rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Piaskowa opowieść

J. Henson

książka

64,19 zł taniej -35%

Piaskowa malowanka hipopotan i małpa

gry / zabawki

Alexander

12,03 zł

Piaskowa sztuka Motywy morskie

gry / zabawki

Toy Kraft

21,37 zł

Diamentowa góra

C. Wong

książka

28,35 zł taniej -23%

NAGA GÓRA seria Z różą wiatrów

R. Messner

książka

23,86 zł taniej -20%

Biała Góra

A. Skoczylas

książka

36,50 zł taniej -44%

Musza góra

B. Głębocki

książka

29,85 zł taniej -25%

Ostatnia góra Żyjąc z AIDS

J. Godfrey

książka

21,00 zł taniej -22%

Czarodziejska góra

T. Mann

książka

41,43 zł taniej -36%

Biała Góra 1620

W. Biernacki

książka

43,09 zł taniej -28%

Szklana góra

R. Wejner

książka

5,27 zł

Piaskowa Góra
ocena: 2, głosów: 6
 
powiększenie

Piaskowa Góra (twarda)

książka

Wydawnictwo: W.A.B.

Oprawa: twarda

Ilość stron: 448

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 33,89

Cena detaliczna: 39,88

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

31,90

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (2)

Piaskowa Góra - opis produktu:

Początek lat 70. XX wieku. Z wioski pod Skierniewicami do Wałbrzycha przyjeżdża Jadzia Maślak. Potykając się na oblodzonych schodach dworca, wpada prosto w ramiona nadgórnika Stefana Chmury. Niedługo po tym spotkaniu biorą ślub, a Jadzia idzie do ołtarza w sukni z poniemieckiej firany. Wprowadzają się do bloku na Pisakowej Górze i tam zakładają rodzinę. Kobieta rodzi bliźniaczki. Niestety, przeżywa tylko jedna z nich, Dominika - zupełnie niepodobna do nikogo z rodziny.

Fabuła przedstawia rodzinną historię, w której główną rolę grają kobiety - babcie Halina i Zofia, matka Jadzia i córka Dominika. Zakazana miłość, homoseksualizm i nieoczywiste pokrewieństwa. Brak perspektyw i gorycz niespełnionych marzeń. Joanna Bator bez zbędnego słodzenia opisuje rzeczywistość PRL-u i postkomunistycznych przemian w wolnej Polsce.

Piaskowa Góra jest odbiciem rzeczywistości komunistycznej Polski.

- Pełna refleksji powieść o trudnych czasach Polski Ludowej
- Oprawa graficzna stworzona przez Przemysława Dębowskiego, jednego z najlepszych polskich grafików
- 448 stron w twardej oprawie

Piaskowa Góra - wybrana recenzja:

Frickle 9/08/2017
recenzja dotyczy produktu: Książki

A oto Polska, w najlepszym i najgorszym wydaniu.W retrospekcji zaglądamy do okresu II wojny światowej,gdzie ukrywają się tajemnice pokoleń polaków z "tu i teraz", a potem krętymi drogami wciągającej narracji autorka podróżuje z nami aż do czasów współczesnych. Co się w Polsce zmienia?... (czytaj dalej)

Piaskowa Góra - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:125x195
Ilość stron:448
ISBN:978-83-280-4767-9
Wprowadzono: 24.10.2017
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Piaskowa Góra - recenzje klientów

9/08/2017
recenzja dotyczy produktu: Książka

A oto Polska, w najlepszym i najgorszym wydaniu.W retrospekcji zaglądamy do okresu II wojny światowej,gdzie ukrywają się tajemnice pokoleń polaków z "tu i teraz", a potem krętymi drogami wciągającej narracji autorka podróżuje z nami aż do czasów współczesnych. Co się w Polsce zmienia? Chyba tylko zasobność półek sklepowych. Przesądy i gusła, ślepia wiara w Kościół, stare dobre " co ludzie powiedzą " a w to wszystko wplecione i poplątane życie bohaterów książki, oraz ich wielki oczekiwania i nadzieje.Autorka zachwyca językiem, zwinnym i bogatym, przysłowiami, które niekoniecznie okazują się być mądrością narodów ale może jej pętami. Trochę to książka prześmiewcza, a może bardzo? Bogobojna czy zdewociała jest ta Polska nasza? Postępowa czy zaściankowa? Czy damy radę jako społeczeństwo wyrwać się z setek lat źle pojętej tradycji i wiary? Zajrzyjcie do książki, nie znajdziecie w niej odpowiedzi, ale zadacie sobie dużo pytań o siebie, swoje życie i swoją przyszłość.

9/03/2017
recenzja dotyczy produktu: Książka

Lekturę "Piaskowej Góry" planowałam już jakiś czas temu. Z niecierpliwością czekałam na moment, gdy książka znajdzie się w moich rękach. I stało się. Jednak pierwsza moja myśl daleka była od entuzjastycznego nareszcie! Bo oto czekało na mnie niemal 450 stron zwartej masy tekstowej! Masa ta, całkowicie pozbawiona dialogów, tylko co jakiś czas opatrzona była dyskretnie cyfrą rzymską. Prawie niedostrzegalną w gęstwinie słów. Czekało mnie zatem nie lada wyzwanie. Nie jeden, a kilka wieczorów, wymagających skupienia, czujności, a przede wszystkim otwartego umysłu. Obawy, które zaczynały już kiełkować mi w głowie, przegrały jednak z ciekawością. Zaczęłam czytać. A wkrótce skondensowana słowna substancja pochłonęła mnie bez reszty.

Powiem szczerze - Joanna Bator oczarowała mnie swoim stylem. Język, którym autorka się posługuje, jest barwny, żywy i niezwykle wciągający. Długie zdania, pełne wtrąceń i dygresji, płyną i płyną, porywając czytelnika niczym wartka rzeka. Mnóstwo tu fantazyjnych zwrotów, którymi posługują się poszczególni bohaterowie. Dzięki temu wydają się tak realni, jakbyśmy naprzeciw nich stali. Widać niesamowitą dbałość o szczegóły. Za ich pomocą autorka wiernie odwzorowuje klimat powojennych czasów. Bez udziwniania, bez większych zmian kosmetycznych. Joanna Bator maluje słowami prawdziwe obrazy.

W książce poznajemy losy trzech kobiet: babki Zofii, matki Jadzi oraz córki Dominiki, żyjących w czasach PRL-u. Każda z nich inaczej patrzy na świat, inaczej kocha, inaczej marzy. Mają odmienne charaktery i upodobania, a te różnice często są powodem sprzeczek większych i mniejszych. Ich wzajemne relacje stanowią główny trzon powieści. Trzon, który coraz bardziej się rozgałęzia, a każdy jego konar to nowy bohater i nowe fakty. W końcu mamy całą gamę barwnych postaci, bardzo realnych i wyrazistych. Niektóre z nich wprawiają w zdumienie, inne irytują, a jeszcze inne potrafią rozbawić do łez. A wszystkie są niezwykle ważne.

Nieraz autorka zaskakuje czytelnika, niespodziewanie przenosząc go kilkadziesiąt lat wstecz, by za chwilę ponownie wrócić do obecnych wydarzeń. Czasem też wybiega w przód. Robi to niezwykle sprawnie! Te skoki między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością nie zaburzają płynności, o której wspominałam na początku. Wręcz przeciwnie, odbywają się niemal niepostrzeżenie. Mam wrażenie, że Joanna Bator czasem gra czytelnikowi na nosie... Bo oto nagle szczegóły, dotąd wydawałoby się nieistotne, stają się niezwykle ważne, rzucając jasne światło na pewne wydarzenia. Autorka skonstruowała tę powieść po mistrzowsku. Losy bohaterów wciąż się krzyżują, a pozornie niepowiązane wątki z każdą kolejną stroną łączą się w jedną całość.

Książka porusza wiele kwestii. Świat opisywany w "Piaskowej Górze" jest brzydki, smutny i czasem bardzo przytłaczający. Nieufność, złośliwość, problemy w okazywaniu uczuć, zazdrość - to cechy przedstawionego w powieści społeczeństwa. Ukazany jest podział ról i obowiązków w rodzinie, metody wychowawcze, relacje z sąsiadami. I choć wady bohaterów są dobrze widoczne, trudno się z nimi nie zżyć w trakcie lektury - to postacie z krwi i kości, niezwykle realne. Autorka porusza również szereg innych problemów - takich jak homofobia czy podziemie aborcyjne, a także ociera się delikatnie o feminizm.

Joanna Bator stworzyła kawał porządnej lektury. Zauroczyła mnie celnymi spostrzeżeniami i autentycznością, która sprawia, że czytelnik praktycznie staje się mieszkańcem wałbrzyskiego osiedla. Zaskoczyła mnie ciekawą narracją, barwnym językiem i niesamowitą konstrukcją. To książka, którą zdecydowanie polecam.

www.halmanowa.pl

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Nieodnaleziona

R. Mróz

książka

26,69 zł taniej -33%

Jak zawsze

Z. Miłoszewski

książka

26,72 zł taniej -33%

Sekret, którego nie zdradzę

T. Gerritsen

książka

22,97 zł taniej -33%

Joanna Bator - przeczytaj też

Purezento

J. Bator

książka

25,40 zł taniej -31%

Rok królika

J. Bator

książka

34,50 zł taniej -23%

Chmurdalia

J. Bator

książka

30,51 zł taniej -32%

Wyspa łza

J. Bator

książka

33,39 zł taniej -22%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

26.18 zł

taniej -25%

Góra miłości

Zagadka zniknięcia kobiety otwiera podróż, w której nic nie przypomina dotychczasowego świata, choć jeszcze niedawno wydawał się znajomy. Zniknięcie żony, lawina wspomnień i historie, które im przeczą. Bohater, zobaczywszy nieznane zdjęcie żony, próbuje odtworzyć ostatni okres jej życia. I wówczas odkrywa że to, co pamięta sprzed zniknięcia żony,...

książka

30.93 zł

taniej -26%

Najwyższa góra, najgłębszy ocean Obrazkowe...

Ile mierzy najwyższa góra świata? Jak głębokie są oceany? Które z kiedykolwiek żyjących stworzeń jest największe? Ile lat ma najstarsze drzewo? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w niezwykłej książce o rekordach i cudach naszego świata. Page Tsou jest artystą wizualnym działającym w Tajpej. W 2009 roku ukończył studia magisterskie z...

książka

64.19 zł

taniej -35%

Piaskowa opowieść

W latach 1967-1974 Jim Henson i jego długoletni współscenarzysta Jerry Juhl napisali trzy wersje scenariusza pełnometrażowego filmu pod tytułem `Piaskowa opowieść`. W trakcie pracy nad późniejszymi wersjami scenariusza Jim Henson zaangażował się w produkcję `Ulicy Sezamkowej` i `The Muppet Show` i pozostawił za sobą eksperymentalne filmy, które tworzył od...

ebook

24.80 zł

taniej -20%

Mordercza góra - mobi, epub Od triumfu do...

Wyczerpująca interpretacja jednej z najbardziej kontrowersyjnych katastrof we współczesnej wspinaczce Pierwszego sierpnia 2008 roku osiemnastu wspinaczy z całego świata stanęło na szczycie K2 - drugiej pod względem wysokości i najbardziej niebezpiecznej góry świata, która odbiera życie jednemu na czterech wspinaczy atakujących szczyt. W ciągu 28 godzin...

gry / zabawki

12.03 zł

taniej -52%

Piaskowa malowanka hipopotan i małpa

Artystyczna zabawa malowania piaskiem polega na odsłanianiu kolejno poszczególnych, naciętych elementów obrazka, tak by odkryć klejącą powierzchnię wybranego fragmentu. Każdy odsłoniętą część posypuje się piaskiem w kolorze zgodnym ze wzorem obrazka zamieszczonym w instrukcji i na pudełku. Zawartość pudełka: 2 obrazki do kolorowania, patyczek,...

gry / zabawki

21.37 zł

taniej -0%

Piaskowa sztuka Motywy morskie

Wspaniała, kreatywna zabawa! Zestaw zawiera gotowe do ozdobienia różnymi kolorami piasku karty graficzne. Każda karta prezentuje szkice z podwodnego życia oraz krajobrazy. Zawartość pudełka: - piasek w saszetkach - 7 kolorów - klej - lejek - szpatułka. Dla dzieci w wieku od 5 lat.

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00

5.99

10.90

9.96

2.82

11.99

9.98

5.94

5.09

3.59

2.70

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: