Pieszo i beztrosko / Whitehouse Bonnie Smith 29,91 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Pieszo i beztrosko (twarda)

O sztuce spacerowania

książka

 • Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 240
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Pieszo i beztrosko, O sztuce spacerowania - opis produktu:

Spacerowanie ma zadziwiające właściwości: relaksuje, dodaje energii, wycisza, sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni, a także pozwala spojrzeć na siebie z dystansu i oderwać się od cyfrowego świata.

`Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania` to przewodnik, jedyna w swoim rodzaju mapa służąca odkrywaniu wewnętrznego spokoju. Pomaga zintegrować ciało, umysł i ducha dzięki tematycznie zorganizowanym ćwiczeniom wzbogaconym inspiracjami płynącymi od słynnych artystów i filozofów.

Pięknie wydany dziennik stanie się wymarzonym towarzyszem przechadzek. Możesz traktować go jako inspirującą lekturę albo narzędzie umożliwiające pogłębianie świadomości, zaspokajanie naturalnej ciekawości świata i podsycanie wewnętrznej siły. Wstań z wygodnego fotela, notuj swoje spostrzeżenia, uaktywnij się i zafunduj sobie cyfrowy detoks!
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  zdrowie,  inne
 • Wydawnictwo: SQN Sine Qua Non
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 120x178
 • Ilość stron: 240
 • ISBN: 9788381294904
 • Wprowadzono: 19.06.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • RRecenzje
 • Książka
 • Pieszo i beztrosko, O sztuce spacerowania
4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Jenny

 • 28-08-2019
 • 21:58

Mam bardzo mieszane uczucia względem tej książki. Zastanawiam się tylko, czy to kwestia nieadekwatnych wobec niej oczekiwań, czy po prostu nie jest aż taka świetna.

Po pierwsze, to bardziej dziennik inspiracji z miejscem na notatki i rysunki, a nie książka per se. Krótkie wstępy do poszczególnych rozdziałów poprzedzają kilkanaście zadań do wykonania podczas kolejnych spacerów. Za każdym razem autorka prosi o opisania/narysowanie odpowiedzi na zadane pytania. Na samą myśl, że spacery z książką stałyby się kolejnym zadaniem do wykonania, odebrały mi chęć na nie. A przecież nie o to chodzi.

Po drugie, zadania czasem są od czapy, jakby autorka nie ogarnęła, że nie każdy ma takie same warunki jak ona. Oczywiście, można ominąć niektóre strony albo zaplanować specjalną wycieczkę dla zadań trudniejszych, ale ogólne przesłanie książki sugeruje jednak spacery po okolicy.

Po trzecie, bardzo dużo w tej książce cytatów osób trzecich. Chwilami miałam wrażenie, że tekstu od autorki jest nawet mniej niż treści od innych autorów (nie liczyłam tego, więc możliwe, że to faktycznie jedynie wrażenie). Teoretycznie tych cytatów nie znałam i niektóre z przyjemnością poznałam, ale liczyłam na więcej treści od autorki.

Po czwarte, jestem zachwycona, jak ta książka została wydana. Jest piękna, w idealnym formacie do wzięcia ze sobą na spacer.

Podsumowując, nie mogę powiedzieć, że ta książka jest zła, bo nie jest. Po prostu nie była dla mnie w tym momencie. Warto ją także potraktować bardziej jako trening kreatywności i uważności, a nie książkę o spacerowaniu samym w sobie. W takim wypadku najprawdopodobniej stanie się świetną inspiracją i możliwe, że pozwoli myślom zawędrować w rejony, w które nigdy dotąd się nie zapuścił.

Czy recenzja była pomocna?

ruda recenzuje

 • 15-10-2019
 • 20:12

Lubię spacerować. Robię to jednak coraz rzadziej. Bo nie ma dokąd. I z kim. Bo pogoda nie dopisuje. Bo jest coś innego do zrobienia. Bo fajnie jest gdzieś pójść, ale gdzie? A jak się nie ma celu, to się nie chodzi. Łatwo jest znaleźć sobie wymówkę, szczególnie jesienną porą. Tylko czy rzeczywiście warto?
Po ?Pieszo i beztrosko? sięgnęłam w dużej mierze po to, by przypomnieć sobie, dlaczego powinno się spacerować oraz przekonać się, co ciekawego na ten temat ma do powiedzenia autorka. Czy słyszeliście o tym, że spacerowanie pobudza kreatywność oraz że poruszając się wolnym krokiem i pozwalając myślom swobodnie płynąć, można rzeczywiście znaleźć rozwiązanie problemu lub też wpaść na fantastyczny pomysł? Kiedy już zdarza mi się spacerować, to zazwyczaj kieruję się do wybranego punktu. Nie cieszę się tą wędrówką. Rzadko zwracam uwagę, co jest po drodze. Nie spoglądam na okolicę. Nie interesuje się szczegółami. I pomyśleć, że dopiero ta lektura zwróciła mi na to uwagę.
Bonnie Whitehouse na spacerowaniu zna się, jak nikt inny. I jak nikt inny potrafi wartość tej sztuki sprzedać czytelnikowi. Kiedy sięgałam po tę maleńką książeczkę, nie wiedziałam, czego się spodziewać. Tymczasem to piękny zbiór myśli, cytatów, odwołań, refleksji. Nigdy nie pomyślałabym, że spacerowanie może odgrywać w naszym życiu taką rolę i mieć takie znaczenie.
Autorka opracowała ten temat pięknie i mądrze, znakomicie się do niego przygotowując. Whitehouse chętnie dzieli się z nami swoimi przemyśleniami, pozwala sobie na sugestie. Sporo miejsca zostało poświęcone także dobrym radom i wskazówkom. Nie postrzegam jednak tej lektury w kategorii ?poradnik?. Dla mnie to raczej książka o rozwoju osobistym, pozwalająca inaczej spojrzeć na siebie, a może również popracować nad organizacją własnego czasu.
?Pieszo i beztrosko? to lekka i niewymagająca, ale przy tym mogąca dać do myślenia publikacja. Przyjemna w czytaniu, łatwa w odbiorze. Dobrze się ją czyta i dobrze się na nią patrzy. Została bowiem przepięknie wydana. Uwagę zwraca cudowna okładka, ale i w środku wygląda tak, że po prostu chce się ją trzymać w rękach, podziwiać i nią cieszyć.
Na co dzień nie sięgam po poradniki, ale tej lektury nie potraktowałam w ten sposób. Może dlatego, że nie poczułam, żeby autorka na siłę chciała zmienić moje życie. Mam wrażenie, że ona próbowała mi raczej coś uświadomić i przypomnieć. Wspaniale sobie z tym poradziła.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Czy recenzja była pomocna?

Marina

 • 27-08-2019
 • 21:57

?Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania.? autorstwa Bonnie Smith Whitehouse.
Mała książeczka zawiera w sobie tajemnice wydawałoby się zwykłej czynności znanej każdemu ? spacerowania.

?Błogosławieni Ci, którzy dostrzegają piękno w zwyczajnych miejscach ? gdzie inni nie widzą nic.?
Camille Pissarro

Wraz z autorką podążamy nieznanymi ścieżkami pełnymi wiedzy i przemyśleń. Przede wszystkim na uwagę zasługuję fakt, iż książka została przepięknie wydana. Znajdziemy tu cały spectrum zieleni, a sama okładka zawiera elementy złota i tłoczenia.

Podzielona została na 6 części. Każda z nich skupia się na konkretnym obszarze: świadomości miejsca, dobrym samopoczuciu, uwadze, poznawaniu świata, zaangażowaniu i transcendencji.

?Nie ma prostej drogi do wolności. Wielu z nas będzie musiało wielokrotnie przejść ciemną doliną, zanim dane nam będzie dotrzeć na szczyt naszych pragnień.?
Nelson Mandela

Jest to niezwykły przewodnik mający formę pamiętnika. Wzbogacony cytatami, nad którymi warto się na chwilę zatrzymać i je przeanalizować. Dzięki miejscu na własne przemyślenia może służyć za nasz prywatny notatnik. Mamy możliwość zanotować swoje przemyślenia, opisać otaczającą nas przestrzeń, a nawet wykonać ćwiczenia pomagające zwykły spacer zmienić w czas, gdy nie tylko relaksujemy się i odpoczniemy, ale także ułożymy własne myśli, pomedytujemy i zmotywujemy się do działania.

?Medytować mogę, tylko gdy chodzę. Gdy się zatrzymuję, przestaję też myśleć. Mój umysł działa wyłącznie w połączeniu z nogami.?

Jean-Jacques Rousseau

Czy recenzja była pomocna?

Wolne Litery

 • 27-08-2019
 • 09:12

Zacznijmy może od tego, że ta książka jest przepięknie wydana i jest bardzo podręczna, dzięki czemu bez obaw i problemów możemy ją wrzucić do torebki czy wziąć ze sobą do ręki. Okładka jest tłoczona, twarda i pozłacana, a książka w swoim wnętrzu ma wbudowaną zakładkę, która naprawdę wiele ułatwia i pomaga! Cała książka podzielona jest na cztery główne części i autor pokaże nam jak w krótkich i niby zwykłych spacerach odnaleźć coś więcej. Idealna dla fanów slowlife lub dla osób, których życie biegnie za szybko i potrzebują czasu dla siebie. Ta książka pozwoli Wam trochę zwolnić i zastanowić się nad przyziemnymi rzeczami, na które czasami w ogóle nie zwracamy uwagi, a powinniśmy! Każe nam się ruszyć z kanapy, sprzed telewizora i komputera i zacząć żyć aktywnie. Jest to bardzo mądrze i interesująco wydany poradnik, który na pewno zyska duże grono odbiorców oraz fanów. Jest to bardzo ambitna książka z którą spędzicie wiele niezapomnianych spacerów. Pozwoli Wam ona lepiej odkryć samych siebie, zwolnić i złapać potrzebny oddech. Przy obecnym życiu w biegu i ciągłym pośpiechu uważam, że wiele z nas powinno mieć ten poradnik w swojej biblioteczce i chociaż raz na jakiś czas brać go ze sobą na spacer. Pamiętajmy o zachowaniu równowagi i czasami o zwolnieniu. W środku jest również cała masa miejsca na notatki! Możecie w niej pisać i pisać, a za jakiś czas wracać do swoich wcześniejszych rozmyślań. Ja szczerze ją Wam polecam!

Czy recenzja była pomocna?

violaa92

 • 12-08-2019
 • 20:10

Jeśli jesteś marzycielem, myślicielem, lubisz kontemplować przyrodę i nie boisz się na dłuższą chwilę odłożyć telefonu, to możesz sięgnąć po tę książkę. Pieszo i beztrosko to przewodnik, który pomoże odkryć wewnętrzny spokój ducha. Na każdej stronie znajdziemy wyzwanie i pustą kartkę obok, na której można zapisywać wszystkie spostrzeżenia dotyczące danego zadania. Jeśli ktoś jakiś cudem zapomniał jak istotny jest w życiu spacer, to ten przewodnik mu o tym przypomni.

"Spacerowanie stanowi bowiem dobry sposób na to, aby wyciszyć umysł i na nowo dopuścić do głosu stłumione lub ukryte siły kreatywne".

Czy recenzja była pomocna?

na_marginesie

 • 6-08-2019
 • 22:26

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna to nie tylko jeden z elementów prowadzenia zdrowego trybu życia i sposób na posiadanie wymarzonej sylwetki, ale również modny trend. Zewsząd jesteśmy zasypywani ofertami środków wspomagających odchudzanie, karnetami na siłownię czy całymi programami mającymi na celu wyrobienie w nas odpowiednich nawyków i formy. Czasami ciężko z całego tego mnóstwa propozycji wyłowić najbardziej odpowiednie. Dlatego też cieszy, że na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej poradników dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Jedną z takich książek jest ?Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania?.
Książka podzielona została na 6 rozdziałów, każdy dotyczący innego ważnego zagadnienia. ?Pieszo i beztrosko? wskazuje jak zrobić pierwszy krok w kierunki zmiany nawyków na zdrowsze. Pokazuje że nie trzeba rozpoczynać prowadzenia aktywnego trybu życia od wyczerpujących biegów, ale można zacząć od podstawowych czynności jaką jest spacerowanie.
Spacer zgodnie z tym co twierdzi autorka może stać się początkiem wspaniałej podróży, w trakcie której nauczymy się doceniać to co mamy i z większym dystansem podchodzić do wielu spraw. Jednym słowem spacerowanie to same zalety zarówno dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Dodatkowo Bonnie Smith dzieli się z nami mnóstwem ciekawostek i cytatów.
Ogromnym plusem jest piękne wydane, przyciągająca wzrok okładka i zachęcająca do czytania grafika. Fajnym pomysłem było zostawienie miejsca na zapiski i notatki czytelnika, co pozwala na zweryfikowanie w rzeczywistości udzielanych przez autorkę rad.
Rzadko sięgam po poradniki, jednak ta książka mnie zdobyła. Gwarantuję że nie pożałujecie przeczytania tej książki. Daje naprawdę do myślenia, ale przede wszystkim inspiruje i motywuje do działania. To książka idealna dla osób, które w tym zabieganym i cierpiącym na deficyt czasu świeci szukają sposobu na zwolnienie i złapanie oddechu.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

W moich kręgach

 • 21-07-2019
 • 17:39

?Pieszo i beztrosko? to poradnik, który mówi o sztuce spacerowania. To książka dla wszystkich tych, którzy spacerując chcą pogłębiać i poszerzać własną świadomość, regenerować siły, pobudzać kreatywność i wzmacniać poczucie wdzięczności.
Książka ta ma niewielką i podręczną formę, dzięki czemu zawsze możemy wrzucić ją do plecaka, żeby towarzyszyła nam w pieszych wędrówkach. Książka została podzielona na sześć części, które są poświęcone różnym zagadnieniom:
- świadomości tego, co nas otacza,
- samopoczuciu,
- skupieniu uwagi,
- poznawaniu świata,
- zaangażowaniu,
- kwestiom transcendentnym.
Wszystko to może brzmieć nieco filozoficznie i takie też jest, jednak jest to ujęte w prostej, przystępnej i zrozumiałej formie. Książka ta jest też formą dziennika, w którym mamy do dyspozycji sporo miejsca na nasze notatki, przemyślenia, wnioski, rysunki, które przyjdą nam do głowy podczas pieszych wycieczek.
?Pieszo i beztrosko? przeznaczone jest dla osób, które chcą być bardziej obecne i uważne, chcą zapanować nad swoimi lękami i pozbyć się natrętnych myśli, szukają sposobu na rozbudzenie w sobie twórczej energii. Jeśli ktoś chce wykorzystać spacerowanie jako narzędzie zwiększania produktywności lub po prostu potrzebny jest mu detoks od technologii, ta książka jest dla niego idealna.

Autorka udowadnia, że spacerowanie jest najłatwiejszym sposobem na zrelaksowanie się, dodanie energii i wyciszenie. Aby móc spacerować wystarczy wyjść z domu i cieszyć się bliższą lub dalszą okolicą, bo w każdej jest mnóstwo rzeczy do odkrycia. Spacerowanie sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni, co z pewnością ucieszy osoby poszukujące nowych pomysłów i inspiracji. Do tego to bardzo przyjemne zajęcie nie wymagające od nas żadnych dodatkowych umiejętności oprócz chodzenia. Dzięki spacerom możemy spojrzeć na siebie z dystansem i oderwać się od cyfrowego świata, który jest złodziejem naszego cennego wolnego czasu. Dzięki tematycznie zorganizowanym ćwiczeniom wzbogaconym o inspirujące cytaty znanych artystów i filozofów, możemy czerpać jeszcze więcej z idei spacerowania.

Książka ma uroczą, sielską i cieszącą oko szatę graficzną. Okładka jest świetna, a wnętrze książki jest przejrzyste, czytelne i stonowane. Z pewnością będzie ładną ozdobą niejednej biblioteczki. To pozytywna i dobra lektura dla osób chcących trochę odetchnąć i zastanowić się nad swoją codziennością. Uświadamia, że spacerowanie to idealny sposób na rozbudzenie kreatywności i wzmacnianie uważności.

?Nie tylko odkrywcy potrzebują szlaków, po których mogliby chodzić. Również szlaki potrzebują odkrywców, którzy by je przemierzali i w ten sposób pozwalali im trwać.?
?Przechadzanie się to sztuka praktykowana przez ludzi, dla których spacerowanie to sposób na uwolnienie się od chaosu codzienności i odnalezienie siebie gdzieś w dzikiej i świętej głębi własnego serca.?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Marta

 • 19-07-2019
 • 12:34

"Pieszo i beztrosko" to coś w rodzaju dziennika, notatnika i inspiracji w jednym. Pozwala nam trochę zwolnić. Daje zielone światło dla relaksu, wyciszenia i oderwania się od technologii. Pomaga nauczyć się, jak przebywać ze sobą samym i jak czerpać z tego przyjemność, otworzyć się na nowe bodźce, uciec na chwilę od codzienności, by potem móc powrócić do niej pełnym sił, wigoru, nowych pomysłów. Po dłuższym praktykowaniu zauważalne są długotrwałe efekty, jak wewnętrzny spokój, zauważanie piękna w małych rzeczach, rozwinięciu naszej strefy emocjonalnej. W dzienniku są zaproponowane różne zadania i ćwiczenia, którym możemy oddać się w czasie spacerów i kontemplacji przyrody. Niektóre strony okraszone są też ciekawymi cytatami. Jest także wiele miejsca na notatki i swoje przemyślenia. Oprawa wizualna książki jest bardzo przyjemna dla oczu. Mały format sprawia, że bez problemu zmieścimy książkę w małej torebce, wybierając się na spacer. Polecam ją dla osób, które są zabiegane, którym brakuje chwili dla siebie, nie potrafią zmobilizować się do tego, by odetchnąć, ale też osobom, które już praktykują sztukę spacerowania, a chciałyby jeszcze bardziej się zainspirować.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zaczytane Strony

 • 27-06-2019
 • 21:25

Wiele osób czasami musi się przejść żeby coś przemyśleć, albo wychodzi się przejść kiedy coś go zdenerwuje w domu, a co jeśli z takiego spaceru możemy wyciągnąć jeszcze więcej? Stać się spokojnym i bardziej doceniać świat?
"Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania" to przewodnik który pomoże nam czerpać jak najwięcej satysfakcji ze spacerowania. "Spacer to podróż, którą można odbyć względnie niewielkim nakładem sił i środków. Nie potrzeba do tego ani planu, ani paszportu. Nie potrzeba biletu ani żadnego innego sprzętu. Na spacer można iść niemal zawsze - i warto pamiętać, że spacer zapewnia nam znacznie więcej niż tylko zmianę otoczenia". Ta książka pokazuje nam że spacer ma same zalety, poprawia się nasza kondycja, nasza psychika oraz zdrowie oraz wpływa na wiele, wiele innych sfer a do tego nic nie kosztuje i możemy na niego się udać prawie zawsze. "Nie możemy oczywiście wszystkiego rzucić i po prostu wrócić do tego domu w górach. Możemy natomiast zasznurować buty i wyruszyć na spacer po okolicy, aby tam szukać źródeł zdrowia."
Uwielbiam takie motywujące książki, ciężko mi zacząć coś zapisywać jak mam pustą kartkę a łatwiej jak mam początek lub wskazówkę co dokładnie mam zapisać w którym miejscu. Ten przewodnik po spacerach ma dużo cytatów oraz ciekawostek a przy każdej zapisanej kartce jest jedna pusta na nasze przemyślenia.
Nigdy nie przykładałam większej wagi do spacerów, najczęściej chodzimy w niedzielę całą rodziną żeby spędzić razem czas, spotkać znajomych lub popatrzeć na piękną okolicę, dzięki tej książce wiem jak teraz efektywniej wykorzystać ten spacer i na pewno przetestuję całą tę wiedzę.
Gwarantuje wam że ta książka was zachwyci, piękna okładka, mały format oraz zaskakujący środek to na pewno jest książka z którą nikt nie będzie chciał się rozstać.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

patriseria.blogspot

 • 16-06-2019
 • 20:46

?Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania.?? to książka łącząca cechy poradnika i pamiętnika. Swoisty przewodnik do odnalezienia własnego spokoju. Żyjemy w czasach wyścigu; gdzie lepiej, znaczy szybciej i drożej ? a gdyby tak zwolnić? Gdyby tak odrzucić więzy elektroniki, które nas pętają?
Spacer to jedna z najtańszych i najłatwiejszych form spędzania wolnego czasu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie mentalne i fizyczne.

"Czy wiesz, że nawet krótki spacer (wystarczy 20 minut dziennie) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, choroby Alzheimera, depresji, cukrzycy i kilku różnych nowotworów?"

Mnie zawsze spacer pozwalał nabrać dystansu i przemyśleć dręczące mnie tematy.
Ta książką pozwala nam rozwinąć wyobraźnię i stać się scenarzystą, to my decydujemy od którego rozdziału zaczynamy czytać, to my wybieramy ścieżki, także te mentalne.

?Wielkie myśli rodzą się zawsze w trakcie pieszych spacerów.? - Fryderyk Nietzsche

Autorka prowadzi nas przez swoją historię, co ją fascynuje, którymi ścieżkami kroczyła. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że czujemy, jak gdyby to była nasza historia. I może tak się stać, kiedy zaczniemy wypełniać postawione nam zadania, zawarte pod koniec każdego rozdziału. W tym interaktywnym dzienniku, mamy miejsce na swoje notatki, rysunki, zapiski ważnych myśli.
Pięknie wydana. Kiedy biorę ją w rękę od razu podświadomie czuję się, jak gdybym trzymała coś cennego. Twarda okładka z piękną linearną grafiką. Złocenia dodają uroku i szlachetnego charakteru.
Środek nawiązuje do natury. Zielona czcionka, walczy z różnymi odcieniami zieleni, które trafiają na kartki jako tło czy grafika. Rysunki zwierząt, natury piktogramy ? ilustrują tekst. Pomiędzy stronami skrywa się także wiele inspirujących cytatów. Bardzo przyjemny styl i historia, która wciąga.
Ta pozycja jest idealna dla osób, które chcą być bardziej obecne, chcą zapanować na lękami czy zwiększyć swoją kreatywność. Jedyne co potrzebujesz to egzemplarz ?Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania.?? i długopis. Więc gdzie Was nogi tym razem poniosą?

?Droga pojawia się przed tobą, wtedy, gdy na nią wkraczasz? ? Rumi

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Idę czytać

 • 15-06-2019
 • 17:50

Zamknij oczy i wyobraź sobie miejsce, w którym chciałabyś/chciałbyś się znaleźć. Masz? Jestem prawie pewna, że było to łono natury. A więc załóż buty i idź na spacer.

Wielkie myśli rodzą się zawsze podczas pieszych spacerów. ~ Fryderyk Nietzsche

Nie od dziś wiadomo, że spacer to lekarstwo na wszystko. Naprawdę! Codzienne spacerowanie skutecznie obniża ciśnienie, pomaga zwalczać cholesterol, relaksuje i odświeża umysł. Takie są fakty i nie jest to żadna tajemnica. Ale spacerowanie ma jeszcze wiele innych zalet, o których w książce "Pieszo i beztrosko..." Bonnie Whitehouse mówi nam trochę więcej.

Ta książka to taki jakby podręcznik, dziennik, notes, może przewodnik. Została przepięknie wydana - twarda okładka, piękna grafika, złote zdobienia, nie wielki rozmiar, a w środku śliczna, zielona czcionka, która już sama w sobie odpręża i miejsce na własne notatki. Podzielona na 6 części, książka skupia uwagę między innymi na umyśle, ciele, samopoczuciu i naszej uwadze. Książkę zdecydowanie można zabrać ze sobą na spacer, a może się naprawdę przydać. W środku można znaleźć mnóstwo ćwiczeń i poleceń, które sprawią, że spacerowanie będzie bardziej świadome i... wyzwoli naszą kreatywność. Tak, kreatywność. Bonnie Whitehouse od lat na swoich kursach interdyscyplinarnych łączy kreatywne pisanie właśnie ze spacerowaniem.

Mam dwóch lekarzy: moją lewą i prawą nogę. ~ George Trevelyan

Odkąd mam psa spaceruję codziennie, ale jak wrócę myślami do czasów sprzed posiadania pupila, nie mogę uwierzyć - ja się praktycznie nie ruszałam! Kiedy czytałam "Pieszo..." cały czas kiwałam głową.
Tak - lepiej się czuję (Schudłam, ale nie tylko to. Nie mam zwrotów głowy, nie chce mi się ciągle spać).
Tak - mam więcej energii.
Tak - jestem bardziej kreatywna w pracy.
Tak - zauważam więcej szczegółów w otaczającym mnie świecie.
Mogłabym wymieniać więcej, ale lepiej kończ to czytanie i idź na spacer.

Chodzenie, a w szczególności włóczenie się czy spacerowanie, samo w sobie wydaje się aktem oporu wobec dzisiejszej kultury, w której liczy się szybkość. ~ Francis Alys

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Dominika Stryszowska

 • 14-06-2019
 • 01:33

"Czy wiesz, że nawet krótki spacer (wystarczy 20minut dziennie) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, choroby Alzheimera, depresji, cukrzycy i kilku różnych nowotworów?"

Co powiecie na spacer? Taki spokojny, odprężający i bez wyznaczonego celu? Każdy z nas chodzi od "zawsze". Jakby nie patrzeć, to najprostszy, najbardziej naturalny, tani i ekologiczny sposób przemieszczania się. Sposób dotarcia z punktu A do punktu B. Przyznaję się bez bicia - nie umiem spacerować, nie potrafię chodzić wolno i nawet jak się nieśpieszę, to moja prędkość wskazuje raczej na to, że biorę udział w zawodach lekkoatletycznych. Ale na całe szczęście, w moje ręce wpadła ta niepozorna, malutka książeczka.

"Chodzenie to kwintesencja człowieczeństwa"

Jak już sam tytuł wskazuje - Pieszo i beztrosko, to po trochę książka motywująca, trochę dziennik podróży, ale przede wszystkim świetny bodziec do tego, by dostrzec otaczający świat. Autorka "zmusza" nas do działania, po przez zadania, które możemy wykonywać podczas spaceru. Wskazuje na rzeczy, które bezmyślnie mijamy. Najbardziej przypadł mi do gustu pomysł, żeby patrzeć oczami turysty - ile ciekawych miejsc można odkryć!

Oprócz zdrowotnych korzyści, spacer poprawia naszą kreatywność. Zmęczenie materiału dopada każdego z nas i zamiast ratować się kawą, może warto pooddychać, oderwać się od telefonu czy komputera i po prostu być. Najlepiej w zielonym otoczeniu.

Tak sobię myślę - mimo, że unikam poradników, a na te motywacyjne wręcz mam alergię, to bardzo dobrze spędziłam czas z tą malutką książeczką. W dodatku jest pięknie wydana, z wielką dbałością o szczegóły. Idealna na prezent dla siebie lub dla swoich bliskich.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Werka

 • 13-06-2019
 • 16:22

Książkę kupiłam na WTK 2019 bo przyciągnęła mnie swoją okładką.

"Pieszo i beztrosko" to poradnik nie tylko pięknie wydany, ale również bardzo wartościowy. Dzięki niemu zaczęłam zauważać rzeczy, które nigdy wcześniej nie wpadły mi do głowy.
Brałam książkę do ręki i wędrowałam po okolicy delektując się każdą stroną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dlatego ja swoją podarowałam kolejnej osobie, aby mogła cieszyć się jazda chwilą z tą książką.

"Mój umysł kształtuje tylko to, na co zwracam uwagę."

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Paulina Wu

 • 12-06-2019
 • 18:17

Czasem potrzeba tak nie wiele, mały bodziec czy pierwszy krok, aby zmienić jakąś drobnostkę albo i całe życie. Pieszo i beztrosko to taki poradnik, czy jak opisała autorka interaktywny dziennik, który może pomóc nam ten pierwszy krok postawić. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy w czterech ścianach, a elektroniczne sprzęty myślą za nas. Autorka książki zachęca nas by z tych naszych zakurzonych kątów wyjść - niedaleko, po swojej okolicy, ale w końcu to zrobić, a podczas spaceru otworzyć swój umysł i zacząć myśleć.

Dziennik ten jest pięknie wydany, okładka zachwyca, a wnętrze ma spójną, równie ładną grafikę. Jest podzielony na 6 rozdziałów, a wszystko tworzy wyjątkową całość. Jest poręczna, z łatwością można zabrać ją ze sobą na niejeden krótszy czy dłuższy spacer. Taka książka to również idealny pomysł na prezent - na pewno sprawiłaby radość nie jednej osobie.

Co zawiera Pieszo i beztrosko? Jest tu wiele inspirujących ciekawostek, cytatów, fragmentów piosenek, wieszy. Na kartach książki mamy zadania związane z inspiracjami i miejsce na notatki. Przyznam, że są niezwykle aktywizujące i poruszają szare komórki. I chociaż czasem trzeba przystanąć aby coś ciekawego dopisać, nogi aż rwą się aby dalej odkrywać okolice, zwracać uwagę na to co wcześniej było dla nas nie zauważalne.

"Doświadczyć podziwu znaczy doświadczyć zdumienia, zaznać subtelności i dostrzec bezmiar wszechświata, którego nie da się objąć umysłem (...). Z badań wynika, że istnieje związek między odczuwaniem podziwu a lepszym zdrowiem."

Poznajemy różne aspekty spacerowania, które możemy rozważać w kwestiach dotyczących bezpośrednio nas, otaczającej okolicy, społeczności. Świetna książka dla każdego - jeśli po prostu lubisz spacerować, a może chcesz rozwijać swoje horyzonty. Szukasz inspiracji do własnej twórczości albo chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój, ukoić szczargane nerwy, być lepszym człowiekiem - myślę, że każdy znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie.


"Wiele ludzi w różnych miejsach na świecie i w różnych momentach naszej historii spacerowało po to, aby uciec od codzienności i odzyskać jasność umysłu (...). Z kreatywnością to wcale nie tak, że raz drzemie gdzieś głęboko w nas, a kiedy indziej wylewa się jak wezbrana rzeka. Uważność zaś ściśle wiąże się z ciałem, z ruchem, z miłością i przyrodą."

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Blanka94

 • 10-06-2019
 • 01:56

?Pieszo i beztrosko? to książka o sztuce spacerowania, które jak się okazuje, może być narzędziem do pobudzania własnej kreatywności, poszerzania świadomości, a także zmniejsza ryzyko różnych chorób somatycznych. Jest to połączenie książki i dziennika, w którym czytelnik realizuje tematycznie ułożone zadania, osiągając przy okazji różne rezultaty np. zapanowanie nad lękami. Jest niewielkiego formatu, wprost idealna, aby schować ją do torebki i pójść na spacer :D Pozycja obowiązkowa dla osób lubiących spacery i zmęczonych pędem współczesnego świata!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 59.71 zł
  29.26 zł

  Jedna z najbardziej oczekiwanych książek mistrza thrillera 2013 roku! Światowej sławy amerykański pisarz powraca w wielkim stylu szóstą już powieścią. Zaskakuje czytelnika wartką akcją, oddając w jego ręce losy świata. Thriller utrzymuje schemat, klimat i fabułę poprzednich - znany specjalista...

 • 20.80 zł

  Konstanty Rengarten urodził się w 1862 roku w Rydze w niemieckiej rodzinie. Po ukończeniu szkoły elementarnej pracował jako chłopiec okrętowy. Następnie uczył się w gimnazjum i objął skromną posadę urzędnicza na poczcie w Dorpacie, a potem w Rydze. W latach 1884-1886 odbył podróż po Kraju...

 • 24.94 zł

  Konstanty Rengarten urodził się w 1862 roku w Rydze w niemieckiej rodzinie. Po ukończeniu szkoły elementarnej pracował jako chłopiec okrętowy. Następnie uczył się w gimnazjum i objął skromną posadę urzędnicza na poczcie w Dorpacie, a potem w Rydze. W latach 1884-1886 odbył podróż po Kraju...

 • Praktyczny przewodnik po Trójwsi beskidzkiej, tj. Istebnej, Koniakowie i Jaworzynce, ale nie tylko, bo czytelnik znajdzie w nim także wycieczki prowadzące po czeskiej stronie granicy. Niby miniprzewodnik a pełen jest ciekawych informacji i opisów tras, aktualnych i szczegółowych map oraz...

 • Relacja z pierwszego w historii pieszego przejścia irańskiego łańcucha gór Zagros z północy na południe, na dystansie  około 2300 km. Autor opisał i utrwalił na fotografiach spotkania z ostatnimi żyjącymi tam koczowniczymi ludami: Lurów, Bachtiarów i Kaszkajów, oraz gościnnymi Azerami i Kurdami. Po...