okupowanym Wilnie o na Kresach.
Mirosław Ikonowicz urodził się w tym mieście w 1931 r. i dane mu było dotknąć niemal wszystkich aspektów rzeczywistości dawnych rubieży Rzeczpospolitej. Przed wojną był tam uprzywilejowanym dzieckiem z rodziny prawnika PKP, traktowanym przez białoruskich chłopów z majątku dalszej rodziny jak panicz, potem poznał Wilno od innej strony, pomagając podczas okupacyjnej biedy utrzymać rodzinę. Na jego oczach miasto zmieniło swoją tożsamość - z ośrodka polskości, gdzie 30 proc. mieszkańców stanowili Żydzi, w powojenną stolicę Litwy. Ikonowicz opisuje te przemiany barwnie i ze szczegółami, które pozwalają dotknąć tamtej rzeczywistości, wręcz poznać topografię miasta jego dzieciństwa, usłyszeć charakterystyczne zaciąganie jego mieszkańców.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Blue Bird
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x215
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-64870-10-1
Wprowadzono: 26.04.2018

RECENZJE - książki - Pohulanka - Mirosław Ikonowicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 12 ocen )
  • 5
    10
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Teresa Worondkiewicz

ilość recenzji:1

brak oceny 5-07-2018 17:56

Czytałam i płakałam ..i tak na zmianę aż do końca. Ta książka opisuje moje dzieciństwo wojenne. Wspomnienia "są zawsze bez wad" właśnie ! Tylko te są bolesne , trzeba było je przeżyć. Przypomnienie jest tyleż bolesne ile jednak potrzebne.Ja naprawdę widziałam jak płonie dworzec wileński ze wzgórz w pobliżu Góry Trzech Krzyży! modlili się wszyscy dookoła (klęcząc) Widok był przerażający. Lecące bąby kolejnych najeżdzcow skutkowały tym , że po długiej podróży "do Polski" ,w Łodzi kiedy przejeżdżał tramwaj chowałam się pod stół.Panu Jkonowiczowi kłaniam się nisko i dziękuje za piękną książkę, do której będę wracała.To jest książka nie tylko dla"wilniuków".

Czy recenzja była pomocna?