Plotka / Lesley Kara | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Plotka (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 368
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Plotka - opis produktu:

Thriller oparty na prawdziwej historii!

Przeprowadzka z Londynu do nadmorskiego Flinstead miała być dla Joanny i jej synka Alfiego nowym początkiem. Pewnego dnia rozmawiając z innymi matkami, Jo dowiaduje się, że w ich sennym miasteczku podobno mieszka pod nowym nazwiskiem słynna morderczyni, która jako nieletnia wbiła małemu chłopcu nóż kuchenny prosto w serce.

Początkowo kobieta bagatelizuje tę plotkę, jednak szokująca wiadomość nie daje jej spokoju do tego stopnia, że powtarza ją dalej. Plotka zaczyna żyć własnym życiem i rozprzestrzeniać się jak pożar.

Kiedy Joanna wchodzi na Twittera i odczytuje: `plotki potrafią zabijać`, a kilka dni później na szkolnej tablicy ogłoszeń widzi przerobione zdjęcie klasowe, na którym w piersi Alfiego tkwi zakrwawiony nóż, zaczyna baczniej przyglądać się mieszkańcom Flinstead.

Czy jej synek jest w niebezpieczeństwie? Kim jest ukrywająca się dzieciobójczyni?

Historia opisana w powieści jest luźno oparta na głośnej sprawie Mary Bell. W 1968 roku jako jedenastolatka Mary Bell zabiła dwóch kilkuletnich chłopców. Udusiła ich i pośmiertnie okaleczyła. Uznano ją za niepoczytalną i umieszczono w zakładzie poprawczym. W wieku dwudziestu trzech lat została wypuszczona na wolność i otrzymała nową tożsamość, by móc rozpocząć nowe życie.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: sensacja,  thriller,  inne
 • Wydawnictwo: Otwarte
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Ilość stron: 368
 • ISBN: 978-83-7515-562-4
 • Wprowadzono: 16.05.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -43%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
28,44 zł 49.90
 • -43%
Sitwa Karuzela, tom 2

Paulina Świst

miękka
22,74 zł 39.90
 • -34%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
28,32 zł 42.90
 • -44%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
22,34 zł 39.90
 • -43%
Rytuały wody

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
28,43 zł 49.89
 • -34%
Kształt nocy

Tess Gerritsen

miękka
24,35 zł 36.90

Zobacz również

 • -41%
Pokrzyk Lipowo, Tom 11

Katarzyna Puzyńska

miękka
24,77 zł 41.99
 • -37%
MOCK Golem

Marek Krajewski

miękka
25,20 zł 39.99
 • -43%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
24,39 zł 42.80
 • -45%
Klątwa

Max Czornyj

miękka
21,95 zł 39.90
 • -41%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
23,47 zł 39.77
 • -25%
Wyrok Cykl: Joanna Chyłka, Tom 10

Remigiusz Mróz

miękka
29,93 zł 39.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Plotka
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Ver.reads

 • 15-05-2019
 • 17:25


~
Małe, klimatyczne miasteczka mogą być ostoją spokoju i chwilą ukojenia od nieustannie tętniących życiem metropolii. Mogą być również jedynym miejscem na nowe wcielenie dla morderców, pragnących dostać od losu kolejną szansę. Szansę na drugie życie.

Jo to oddana matka, która dla dobra swojego ukochanego syna, Alfiego, jest w stanie poświęcić wszystko, w tym również dotychczasową karierę. Kiedy przenoszą się do niewielkiego Flinstead, wszystko zdaje się pomału układać. Do momentu, gdy Jo niechcący staje się autorką z pozoru niegroźnej plotki, która wkrótce ściągnie na nich niebezpieczeństwo.

Poprowadzona przez główną bohaterkę pierwszoosobowa narracja chwilami przeplatana jest perspektywą morderczyni, co stopniowo buduje narastające napięcie. Jo to charakterna, zabawna, mająca swoje słabości ale i nie bojąca się wyrazić własnego zdania kobieta, której ciężko nie dażyć sympatią. Również pozostałe postaci wykreowane przez Lesley są barwne i przede wszystkim niewyidealizowane, co bardzo sobie cenię. Osadzenie akcji w cichym Flinstead nadaje tej książce aury tajemniczości, a jej rosnące tempo sprawia, że w pewnym momencie ciężko odłożyć tę pozycję na bok. Autorka sprytnie manipuluje czytelnikiem, podsuwając mu różne elementy układanki i mętne poszlaki, a gdy już myślimy, że wiemy wszystko, tak naprawdę nie wiemy nic. Przyznam szczerze, że już dawno tożsamość mordercy nie była dla mnie tak dużym zaskoczeniem, i chociaż samo zakończenie przypominało scenę rodem z filmów akcji, to i tak zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Lesley w intrygujący sposób ukazuje, jak słowa rzucane na wiatr mogą wywołać lawinę niepożądanych wydarzeń. I jak tragiczne mogą być one w skutkach.

"Plotka" to rasowy, inteligentny i pełen napięcia thriller - polecam!????

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Agnieszka Kaniuk

 • 3-06-2019
 • 20:22

Kiedy plotka zaczyna żyć własnym życiem.

?Plotki są jak nasiona niesione przez wiatr. Nie da się przewidzieć, gdzie wylądują, ale gdzieś na pewno. Zagnieżdżą się w pęknięciach i szczelinach, zaczną kiełkować. A potem zapuszczają korzenie. Nie ma znaczenia, czy jest w nich prawda, czy nie. Im częściej są powtarzane, tym szybciej i bardziej rosną, niczym łodygi fasoli pnące się ku słońcu?.

Moi drodzy od urodzenia mieszkam w niewielkiej miejscowości i choć bardzo kocham moją cichą i urokliwą wioskę i nie zamieniłabym jej na żadne inne miejsce na świecie, to jednak jest coś, czego bardzo nie lubię. Z uwagi na to, że wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości znają się niemalże od pokoleń, a i dzieje się tu niezbyt wiele, to niestety wszyscy wszystko o sobie wiedzą, a nawet więcej, często wydaje im się, że o danej osobie wiedzą więcej niż ona sama o sobie. I tak oto rodzą się plotki, które szeptane niby to w sekrecie przez jedną sąsiadce drugiej sąsiadce, bardzo szybko obiegają całą wioskę, nierzadko obrastając w legendę. Nikt zazwyczaj nie zastanawia się, czy dana plotka ma w sobie ziarno prawdy. Ważne, że coś się dzieje.

Na tę odrobinę prywaty pozwoliłam sobie ze względu na to, że dziś chcę opowiedzieć Wam o książce ?Plotka? Lesley Kara, która na swoich kartach skrywa historię, dzięki której czytelnik uświadamia sobie, jak wiele złego może uczynić plotka niesiona z ust do ust na ludzkich językach. Zanim jednak opowiem kilka słów o samej książce, chcę, abyście wiedzieli, że przedstawione w niej wydarzenia oparte są na prawdziwej historii.

Jeśli jesteście ciekawi, jak to wszystko się zaczęło, to zapraszam Was razem ze mną do niewielkiego nadmorskiego miasteczka Flinstead, do którego trafiamy wspólnie z główną bohaterką powieści Joanną i jej synem Alfim. Miasteczko to jest miejscem, w którym Joanna się wychowała i dorastała. Dziś wraca z Londynu, gdzie dotychczas mieszkała, w rodzinne strony, by zapewnić synkowi spokojne i szczęśliwe dzieciństwo. Dla nich obojga ta przeprowadzka ma być początkiem nowego życia. Chłopiec uczęszcza do tamtejszej szkoły, jednak nie jest mu łatwo nawiązywać przyjaźnie z nowymi kolegami z klasy. Joanna postanawia mu w tym pomóc i chce nawiązać bliższe relacje z matkami kolegów, dziecka, mając nadzieję, że w ten sposób chłopcy łatwiej zaakceptują nowego kolegę.
Pewnego dnia podczas rozmowy z innymi matkami Jo dowiaduje się, że prawdopodobnie w ich miasteczku mieszka dzieciobójczyni, która przed laty będąc jeszcze dzieckiem, wbiła nóż w serce innemu dziecku. Dziś Stella jest już dorosłą kobietą i jak wieść niesie pod innym nazwiskiem, ukrywa się właśnie w Finstead. Początkowo Jo postanawia zbagatelizować te pogłoski. Jednak zasłyszana plotka, nie daje jej spokoju i już wkrótce powtarza ją dale. Lotem błyskawicy plotka zaczyna żyć własnym życiem.
Niebawem okazuje się, że zbytnie zainteresowanie Joanny sprawą morderczyni, a także rozpowiadanie plotki może kosztować ją bardzo wiele. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, którym dla matki bez wątpienia jest zagrożone bezpieczeństwo jej dziecka. Joanna otrzymuje tajemnicze przesłanki świadczące o tym, że:
?Plotki potrafią zabijać?.
Czy synek Joanny jest w niebezpieczeństwie i kim jest ukrywająca się przestępczyni? To dwa główne nurtujące czytelnika pytania. Odpowiedz na nie, czeka na Was oczywiście podczas lektury.

Moi kochani ?Plotka?, to jedna z tych książek, która zainteresowała mnie już w momencie zapowiedzi nie tylko ciekawym opisem, ale również zapewnieniami, że oto w moje ręce trafia pełen napięcia thriller, który podniesie mi poziom adrenaliny i ciśnienie krwi. W obliczu tego rodzaju zapewnień miałam wobec tej książki bardzo duże oczekiwania. I niestety się zawiodłam. Nie mogę powiedzieć, że jest to książka zła, bo z pewnością taka nie jest. Natomiast zdecydowanie historia w niej opisana jest nierówna. Mamy tu interesujący początek, słaby środek i rewelacyjne zakończenie. Ponadto bardzo uciążliwe staje się w całej fabule nagromadzenie bardzo dużej ilości bohaterów, którzy tworzą swego rodzaju sztuczny tłum. Myślę, że autorka w ten sposób chciała zmylić tropy czytelnika odnośnie wykrycia morderczyni. Tu każdy jest podejrzany, a wzajemne oskarżenia mogą mocno krzywdzić. W rezultacie jednak zabieg ten jedynie bardzo utrudnił czytelnikowi zorientowanie się, kto jest kim i jaką pełni funkcję w całej opowieści.
Jeśli chodzi o tempo akcji, to również było ono bardzo zmienne. I tak jak samo zakończenie, czyli ostatnie sto stron bardzo angażuje i pochłania czytelnika, dosłownie w mgnieniu oka, tak sam środek jest mocno i w moim odczuciu niepotrzebnie rozciągnięty, co u mnie samej zaowocowało kilkoma momentami znużenia lekturą.

Reasumując, ?Plotkę? polecam tym z Was, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem i szukają czegoś, co czyta się lekko i nie wymaga zbytniego zaangażowania i wysiłku intelektualnego. Czytelnik, który jest wielbicielem thrillerów, a tym samym czyta je dość często i wymaga dużo, może poczuć się zawiedziony.

Nie chcę jednak, żebyście rezygnowali z sięgnięcia po ?Plotkę? pod wpływem mojej recenzji, ponieważ wiem, że zbiera ona bardzo wysokie oceny, dlatego zachęcam Was, abyście książkę przeczytali i wyrobili sobie o niej własne zdanie. Warto dać jej szansę, choćby ze względu na świetne zakończenie.

Jako że ja zawsze daję autorowi drugą szansę, to na pewno przeczytam kolejną książkę Lesley Kara.

https://kocieczytanie.blogspot.com/2019/06/kiedy-plotka-zaczyna-zyc-wasnym-zyciem.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Angela

 • 30-04-2019
 • 06:20

Joanna jest agentką nieruchomości w miasteczku Flinstead. Pod szkołą syna, od innych matek, dowiaduje się że w ich miejscowości prawdopodobnie mieszka słynna morderczyni, która kilkadziesiąt lat wcześniej, jako dziecko, zabiła małego chłopca. Jo zaczyna interesować się tematem, luźno zaczyna o tym opowiadać na spotkaniu klubu książki i swojemu przyjacielowi/partnerowi który jest dziennikarzem śledczym. Później rozpowiada uzyskane informacje innym matkom ?dla dobra swojego dziecka? - żeby jej syn miał kolegów. I w ten sposób plotka się rozprzestrzenia, dochodzą nowe ?fakty?, podejrzenia spadają na kolejne osoby.
Większość narracji prowadzona jest pierwszoosobowo przez Jo, ale są tu także fragmenty z mediów dotyczące sprawy z przeszłości oraz przemyślenia samej ?morderczyni?.
Kolejny raz mam mieszane odczucia co do książki (ewidentnie ostatnio na same takie trafiam), głównie dlatego że miałam bardzo duże oczekiwania, bo miała być to książka oparta na prawdziwej historii. Niestety powiązanie jest bardzo luźne i niewiele o tej prawdziwej historii czytelnikowi opowiada.
Główna bohaterka od samego początku mnie irytowała, miałam poczucie że zachowuje się infantylnie a nawet nieodpowiedzialnie, rozpowiedziała głupią niepotwierdzoną plotkę, tylko po to żeby przypodobać się innym matkom (a w zasadzie to ?madkom?). Jednak po przeczytaniu całości myślę że większość z nas czasem popełnia taki ?błąd? żeby wkraść się w czyjeś łaski, wejść w nowe towarzystwo, chcemy zabłysnąć, zostać zauważeni i zaakceptowani. I może właśnie dlatego ta postać tak mnie irytowała????
Wątek thrilleru pominę - od początku spodziewałam się zakończenia więc jest to kwestia indywidualna. Natomiast ogromny plus za walor obyczajowy - autorka genialnie pokazuje jak rozchodzi się plotka i jaki ma wpływ na społeczność, szczególnie w małym miasteczku gdzie wszyscy się znają. Przez plotkę ludzie zaczynają się wzajemnie podejrzewać, oskarżać o jakieś czyny, choć znają się wiele lat i powinni już ?wiedzieć lepiej?. Główna bohaterka w pewnym momenciewpada wręcz w paranoję, podejrzewając wszystkich o bycie ?tą słynną morderczynią?. Świetny obraz tego jakie szkody przynoszą plotki i jak mogą zniszczyć czyjeś życie.
Pomimo pewnych mankamentów książkę oceniam pozytywnie bo czytanie jej było przyjemnością, a skoro wzbudziła emocje i zmusiła do przemyśleń to znaczy że warto było poświecić jej czas.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Wybrana przez bogów

Magdalena Dzieżyk-Socha

miękka
18,85 zł 26.92
 • -34%
Moby Dick tom 1-2 / Billy Budd / Taipi

Herman Melville

pakiet
78,99 zł 119.69
 • -33%
Podzwonne dla Instytutu

Bartosz Popadiak

miękka
26,67 zł 39.81
 • -45%
Baśń o Bezimiennej Księżnej

Alina Radzik-Piskaczek

miękka
13,71 zł 24.94
 • -40%
Pięść

Bożena Walewska

miękka
20,94 zł 34.90
 • -40%
Necrolotum

Jan Maszczaszyn

miękka
23,99 zł 39.99

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 49.89 zł
  46.89 zł

  Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze... Nieznana twarz Steve`a Jobsa w przejmującej opowieści jego córki Jedna z 10 najlepszych książek roku według `New York Timesa` i `New Yorkera` Urodziła się na farmie, a rodzice nadali jej imię pośród pól. Dziewczynkę...

 • 35.90 zł
  35.54 zł

    Augusta Price słynie w Anglii z serialowej roli ciapowatej kelnerki, ale też ze swoich publicznych wpadek po pijanemu. Obecnie nie ma pracy, żadnego kontaktu z synem, a na dodatek kończą jej się środki uspokajające. Zdołała jednak zaliczyć całkowicie niespodziewany sukces wydawniczy, publikując...

 • 34.90 zł
  34.56 zł

  Co może się wydarzyć, kiedy twoje najlepsze przyjaciółki się nie znoszą? Loviah French prowadzi luksusowy butik na Manhattanie. Jej dwie najstarsze i najbliższe przyjaciółki to Dinah - dziennikarka pisząca o życiu nowojorskiej śmietanki - oraz Avis - znana postać w świecie sztuki. Chociaż obie...

 • 24.94 zł
  22.45 zł

  "Café Plotka" to opowieść o współczesnym maglu, czyli sile plotki w dobie Internetu i telefonii komórkowej. Także o poszukiwaniu przyjaźni i miłości w czasach, kiedy ekran komputera próbuje zastąpić ciepło dotyku. Życie prawie osiemnastoletniej Oli oraz jej znajomych przypomina jeden...

 • "Przygody kotka, który zlazł z płotka" to cykl limeryków - wierszyków geograficznych - dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mały czytelnik towarzyszy kotkowi w podróży przez Polskę, przeżywa wraz z nim przygody i zabawne perypetie, jednocześnie obserwując jego drogę na...

 • 36.81 zł
  31.66 zł

  Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze... Nieznana twarz Stevea Jobsa w przejmującej opowieści jego córki. Jedna z 10 najlepszych książek roku według `New York Timesa` i `New Yorkera` Urodziła się na farmie, a rodzice nadali jej imię pośród pól. Dziewczynkę nazwano...