rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Niepokonani - Jerzy Stuhr - mobi, epub

K. Ziemiec

ebook, multiformat: mobi, epub

2,50 zł taniej -15%

Obywatel Kane

Reżyseria:

O. Welles

film dvd

24,08 zł taniej -8%

Obywatel Coke Kapitalizm według Coca ...

B. Elmore

książka (miękka)

25,07 zł taniej -37%

Obywatel w internecie

P. Płatek

M. But...

książka (miękka)

22,05 zł

Obywatel Jack O tym, jak Jack imperium ...

N. Hasted

książka (miękka)

31,35 zł taniej -37%

Obywatel Kane

Reżyseria:

O. Welles

film dvd

54,27 zł taniej -10%

Obywatel Kane

Reżyseria:

O. Welles

film dvd

27,70 zł

Obywatel kultury

V. Havel

książka (twarda)

30,98 zł taniej -31%

Obywatel G.C. (Reedycja 2019)

Wykonawca:

Obywatel G.C.

muzyka cd

Agencja Artystyczna MTJ

30,95 zł

Obywatel w internecie - pdf

P. Płatek

M. But...

ebook pdf

12,47 zł taniej -15%

Obywatel Stuhr
ocena: 6, głosów: 7
 
powiększenie

Obywatel Stuhr (twarda)

książka

Wydawnictwo: Znak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 172

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 37,67

Cena detaliczna: 53,07

U nas taniej o 29%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót Darmowa wysyłka dla zamówień od 99zł. SPRAWDŹ!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (12)

Obywatel Stuhr - opis produktu:

Kim jest obywatel Stuhr? Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka

Jerzy i Maciej, ojciec i syn. Znani i popularni, ciągle w świetle reflektorów. Obaj zaczynali kariery od występów kabaretowych. Obaj słyną zarówno z ról w popularnych komediach, jak i z wybitnych kreacji teatralnych. Ich osiągnięciami artystycznymi interesują się poważni krytycy. Ale ich życiu osobistemu nie dają spokoju brukowce. Choć wyrastali z tej samej tradycji, reprezentują zupełnie różne pokolenia. Jerzy rozpoczynał karierę w PRL-u, Maciej - już w wolnej Polsce. Z jakimi problemami przyszło im się zmagać? Jak ukształtowały ich wyzwania rzucane przez rzeczywistość? Kim są? Kim się czują? Co jest dla nich ważne? Co lubią, czego się obawiają, a co ich irytuje? Czy trzeba lubić swój kraj, żeby być dobrym obywatelem?

Jerzy i Maciej Stuhrowie w rozmowach z Ewą Winnicką opowiadają o rodzinie, karierze i Polsce. Nie czytali wzajemnie swoich wypowiedzi przed publikacją. Teraz będą mieli okazję się przekonać, co ich łączy, a co dzieli.

Książka zawiera scenariusz filmu `Obywatel` wzbogacony przez Jerzego Stuhra o anegdoty z planu.

Obywatel Stuhr - wybrana recenzja:

Piaff 11/03/2015
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Wreszcie udało mi się zasiąść do lektury i był to mile spędzony czas, aczkolwiek nie jest to książka do zapamiętania na całe życie. Zresztą, nie to jest celem wywiadów.
Książkę czyta się dobrze, zwłaszcza część poświęconą Jerzemu Stuhrowi. Wkomponowanie scenariusza w książkę to pomysł... (czytaj dalej)

Obywatel Stuhr - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:165x215
Ilość stron:172
ISBN:978-83-240-3178-8
Wprowadzono: 22.10.2014
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Obywatel Stuhr - recenzje klientów

11/03/2015
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Wreszcie udało mi się zasiąść do lektury i był to mile spędzony czas, aczkolwiek nie jest to książka do zapamiętania na całe życie. Zresztą, nie to jest celem wywiadów.
Książkę czyta się dobrze, zwłaszcza część poświęconą Jerzemu Stuhrowi. Wkomponowanie scenariusza w książkę to pomysł kuriozalny raczej, trochę wyglądający jak dopełnienie, bo kto zapłaciłby 40 zł za wywiad z dwoma aktorami, co prawda dobrymi, ciekawymi, ale jednak to "tylko" wywiady. Dość powiedzieć, że scenariusz jest na połowę książki! No w każdym razie, dzięki tej zapchajce ja po raz pierwszy mogłam przeczytać scenariusz filmowy. W sumie konstrukcja jak w dramacie. Ale fajnie się czytało, akcja prowadzona jest dość żwawo i scenariusz zachęcił mnie do obejrzenia filmu.
Co do wywiadów. Autorka, Ewa Winnicka, rozmawia z aktorami w konwencji filmu. Dany dział, fragment opatruje hasłem obywatel oraz danym, jak rozumiem przełomowym dla aktorów rokiem. W przypadku rozmowy z Jerzym Stuhrem wszystko jest scalone, płynnie temat rozmowy przechodzi od danego roku (działu, fragmentu z życia) do kolejnego. Wątki dziejowe się łączą, mają wspólny mianownik. Aktor wplata w swoje wypowiedzi anegdoty, historie z życia, często zachęcany do tego przez swoją rozmówczynię. Czyta się to naprawdę przyjemnie i z zaciekawieniem. Rozmowa zawiera raczej mało znane fakty z życia Jerzego Stuhra, przynajmniej dla mnie.
Z kolei wywiad z Maciejem to wycinanka. Rozmowa skacze z jednego tematu na drugi, by za chwilę gdzieś powrócić do poprzedniej sprawy. Przykład? Proszę: Winnicka stwierdza - mówiłeś, że lubisz pomagać, w jaki sposób? I Maciej Stuhr opowiada o oddaniu szpiku pewnej dziewczynie. Kończy wypowiedź, jest tytuł kolejnego etapu wywiadu i pada pytanie o "Pokłosie". Zupełnie niezwiązane ze wcześniejszą wypowiedzią czy tematem. Ma się wrażenie, że wywiad był rozłożony w czasie i Winnicka po prostu wybrała co ciekawsze wypowiedzi młod(sz)ego aktora. Tak, tak też można wywiad prezentować. Wydaje się jednak, że w przypadku książki, która ma być wywiadem, mogła jednak pokusić się o równorzędne potraktowanie bohaterów.

Reasumując, warto wypożyczyć i przeczytać. Zwłaszcza jak ktoś był na filmie - może porównać to, co zobaczył z pierwszą (a może i ostateczną?) wizją scenariuszową reżysera Jerzego Stuhra. Niekoniecznie jednak chciałabym wydać cztery dychy, by mieć to na swojej półce.

2/12/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Czekam na Gwiazdkę, a w zasadzie na Sylwestra. Mikołaj przyniesie mojej mamie ;-), więc będę pierwsza w kolejce. Ciekawi mnie taka szczera rozmowa ojca z synem, dwóch aktorów, znanych, lubianych, niebanalnych. Musi być "smacznie".

13/11/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Czuje się, że panowie Stuhr włożyli w tę książkę serce i dużo zaangażowania. Rozmowy są szczere, pełne anegdot i historii z życia obu panów, a scenariusz pełen komentarzy doskonale wyjaśnia proces powstawania filmu. Do tego mnóstwo zdjęć, kadrów z filmu ,,Obywatel?, które obrazują to, co czytamy w scenariuszu. Mi się podobała.

11/11/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Utożsamiam się z Jerzym i Maciejem Stuhrem dlatego przeczytałem książkę ,,Obywatel?. Jestem ich ciekaw, bo tak samo jak oni miałem wiele nieprzyjemności z tytułu bycia szczerym Polakiem nie bojącym się wyzwań. Książka kompletna dzięki scenariuszowi ,,Obywatela?, który zapowiada się na prześmieszną komedię.

9/11/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Strasznie się cieszyłam, że będę mogła przeczytać scenariusz ,,Obywatela? Jerzego Stuhra przed premierą filmu, z jego własnym komentarzem. To dla mnie, kinofila zupełna rewelacja. A poza tym niezwykłym elementem tej książki są też dwa wywiady ? Macieja i Jerzego z Ewą Winnicką.

5/11/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Zawsze lubiłam obydwu Stuhrów, ale po przeczytaniu tej książki lubię ich jeszcze bardziej. Z wywiadów z nimi wyłania się postać inteligentnych, trzeźwo myślących mężczyzn, którzy z dystansem patrzą na otaczającą ich rzeczywistość i starają się walczyć z jej niedociągnięciami. A najlepiej umieją robić to przez sztukę. Często się o tym zapomina, ale w wywiadzie bardzo ważna jest też przecież rola tego, kto go przeprowadza. W tym wypadku Ewa Winnicka spisała się znakomicie, zadawała niebanalne i interesujące pytania i naprowadzała rozmowy na ciekawe tory.

30/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

>>Robiłem casting na filmowe dzieci, miały grać scenę z "Wesela". Pytam dziewczynkę: "Co to jest chochoł?". "Nie wiem". "A mama?". Też nie wie. Wchodzi chłopiec: "Ja wiem. Taka folia, którą daje się na zimę w szklarni"<< ? mówi Jerzy Stuhr. Słowa zapisane w książce Ewy Winnickiej idealnie oddają charaktery wybitnego reżysera, jak i jego syna, którzy patrzą na świat z przymrużeniem oka.

28/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Książka składa się z dwóch obszernych wywiadów ? Stuhrem ojcem i synem ? oraz z scenariusza najnowszego filmu Jerzego Stuhra ?Obywatel?. Wywiady są bardzo ciekawe ? z Jerzym o jego dzieciństwie, początkach jego kariery, aktorstwie, reżyserii, najnowszym filmie , chorobie czy przemianach społecznych w Polsce. Z Maciejem ? o jego początkach kabaretowych i aktorskich czy życiu osobistym. Wywiady te są sprytnie przeprowadzone i choć nie padają dosłownie te same pytania, to między wierszami można wyczytać co na te same tematy sądzą Stuhrowie. Scenariusz z kolei jest kompletny i dodatkowo opatrzony komentarzami reżyserskimi. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika twórczości Stuhrów.

25/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Jerzy i Maciej Stuhrowie to znakomici aktorzy, którzy pomimo popularności zachowują dystans do siebie i swojej pracy. Maciek mówi: ?aktor jest od grania! On musi zarobić na życie?. Jerzy dodaje o kolegach z teatru: ?kiedy zaczynasz się powtarzać, zaczynać być znudzony partnerami. Wszystko o nich wiesz. Najlepiej wtedy odejść, sycić się nowym?. Zachęcam do przeczytania.

22/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Jerzy i Maciej Stuhrowie po raz pierwszy zdecydowali się na wywiad ? książkowy. Z aktorami rozmawiała Ewa Winnicka, dziennikarka ?Polityki?, ?Dużego Formatu?, ?Tygodnika Powszechnego?. Przepytała ich od a do z: kim są?, kim się czują?, co jest dla nich ważne w życiu zawodowym i prywatnym?, co lubią?, czego się obawiają?, co ich irytuje?. Polecam!

Pokaż więcej
21/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Wywiad rzeka z Jerzym Stuhrem i jego synem Maciejem, w którym znani aktorzy opowiadają Ewie Winnickiej o swoich doświadczeniach zawodowych i życiowych. Dowiadujemy się np., że dla Macieja występowanie ?na planie filmowym z kimś ze swojej rodziny jest swoistym kuriozum?, a Jerzemu obce są ?odczucia euforii, ale także czarna rozpacz?.

19/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Pomysł na książkę zrodził się z filmu ?Obywatel? w reżyserii Jerzego Stuhra, który zagrał samego siebie, a pomógł mu w tym syn ? Maciej, wcielając się w młodego Jurka Stuhra. To intymny dziennik wybitnego artysty, który leczy go z kompleksów, przedstawia rozumienie historii Polski oczami Stuhra.

10.00

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

A. Sapkowski

książka (pakiet)

224,99 zł taniej -25%

Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i ...

G. Rzeczkowski

książka (miękka)

25,85 zł taniej -35%

Nietoperz i suszone cytryny

M. Meller

książka (miękka)

25,89 zł taniej -35%

Odbiorę ci wszystko

R. Lillegraven

książka (miękka)

25,79 zł taniej -35%

Jerzy Stuhr, Ewa Winnicka, Maciej Stuhr - przeczytaj też

1968. Czasy nadchodzą nowe

E. Winnicka

książka (twarda)

30,95 zł taniej -31%

Angole

E. Winnicka

książka (miękka)

30,64 zł taniej -12%

Był sobie chłopczyk

E. Winnicka

książka (twarda)

24,29 zł taniej -39%

Głosy Co się zdarzyło na wyspie Jersey

E. Winnicka

książka (twarda)

24,29 zł taniej -39%

Ja kontra bas

J. Stuhr

książka (twarda)

23,68 zł taniej -32%

Moje smoki na dobre i na złe

J. Stuhr

książka (miękka)

31,45 zł taniej -21%

Myśmy się uodpornili Rozmowy o ...

J. Stuhr

A. Lute...

książka (twarda)

19,83 zł taniej -43%

Tata Tadzika

M. Stuhr

książka (miękka)

20,61 zł taniej -44%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

25.07 zł

taniej -37%

Obywatel Coke Kapitalizm według Coca Coli

Historia kultowego napoju Książka zajmująco opowiada o tym, jak firma za pomocą outsourcingu, wsparcia rządu, narzędzi rynkowych oraz lobbingu zbudowała globalne imperium. Coca-Cola wyrosła na giganta w czasach, gdy zasoby były ogólnie dostępne, lecz ich obecne braki znacznie utrudniają jej działanie, a produkty firmy dodatkowo wyczerpują bogactwa...

książka

22.05 zł

taniej -0%

Obywatel w internecie

Publikacja podejmuje istotne zagadnienia odnoszące się do obywatela, jego miejsca i roli, jaką odgrywa czy też może odgrywać w Internecie. Książka podzielona jest na cztery części, w których poszczególni autorzy analizują zjawiska cyberwojny, cyberreligii, cybermanipulacji oraz cybertwórczości. To z nimi w szybko zmieniającym się świecie coraz częściej...

książka

31.35 zł

taniej -37%

Obywatel Jack O tym, jak Jack imperium z bluesa...

Pierwsza poważna biografia Jacka White`a zgłębia buntownicze życie wyrzutka dorastającego w zrujnowanym Detroit, któremu pisane było stać się ekscentryczną gwiazdą rocka i założycielem wyjątkowo ważnej, niezależnej wytwórni płytowej. Od niczym (poza datą - 11 września 2001 roku) niewyróżniającego się koncertu w klubie w Arkansas po anarchiczny,...

film

24.08 zł

taniej -8%

Obywatel Kane

Arcydzieło Orsona Welles`a (nr 1 na liście Najlepszych Amerykańskich Filmów wg Amerykańskiego Instytutu Filmowego) olśniewa widzów już ponad 75 lat. Zdobywca Nagrody Akademii za Najlepszy scenariusz oryginalny (1941), przedstawia historię życia magnata prasowego, poruszając tematy władzy i korupcji. Teraz w nowej kolekcji klasyki Warner Bros. -...

film

54.27 zł

taniej -10%

Obywatel Kane

Arcydzieło Orsona Welles`a (nr 1 na liście Najlepszych Amerykańskich Filmów wg Amerykańskiego Instytutu Filmowego) olśniewa na nowo w wyjątkowym wydaniu z okazji 70. rocznicy powstania filmu. Zdobywca Nagrody Akademii za Najlepszy scenariusz oryginalny (1941), przedstawia historię życia magnata prasowego, poruszając tematy władzy i korupcji.

film

27.70 zł

taniej -3%

Obywatel Kane

Arcydzieło Orsona Welles`a (nr 1 na liście Najlepszych Amerykańskich Filmów wg Amerykańskiego Instytutu Filmowego) olśniewa na nowo w wyjątkowym wydaniu z okazji 70. rocznicy powstania filmu. Zdobywca Nagrody Akademii za Najlepszy scenariusz oryginalny (1941), przedstawia historię życia magnata prasowego, poruszając tematy władzy i korupcji.

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

2.99

14.99

2.99

1.98

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: