Opętania. Historie prawdziwe - Ed Warren - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Opętania. Historie prawdziwe (miękka)

książka

Opętania. Historie prawdziwe - opis produktu:

Kolejny bestseller Warrenów, autorów książki Nawiedzenia. Historie prawdziwe

Ed i Lorraine Warrenowie, najsłynniejsi i najbardziej szanowani demonolodzy świata, poświęcili kilka dziesięcioleci na badanie, potwierdzanie i wreszcie dokumentowanie niezliczonych przypadków zjawisk nie z tego świata. Zdumiewające doświadczenia Warrenów ze światem nadprzyrodzonym stały się inspiracją dla bestsellerowych książek i bijących rekordy popularności filmów, w tym Obecność, Annabelle czy The Amityville Horror.

Książka Opętania. Historie prawdziwe zawiera między innymi szczegóły dotyczące sprawy nastolatki, eksperymentującej z satanizmem i seansami spirytystycznymi, co sprawiło, że stała się ofiarą najbardziej przerażającego demona... Przeczytacie w niej również o miasteczku terroryzowanym przez morderczą, niepowstrzymaną siłę, tak złą, że mogło ją zrodzić wyłącznie piekło a także o domu opanowanym przez bezlitosną, niszczycielską furię poltergeistów... Poznacie też szczegółowe fakty stojące za słynną posiadłością w Amityville.

Oto niektóre z najbardziej zaskakujących i frapujących spraw, związanych z badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. NADZWYCZAJNE!
Booklist

Ed i Lorraine Warrenowie przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Napisali razem wiele artykułów i książek, prowadzili też wykłady na uczelniach. Oboje idealnie się uzupełniali, wykorzystując wiedzę i umiejętności. Domeną Eda jedynego świeckiego egzorcysty zaakceptowanego przez Watykan były przypadki nawiedzeń i opętań, Lorraine natomiast była niezwykle wrażliwym medium. Ed zmarł w roku 2016. Jego żona Lorraine odeszła w roku 2019.

Książka Opętania. Historie prawdziwe pochodzi z wydawnictwa Replika. Autorami książki są Ed Warren, Lorraine Warren, Robert David Chase. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Książka Opętania. Historie prawdziwe liczy 240 stron. Jej wymiary to 130x200. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: literatura faktu i reportaż
 • Wydawnictwo: Replika
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 130x200
 • Ilość stron: 240
 • ISBN: 9788366217805
 • Wprowadzono: 25.10.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ed Warren, Lorraine Warren, Robert David Chase - przeczytaj też

-20%
-40% Nowość Obecność Historia opętania
-36%
-20%

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Opętania. Historie prawdziwe

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Qultura słowa

19-11-2019 11:38

Daj się przestraszyć!
Mało co jest w stanie tak przerazić, jak produkcje filmowe dotyczące opętania. No, chyba że z opętaniem mamy do czynienia w swoim otoczeniu. Jeśli jednak nie, to właśnie te wstrząsające obrazy, pokazujące demoniczne odbicie człowieka, w którego wstąpił sam szatan. Filmy o opętaniu są tym bardziej zatrważające, zapadające na długo w pamięć, że bardzo często przedstawione przez reżyserów historie oparte są na faktach. I nie trzeba być osobą wierzącą, by doświadczyć tego zła, które powoduje zamianę niewinnych osób w prawdziwe potwory, miotające przekleństwami w obcych językach, wyczyniające niezwykłe rzeczy ze swoim zmienionym, gnijącym ciałem.
Nie ma chyba osoby, która nie widziała jednego z najlepszych filmów o opętaniu, czyli ?Egzorcysty? w reżyserii Williama Friedkina czy też ?Egzorcyzmów Emily Rose? Scotta Derricksona, których scenariusz został inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jednak, aby reżyser mógł nakręcić taki film, musi istnieć ktoś, kto te historie wyśledzi, kto podejmie się badania tematu opętania. Tym kimś była niezwykła para ? Ed i Lorraine Warrenowie, którzy zajmowali się analizą spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Wspólnie napisali wiele prac temu poświęconych, szczególnie że Ed był jedynym świeckim egzorcystą zaakceptowanym przez Watykan, a jego specjalizacją były przypadki nawiedzeń i opętań.
Jak się okazuje , materiału zebranego przez Warrenów wystarczyło nie tylko na artykuły, ale i na książki. Po znakomitej publikacji ?Nawiedzenia. Historie prawdziwe? przyszedł czas na kolejną, pt. ?Opętania. Historie prawdziwe?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika książka, napisana przez Roberta Davida Chase ujawnia wybrane, pono te najbardziej przerażające i zaskakujące dochodzenia, prowadzone przez ?łowców duchów?. Po książkę sięgnąć mogą nie tylko wielbiciele horrorów, którzy z zapartym tchem śledzą mroczne historie, tym bardziej emocjonujące, im większa jest doza prawdopodobieństwa ich zaistnienia. Lektura przyciągnie również tych, którzy dali się przestraszyć pierwszej publikacji, a także tych wszystkich, których opętanie jako kontrowersyjne zjawisko fascynuje ? nie ważne, czy w nie wierzą czy też nie.
Poznamy zatem ducha z West Point, historię szesnastoletniej dziewczyny, której nawiedzenie miało podtekst seksualny, zaś demon został wezwany nieumyślnie do domu, odkryjemy kulisy morderstwa Barbary Harris, której ciało zostało wepchnięte do betonowego kanału, odwiedzimy upiorny dom w West Pittson w stanie Pensylwania, zamieszkany przez małżeństwo Smurl, w którym dochodziło do wielu paranormalnych incydentów. Poznamy również szczegóły śledztwa określonego przez Warrena jako jedna z ?najdziwniejszych i najstraszniejszych spraw całym naszym życiu?, a także prawdę na temat słynnej posiadłości w Amityville.
To zaledwie kilka z wielu wątków, a właściwie spraw prowadzonych przez to niezwykłe małżeństwo, zrekonstruowanych na podstawie ich notatek, czy licznych wywiadów, jakich udzielali. Mimo iż ta wielość form prezentacji kolejnych przypadków może dekoncentrować czytelnika, to przystępny język oraz obrazowe opisy dochodzeń, uruchamiające wyobraźnię i tym bardziej przerażające, że te zapisy przybliżają nam upiorną rzeczywistość. O ile oglądając horrory możemy zachować dystans, tak w tym przypadku mamy świadomość tego, że Warrenowie doświadczyli tego wszystkiego osobiście!

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

18-11-2019 12:35

Wierzycie w duchy, nawiedzenia, opętania? Czy wszystko da się wyjaśnić, czy powinniśmy dopuścić istnienie sił nadprzyrodzonych?

Lorraine i Ed Warrenowie przez kilkadziesiąt lat badali zjawiska nie z tego świata. Ed był jedynym egzorcystą zaakceptowanym przez Watykan, a Lorraine bardzo wrażliwym medium. Czy przypadki, których doświadczyli można traktować jako ingerencję sił nadprzyrodzonych? Czy mamy do czynienia raczej z chorobami psychicznymi, wyobraźnią lub zbiegami okoliczności?

Może opowieści o opętanych osobach, czy nawiedzonych domach to tylko próba usprawiedliwiania strasznych ludzkich czynów, czy chęć zyskania na atrakcji turystycznej?

W książce znajdziemy krótkie, napisane lekkim językiem i dość różnorodne historie opętań, z którymi zetknęła się para demonologów.

Jeżeli przekonują Was takie opowieści, to z pewnością książka wywrze na Was duże wrażenie. Ja nadal zostaję po stronie sceptyków, choć chętnie sięgam po straszne opowieści i horrory różnego typu.

Czy recenzja była pomocna?