Piksele, wektory i inne stwory / Alicja Żarowska-Mazur | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Piksele, wektory i inne stwory (miękka)

Grafika komputerowa dla dzieci

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 350
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Piksele, wektory i inne stwory, Grafika komputerowa dla dzieci - opis produktu:

Grafika komputerowa zazwyczaj kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o wiele większe możliwości.
Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby kolorów, na czym polega różnica między grafiką rastrową a grafiką wektorową, a także zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie oraz do druku.

Poznasz programy do grafiki rastrowej: Photoshop Online Tools, Adobe Photoshop CC. Pierwsza z tych aplikacji jest bezpłatna i dostępna w wersji webowej. Zawiera wszystkie podstawowe i najbardziej niezbędne narzędzia, które znajdziesz też w drugim, komercyjnym, programie. Dzięki Photoshop Online Tools nauczysz się korygować fotografie, stosować różne ciekawe efekty, zmieniać ustawienia obrazu, np. balans bieli, nasycenie kolorów lub kontrast. Photoshop CC natomiast ułatwi Ci zrozumienie istoty warstw i ich stosowania.

Jeśli chcesz zaprojektować ulotkę, logo, wizytówkę, powinny Cię zainteresować aplikacje do grafiki wektorowej: Inkscape (bezpłatny) i CorelDRAW X8. Nauczysz się używać linii pomocniczych, korzystać z mechanizmów pozwalających na powielanie elementów, a także ich jednoczesne przekształcanie. Zobaczysz, że grafika wektorowa może być tak samo ciekawa, jak grafika rastrowa.

W publikacji przedstawiono kompletne przykłady, a każdy etap pracy został dokładnie opisany i zilustrowany, co pozwala na porównanie własnego dzieła z omawianym ćwiczeniem. Pamiętaj, że jedynym ograniczeniem w grafice komputerowej jest wyobraźnia. Projekty mogą być ciekawe już dzięki kilku narzędziom. Już dziś rusz szare komórki i stwórz coś fajnego!
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
 • -34%
Niepokorni: Dziewczyna z ogrodu

Anka Sangusz

miękka
19,74 zł 29.90
 • -43%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
28,44 zł 49.90
Nie ma

Mariusz Szczygieł

twarda
45,89 zł
Dodruk - listopad 2019

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Piksele, wektory i inne stwory, Grafika komputerowa dla dzieci
4.6/5 ( 17 ocen )
  5
  14
  4
  0
  3
  2
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Iwona

 • 10-02-2017
 • 14:18

Każde zagadnienie jest szczegółowo omówione, a także przedstawione na grafikach, by łatwiej było zrozumieć działanie poszczególnych narzędzi dostępnych w omawianych programach.

Po książkę spokojnie mogą sięgnąć też dorośli, którzy chcą poznać podstawy grafiki komputerowej, gdyż książka nie jest infantylna i doskonale przedstawia wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące poruszanych w niej tematów.

http://www.czytajac.pl/2017/02/piksele-wektory-inne-stwory-grafika-komputerowa-dla-dzieci/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Justyna Gul (Qultura słowa)

 • 26-12-2016
 • 19:16

Mam wektor i nie waham się go użyć!
Współcześnie, kiedy rzeczywistość ulega wszechobecnej cyfryzacji, umiejętność obsługi różnych urządzeń, swobodnego poruszania się w sieci, wykorzystywania dostępnych w niej zasobów, staje się niezwykle przydatną, zaś w perspektywie niezbędną umiejętnością. Warto zadbać o to, by dzieci ? zamiast spędzania wielu godzin na portalach społecznościowych czy w wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez producentów gier, nauczyły się również rzeczy przydatnych im w szkole czy w kreowaniu własnej rzeczywistości ? tej zawodowej.
Pomocą w tym służyć może książka Alicji Żarowskiej-Mazur oraz Dawida Mazur, która w stosunkowo prosty sposób (zważywszy na tematykę) wprowadza młodego czytelnika w świat grafiki komputerowej. Pozycja ?Piksele, wektory i inne stworzy. Grafika komputerowa dla dzieci?, opublikowana nakładem wydawnictwa PWN, to fascynująca wyprawa w towarzystwie Piksela i Wektora, która dostarcza nam nie tylko wiedzy merytorycznej, ale i zachęca do pracy (a właściwie zabawy) z obróbką zdjęć, tworzeniem ulotek czy wizytówek, a uzyskane dzięki tym umiejętnościom możliwości ogranicza tylko wyobraźnia.
Mimo iż tytuł książki zachęca dzieci, to jednak jestem przekonana, iż również rodzice i opiekunowie sięgną po nią z przyjemnością, a może nawet stanowić ona będzie międzypokoleniowy pomost i pretekst do wspólnego zgłębiania zawartych w niej zagadnień. Książka podzielona jest na pięć części, z których każda głębiej wprowadza nas w temat, umożliwiając jednocześnie szybki powrót do treści, które szczególnie nas interesują i / lub wymagają ponownej lektury celem właściwego wykonania kolejnych kroków. W części pierwszej znajdziemy omówienie podstawowych pojęć, ze wspominanym pikselem i wektorem na czele. Część druga porusza tematykę kolorów ? dowiemy się czym są podstawowe tryby, czyli sposoby prezentacji kolorów (czarno-biały, skala szarości, RGB oraz CMYK), a także jak ważna jest głębia koloru, balans, kontrast, jasność czy przezroczystość. Trzecia część dotyczy formatów pików graficznych.
W odróżnieniu od pierwszych trzech, część czwarta jest bardzo rozbudowana, bo i temat jest szeroki ? dowiemy się bowiem, do czego służy i w jaki sposób możemy wykorzystać na przykład Adobe Photoshop, będący najbardziej wszechstronną aplikacją do tworzenia grafiki rastrowej. Autorzy umożliwiają nam poznanie możliwości kryjących się w darmowej aplikacji Photoshop Online Tools, będącej uproszczoną wersją popularnego Photoshopa. Dzięki udzielonym wskazówkom będziemy w stanie wyretuszować zdjęcie, wykadrować je, dopasować kolory, a następnie zapisać zmodyfikowaną fotografię na dysku i cieszyć się jej jakością. Poznamy operacje składające się na podstawową korekcję zdjęcia (pozbędziemy się m.in. efektu czerwonych oczu, zmarszczek i piegów, zmienimy rozmiar zdjęcia), zajmiemy się poprawą oświetlenia zdjęcia, wyostrzeniem pewnych jego elementów czy też ? przeciwnie ? ich rozmyciem, a także ? obudzimy w sobie artystę dzięki dostępnym efektom (np. krystalizacja, pikselizacja). Dowiemy się ponadto, w jaki sposób umieścić na zdjęciu elementy ozdobne czy też tekst. W tej części autorzy omawiają również interfejs Photoshop CC, również pokazując jego możliwości. Nauczymy się m.in. usuwać zbędne obiekty, dowiemy się jak pracować z warstwami czy też kadrować.
Część piąta obejmuje tematykę związaną z grafiką wektorową, która daje nam zupełnie inne możliwości niż grafika rastrowa. Autorzy zachęcają do eksperymentów i do zabawy z wektorami, szczególnie jeśli grafika rastrowa okaże się na początek zbyt trudna. Na podstawie bezpłatnego edytora ? Inkscape`a nauczymy się krok po kroku pracy z wektorami, rysując elipsy i prostokąty, kolorując, tworząc różne kształty, również te złożone z innych. Jeśli już opanujemy te umiejętności, możemy zgłębić jedną z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia grafiki wektorowej, czyli CorelDRAW.
Książka ?Piksele, wektory i inne stwory?, dzięki prostemu przekazowi, stopniowemu ? krok po kroku ? prowadzeniu nas przez aplikacje, dzięki zrzutom z ekranu, nie tylko omówieniu poszczególnych narzędzi ale również pokazaniu na przykładzie zdjęć dokładnego ich działania, umożliwia nabycie nowych, niezwykle cennych umiejętności. Oprócz niewątpliwej przyjemności, jakiej dostarcza nam ta ?zabawa? z naszymi zdjęciami, niepostrzeżenie przyswajamy sobie kolejne funkcje aplikacji i widzimy nowe zastosowania nabytej wiedzy. Z tą książką stworzenie plakatu na klasową imprezę, charytatywną zbiórkę czy urodziny będzie prawdziwą przyjemnością. Podobnie jak ? w przypadku dorosłych, zaprojektowanie wizytówek, czy też dostrzeżenie w umiejętności obsługi wspomnianych aplikacji nowych możliwości zawodowego rozwoju. Dzięki Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawidowi Mazur żaden piksel czy wektor nie będą nam straszne!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Grafika rastrowa daje nam ogromne możliwości zarówno w retuszu fotografii, jak i tworzeniu różnych projektów, począwszy od prostych ulotek, a skończywszy na złożonych ilustracjach. Piksele, czyli jeszcze więcej Photoshopa. Grafika komputerowa dla dzieci to propozycja dla tych osób, które...

 • 10.41 zł
  9.37 zł

  Z tą książeczką dzieci stworzą pikselowe obrazki, używając kredek i ponad 1300 naklejek! Znajdą w niej różnokolorowe trójkąty i kwadraty, które będą przyklejać na odpowiednich planszach. Krzyżyki w danym kolorze wskażą im, jaką naklejkę umieścić w polu, a podgląd efektu końcowego pomoże w...

 • 10.41 zł
  9.37 zł

  Z tą książeczką dzieci stworzą pikselowe obrazki, używając kredek i ponad 1300 naklejek! Znajdą w niej różnokolorowe trójkąty i kwadraty, które będą przyklejać na odpowiednich planszach. Krzyżyki w danym kolorze wskażą im, jaką naklejkę umieścić w polu, a podgląd efektu końcowego pomoże w wykonaniu...

 • 10.40 zł
  9.36 zł

  Stwórz pikselowe obrazki, używając kredek i ponad 1300 naklejek! W środku książki znajdują się różnokolorowe trójkąty i kwadraty, które trzeba przykleić na odpowiednich planszach. Krzyżyki w danym kolorze wskazują, jaką naklejkę umieścić w polu, a podgląd efektu końcowego pomaga w wykonaniu...

 • Edycja limitowana zestaw podarunkowy z filmem Piksele zawiera kolekcjonerskie, świecące opakowanie Pac-Man To się świeci! Piksele zestaw 2-dyskowy Kolekcjonerskie opakowanie PAC-MAN zainspirowane zostało filmem Piksele, w którym ożywają na dużym ekranie kultowe postaci znane z legendarnych gier...

 • 33.74 zł

  Porywająca akcja! Wizualnie oszałamiający! Obcy źle interpretują kanały z klasycznymi grami wideo, traktują je jako wypowiedzenie wojny i atakują Ziemię. Z cyberprzestrzeni wyłaniają się kultowi bohaterowie: PAC-MAN, Donkey Kong, Galaga, Centipede i kosmici ze Space Invaders chcący zamienić świat...