Nigdy więcej / Anna Zamojska | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Nigdy więcej (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Insignis
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 178
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Nigdy więcej - opis produktu:

Jako niespełna czternastolatka Anna dwa lata zmagała z doświadczaniem przemocy seksualnej ze strony osoby duchownej. Kilka lat później spisała swoje wspomnienia świadectwo bólu, krzywd, ale i ogromnej nadziei. To opowieść o cudzie przetrwania. O chęci życia, która trwa nawet wtedy, gdy stopa już staje na parapecie, a ręka otwiera okno na wysokim piętrze. O sile, pozwalającej dźwignąć się z najtrudniejszego położenia. O nadziei, długo uśpionej, ale wciąż żywej, która wyprowadza z ciemności. I wreszcie o wierze. Takiej, która góry przenosi. Ale to również opowieść o upokarzaniu i krzywdzeniu. O wykorzystywaniu, manipulacjach, o złości, krzykach i przemocy. O wilku w owczej skórze. Na drodze Anny stanął proboszcz parafii, lubiany w okolicy opiekun scholi, głoszący z ambony słowa o Bożym Miłosierdziu. I nie chciał z tej drogi zejść przez dwa długie lata. Nigdy więcej to uderzająca bez znieczulenia historia dziewczyny z niewielkiego miasteczka, która zawalczyła o siebie. W swojej książce nie waha się odkrywać przed czytelnikiem tego, co trudne, i tego, co piękne z nadzieją, że jej historia przyniesie otuchę i nadzieję każdemu, kto ich potrzebuje. Do spisania i publikacji wspomnień Annę Zamojską zachęciły książki Reginy Brett, w szczególności ostatnia zatytułowana Mów własnym głosem. 2 lata. 24 miesiące. 105 tygodni. 732 dni. 17568 godzin. 1054080 minut. Wyjętych z życia, abym mogła pokochać siebie i innych oraz udowodnić sobie, i tylko sobie, że cuda się zdarzają. Anna Zamojska
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
34,64 zł 54.98
 • -35%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
37,70 zł 57.99
 • -37%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
25,14 zł 39.90

Zobacz również

 • -33%
Spod zamarzniętych powiek

Dominik Szczepański

miękka
24,78 zł 36.99
 • -33%
 • -39%
 • -24%
Thelonious Monk Geniusz inny niż inni

Robin D.G. Kelley

miękka
45,54 zł 59.91
 • RRecenzje
 • Książka
 • Nigdy więcej
4.7/5 ( 10 ocen )
  5
  8
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

bookoholik27

 • 20-10-2019
 • 16:22

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Ania, nastoletnia dziewczyna, całe życie jeszcze przed nią. Mnóstwo marzeń, planów na przyszłość. Kochająca rodzina, na którą można liczyć.Żyjąca bardzo pobożnie, powierzająca swoje życie Bogu. Wszystko byłoby dobrze, ale nasz świat jest pełen okrucieństwa.
Dziewczynka była molestowana przez proboszcza ze swojej parafii. Tak, człowieka który ma głosić słowo boże i czynić dobro dopuścił się gwałtu na zaledwie czternastoletniej dziewczynce. Anna Zamojska zainspirowała się książką "Mów własnym głosem" Reginy Brett i spisała swoje wspomnienia, dzięki którym dowiadujemy się co może siedzieć w głowie takiej osoby.
Manipulacja - słowo kluczowe. To od tego i przez to wszystko się stało.
"Czy mnie kochasz?" "Nie zrobię Ci krzywdy." "Liczy się tylko miłość" "Mam dla ciebie prezent" "Przecież ja cię kocham". Miłe słówka, gesty, prezenty, wszystko tylko po to by wzbudzić jej zaufanie. Młoda Ania zaczyna mu wierzyć, nie zrobi jej krzywdy, jest dobrym człowiekiem. Z czasem jego pytania stają się coraz bardziej natarczywe i ze strachu boi się odmawiać czegokolwiek.
Poznajemy obraz osoby chorej psychicznie, pedofila, ale ważniejsze jest to co dzieje się w głowie osoby poszkodowanej. Strach, lęk, aż w końcu pojawia się depresja. Autorka mówi, że jest ona bardzo często błędnie łączona ze smutkiem. Osoba z depresją czuje, że "staje się coraz mniejsza, ma ochotę zwinąć się w kłębek". Pojawiają się również myśli samobójcze. Osoba molestowana zaczyna obwiniać siebie o to co się stało. Może wysłała jakiś gest, może zrobiłam coś nie tak, ale wina leży tak naprawdę po drugiej stronie.
Gwałt już na zawsze pozostawia ślad na psychice osoby zgwałconej. Anna musiała przejść kilkadziesiąt godzin terapii zanim zaczęła wracać do normy. Choć było to dawno, "blizny" na duszy pozostaną na zawsze.
Jeśli masz jakiś problem z psychiką NIE BÓJ SIĘ iść do psychologa. Jeśli coś nas boli idziemy do lekarza, psycholog jest lekarzem, ale dusz.

Czy recenzja była pomocna?

Iwona Nocoń

 • 7-11-2019
 • 09:07

,,Nigdy więcej to pozycja, którą zamówiłam dość spontanicznie. Przyznam szczerze, że nie zachęcił mnie ani opis, ani przedmowa Reginy Brett, lecz mała ilość punktów za którą można było tę książkę pozyskać.

Anna Zamojska autorka będąca jednocześnie bohaterką książki dzieli się z nami historią, wobec której mało kto może przejść obojętnie. Anna była wykorzystywana seksualnie przez księdza. Po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć szerszej publiczności za pośrednictwem książki.

?2 lata. 24 miesiące. 105 tygodni. 732 dni. 17568 godzin. 1054080 minut. Wyjętych z życia, abym mogła pokochać siebie i innych oraz udowodnić sobie, i tylko sobie, że cuda się zdarzają?.

Zdaję sobie sprawę z tego, że takich książek nie powinno się oceniać pod względem pióra. Przelanie na papier tak trudnej do udźwignięcia historii wiąże się z wieloma emocjami, które trudno jest ujarzmić. Z drugiej jednak strony jeżeli ktoś decyduje się na wydanie książki powinien liczyć się z przeróżnymi opiniami. Może wyjdę na osobę nieczułą, której brakuje empatii, ale wyszłabym na kłamcę gdybym napisała, że ta książka do mnie przemówiła. No niestety. Sama nie wiem czego się spodziewałam, ale na pewno nie tego, co zostało przedstawione w książce. Doceniam starania pani Ani, ale wydaje mi się, że nie do końca ona sama jeszcze potrafi udźwignąć to co ją spotkało. Wyczuwałam strach bijący z jej opowieści, zachowawczość, niepewność. Jeżeli opowiedzenie tego wszystkiego miało być terapią, uważam, że zrobiono to zbyt wcześnie. Nie chcę tego napisać, ale to i tak wybrzmi między wierszami. Po filmie Kler, produkcji braci Sekielskich ludzie nabierają odwagi i dzielą się z ludźmi swoją historią. Czasem nie warto kierować się trendem i przeczekać gorący okres. Upewnić się milion razy, czy to co chcemy opowiedzieć w danej chwili jest warte naszego psychicznego zdrowia. Ode mnie 5/10. Mimo, iż mam prawo do własnej opinii, nie do końca się dobrze czuję z tym co napisałam. Jednak chcę i muszę być szczera sama ze sobą i z tym co czuję. Nie miałam zamiaru nikogo zniechęcać do tej lektury. Myślę, że i tak większość z was po nią sięgnie, by samemu wyrobić sobie własne zdanie.

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytane Strony

 • 4-11-2019
 • 13:34

Są książki których nigdy nie chcielibyśmy przeczytać, albo inaczej, są historie które chcielibyśmy żeby nigdy się nie wydarzyły, tak żeby osoba która tyle wycierpiała nie musiała opisywać swojego bólu, a wszystko po to żeby pokazać osobą w podobnej sytuacji że nie są same.
Anna wychowana jest w bardzo pobożnej rodzinie, codziennie się błogosławią, modlą i żyją według przykazań, niestety wiara dziewczynki zaczyna słabnąć przez księdza z ich parafii który upatrzył sobie ją na ofiarę. Kiedy Anna ma dwanaście lat zaczyna być regularnie molestowana, przy czym ksiądz tak manewruje jej psychiką że nie jest w stanie mu się przeciwstawić ani wyjawić sekretu bliskiej osobie. Po długim czasie w bólu i smutku postanawia z kimś o tym porozmawiać, z kimś kto będzie w stanie jej pomóc, wybiera że powie o tym swojemu wujkowi, czy Anna znajdzie pomoc? Jak zareaguje na to jej pobożna rodzina?
Ta książka porusza bardzo trudny temat, bo jak można bez emocji i skrępowania mówić o molestowaniu lub gwałcie, a o tym właśnie trzeba mówić. Ważne żeby rozmawiać o tym ze swoim dzieckiem, trzeba je uświadomić na wszelki wypadek i powiedzieć że to nie wstyd, wstydzić ma się ten kto to robi bo niestety w takich przypadkach najbardziej wstydzi się ofiara. Najbardziej nie mogę zrozumieć tego że ksiądz, przewodnik w naszej wierze, ten który powinien być wzorem może posunąć się do takiego czynu.
Kiedy pomyśle sobie że na świecie jest niejedna taka Anna to ogarnia mnie ogromny smutek, bo takie coś nie powinno przytrafić się nikomu, a w szczególności dziecku które czasami nie rozumie co się dzieje i jest bezsilne. Obserwujmy osoby z naszego otoczenia i nasze dzieci, tak żeby zdążyć na czas i nie dopuścić do tragedii.

Czy recenzja była pomocna?

zaczytanalala

 • 30-10-2019
 • 14:40

?Nigdy więcej? to głęboko poruszające świadectwo kobiety, która jako nastolatka została skrzywdzona przez księdza. Każda kolejna strona tej historii daje czytelnikowi coraz więcej do myślenia. Sposób, w jaki Anna Zamojska opisuje postępujący proces krzywd, jakie jej wyrządzono sprawia, że aż włos jeży się na głowie, a każdy kto zapoznaje się z tymi wydarzeniami odczuwa bezradność i cierpienie, które towarzyszyło autorce.

Z pewnością nie jest to lekka lektura do poczytania dla odprężenia. Ale nie powinno to zniechęcać do przeczytania tej książki, wręcz przeciwnie. Sądzę, że warto po nią sięgnąć, aby chociaż trochę zastanowić się nad złem tego świata i pochylić nad osobami, które zostały skrzywdzone w taki sposób, jak autorka. Molestowanie nie jest już takim tematem tabu, jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, jednak molestowanie przez księży wciąż powoduje, że ludzie odwracają wzrok. Dlaczego tak jest? Dlaczego potrafimy uwierzyć, że przeciętny człowiek czy mąż i rodzic może molestować, a ksiądz nie? Dlaczego wciąż stygmatyzowane są ich ofiary, a nie sprawcy?
Przeczytanie tej książki powinno otworzyć wielu osobom oczy na ten problem. Dzięki temu być może uda się komuś jeszcze pomóc, nim będzie za późno. A właśnie to jest celem Anny Zamojskiej.

Dla mnie czas spędzony z tą książką był czasem wielu przemyśleń. Wiedziałam, że autorka niesamowicie cierpiała, ponieważ czułam to w każdym przeczytanym słowie, potrafiłam także zrozumieć jej poczucie bezradności. Jednak wie, że nigdy nie będę w stanie poczuć wszystkiego tego, co ona, ponieważ sama nie znalazłam się w takiej sytuacji. Natomiast mam ogromną nadzieję, że sięgną po nią osoby znajdujące się w podobnej sytuacji i będzie to historia, która da siłę nim samym, aby także zawalczyć o swoje życie i sprawiedliwość. Nie jest to książka, obok której powinno się przejść obojętnie i mam nadzieję, że wielu ludziom otworzy ona oczy tak jak mnie.

Książkę odebrałam za punkty w serwisie czytampierwszy.

Czy recenzja była pomocna?

CherryLadyReads

 • 28-10-2019
 • 16:52

?Nigdy więcej? to książka poruszająca trudny i budzący kontrowersję temat. Poznajemy zapiski nastolatki, która opisuje swoje traumatyczne przeżycia. Jej beztroska młodość zostaje zburzona za sprawą człowieka, który powinien dawać innym przykład jak postępować. Katem jest proboszcz z parafii, do której należy młoda dziewczyna.
Autorka w książce opisuje swoje doświadczenia z przeszłości. Mam wrażenie, że ta książka ma być swojego rodzaju terapią, która pozwala jej przepracować przeżytą traumę. W czytanych zdaniach czuć, że pani Anna nabrała dystansu i umie wyjaśnić emocje i zachowania, których doświadczyła, choć będąc nastolatką były one dla niej zdecydowanie niepojęte. Jednak jest to wynik kilkuletniej terapii i ogromnej pracy nad sobą.
Krótkie zdania przywodzą mi na myśl strzały z pistoletu. I muszę powiedzieć, że czasem rzeczywiście czułam, jak mnie przeszywają. A ładunek jaki ze sobą niosły, zostawiały we mnie ślad. Była to mieszanka złości, smutku, współczucia, gniewu, bezsilności i niedowierzania.
U nastolatki pojawiają się wyrzuty sumienia. Dziewczyna zaczyna szukać winy w sobie, co dość często się zdarza u osób dotkniętych wykorzystywaniem seksualnym. Zastanawia się czy może czymś sprowokowała takie zachowanie proboszcza? Narastające emocje i poczucie bezsensu wpędzają młodą dziewczynę w depresję, wpływają na wyniki w nauce i relacje z bliskimi.
Mnie bardzo zdziwiło, że pomimo wszystko autorce udało się znaleźć w całej tej sytuacji Boga, mimo że kilka razy traciła wiarę. Bo nie byłoby to wcale niczym dziwnym. Ja przestałam wierzyć, choć moje powody nie miały związku z tak ogromnym bólem i upokorzeniem. Dlatego tym bardziej podziwiam panią Annę, że nie odwróciła się od wiary, choć nadal ma uraz do duchownych.

?Nigdy więcej? to wzruszająca książka, która pokazuje, że z każdego upadku człowiek jest w stanie się podnieść. O zwątpieniu w sens stwórcy, o pytaniach ?dlaczego ja? ale też o nadziei, o walce o siebie i radości z życia. O potrzebie poruszania niewygodnych tematów, a nie zamiatania ich pod dywan, jak to do niedawna robił Kościół. Autorka swoją książką chce pokazać innym, którzy znaleźli się lub nadal znajdują się w podobnej sytuacji, że nie trzeba się godzić na takie traktowanie. Trzeba znaleźć zaufane osoby i liczyć na ich wsparcie.
Na koniec książki mamy jeszcze zapis rozmowy z psychoterapeutą Barbarą Smolińską, która pracuje z ludźmi z podobnymi problemami. I jej odpowiedzi na pytania, również wiele wnoszą do tematu poruszanego w książce. Polecam do zapoznania się również z tą częścią.

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

 • 22-10-2019
 • 18:26

Po przeczytaniu tej książki ponad tydzień zwlekałam, nie mogąc się przemóc, by ubrać w słowa ten ogrom przerażenia, odrazy, współczucia, żalu i złości, który się we mnie zrodził.

Autorka wyrzuca z siebie, może w ramach terapii, a może ku przestrodze, bolesne wspomnienia, gdy jako 14-letnia dziewczynka doznała przemocy seksualnej ze strony osoby duchownej.

Zmanipulowana przez dorosłego, który wykorzystał swą cieszącą się szacunkiem pozycję, by wzbudzić zaufanie i przełamać opory dziecka. Samotna w swej tragedii, obarczona przygniatającym poczuciem winy, wstydem, osaczona.

"Plecie wokół mnie sieć. Pojawiają się kolejne więzy, które nie pozwalają mi się uwolnić."

Równie bolesne jest podejście nasze, społeczeństwa, które miast dać wiarę i wsparcie jedynie szuka sensacji.

"Szepty za moimi plecami. Pytania wymierzone jak ciosy."

To zbrodnia przeciw niewinności i beztrosce. To zbrukane marzenia i złamane życie. To czyny, które trzeba nagłaśniać i piętnować.

Czy recenzja była pomocna?

bookoholik27

 • 20-10-2019
 • 16:22

Ania, nastoletnia dziewczyna, całe życie jeszcze przed nią. Mnóstwo marzeń, planów na przyszłość. Kochająca rodzina, na którą można liczyć.Żyjąca bardzo pobożnie, powierzająca swoje życie Bogu. Wszystko byłoby dobrze, ale nasz świat jest pełen okrucieństwa.
Dziewczynka była molestowana przez proboszcza ze swojej parafii. Tak, człowieka który ma głosić słowo boże i czynić dobro dopuścił się gwałtu na zaledwie czternastoletniej dziewczynce. Anna Zamojska zainspirowała się książką "Mów własnym głosem" Reginy Brett i spisała swoje wspomnienia, dzięki którym dowiadujemy się co może siedzieć w głowie takiej osoby.
Manipulacja - słowo kluczowe. To od tego i przez to wszystko się stało.
"Czy mnie kochasz?" "Nie zrobię Ci krzywdy." "Liczy się tylko miłość" "Mam dla ciebie prezent" "Przecież ja cię kocham". Miłe słówka, gesty, prezenty, wszystko tylko po to by wzbudzić jej zaufanie. Młoda Ania zaczyna mu wierzyć, nie zrobi jej krzywdy, jest dobrym człowiekiem. Z czasem jego pytania stają się coraz bardziej natarczywe i ze strachu boi się odmawiać czegokolwiek.
Poznajemy obraz osoby chorej psychicznie, pedofila, ale ważniejsze jest to co dzieje się w głowie osoby poszkodowanej. Strach, lęk, aż w końcu pojawia się depresja. Autorka mówi, że jest ona bardzo często błędnie łączona ze smutkiem. Osoba z depresją czuje, że "staje się coraz mniejsza, ma ochotę zwinąć się w kłębek". Pojawiają się również myśli samobójcze. Osoba molestowana zaczyna obwiniać siebie o to co się stało. Może wysłała jakiś gest, może zrobiłam coś nie tak, ale wina leży tak naprawdę po drugiej stronie.
Gwałt już na zawsze pozostawia ślad na psychice osoby zgwałconej. Anna musiała przejść kilkadziesiąt godzin terapii zanim zaczęła wracać do normy. Choć było to dawno, "blizny" na duszy pozostaną na zawsze.
Jeśli masz jakiś problem z psychiką NIE BÓJ SIĘ iść do psychologa. Jeśli coś nas boli idziemy do lekarza, psycholog jest lekarzem, ale dusz.

Czy recenzja była pomocna?

bookoholik27

 • 20-10-2019
 • 16:21

Ania, nastoletnia dziewczyna, całe życie jeszcze przed nią. Mnóstwo marzeń, planów na przyszłość. Kochająca rodzina, na którą można liczyć.Żyjąca bardzo pobożnie, powierzająca swoje życie Bogu. Wszystko byłoby dobrze, ale nasz świat jest pełen okrucieństwa.
Dziewczynka była molestowana przez proboszcza ze swojej parafii. Tak, człowieka który ma głosić słowo boże i czynić dobro dopuścił się gwałtu na zaledwie czternastoletniej dziewczynce. Anna Zamojska zainspirowała się książką "Mów własnym głosem" Reginy Brett i spisała swoje wspomnienia, dzięki którym dowiadujemy się co może siedzieć w głowie takiej osoby.
Manipulacja - słowo kluczowe. To od tego i przez to wszystko się stało.
"Czy mnie kochasz?" "Nie zrobię Ci krzywdy." "Liczy się tylko miłość" "Mam dla ciebie prezent" "Przecież ja cię kocham". Miłe słówka, gesty, prezenty, wszystko tylko po to by wzbudzić jej zaufanie. Młoda Ania zaczyna mu wierzyć, nie zrobi jej krzywdy, jest dobrym człowiekiem. Z czasem jego pytania stają się coraz bardziej natarczywe i ze strachu boi się odmawiać czegokolwiek.
Poznajemy obraz osoby chorej psychicznie, pedofila, ale ważniejsze jest to co dzieje się w głowie osoby poszkodowanej. Strach, lęk, aż w końcu pojawia się depresja. Autorka mówi, że jest ona bardzo często błędnie łączona ze smutkiem. Osoba z depresją czuje, że "staje się coraz mniejsza, ma ochotę zwinąć się w kłębek". Pojawiają się również myśli samobójcze. Osoba molestowana zaczyna obwiniać siebie o to co się stało. Może wysłała jakiś gest, może zrobiłam coś nie tak, ale wina leży tak naprawdę po drugiej stronie.
Gwałt już na zawsze pozostawia ślad na psychice osoby zgwałconej. Anna musiała przejść kilkadziesiąt godzin terapii zanim zaczęła wracać do normy. Choć było to dawno, "blizny" na duszy pozostaną na zawsze.
Jeśli masz jakiś problem z psychiką NIE BÓJ SIĘ iść do psychologa. Jeśli coś nas boli idziemy do lekarza, psycholog jest lekarzem, ale dusz.

Czy recenzja była pomocna?

Magia_ksiazek

 • 20-10-2019
 • 11:05

Trudno jest ocenić tę książkę w gwiazdkach, jednak mam nadzieję, że jeśli ktoś zobaczy tak wiele pozytywnych opinii, będzie chciał po nią sięgnąć.
"Nigdy więcej" jest prawdziwą historią czternastoletniej Anny Zamojskiej (autorki), która spisała swoje przeżycia w formie pamiętnika. Dziewczyna była molestowana przez księdza- osoby duchownej, która była bliska jej rodzinie, ale także sama pokładała w nim zaufanie. A on po prostu wykorzystał to.
W tej książce nie doświadczycie obszernych opisów przemocy seksualnej. Jest to raczej wspominane. Główną rolę odgrywają myśli oraz stosunek do wiary. Anna wychowała się w religijnej rodzinie i sama jest bardzo wierzącą osobą. Właśnie dlatego te wydarzenia mają na nią tak ogromny wpływ.
Przez całą książkę myśli dziewczyny opierają się na obecnych stosunkach do wiary (dlatego tę historię najbardziej polecam osobą wierzącym). Ta historia daje dużo do myślenia, ale także jest w niej pewna siła. Przeczytajcie i przekonajcie się sami.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.90 zł

  Kuba po zakończeniu burzliwego związku nie myślał, że kiedyś poczuje coś więcej do jakiejkolwiek dziewczyny. Rany były zbyt głębokie i wciąż świeże, szczególnie gdy Blanka cały czas pozostawała gdzieś w pobliżu. Jednak na pewnej domówce poznaje Igę, która oprócz tego, że z miejsca go fascynuje,...

 • On obserwuje, czeka i liczy... swoje przerażające trofea. Każdy trzyma zanurzony w formaldehydzie, żeby zapobiec rozkładowi. Każdy oznacza jedną ofiarę. Torturowaną i zabitą, z sercem wydartym z piersi i zastąpionym symbolem jej zdrady. A on co tydzień zasiada i w samotności napawa się...

 • Doktor Ignarro przedstawia w Nigdy więcej chorób serca prosty program zapobiegania skutkom starzenia się układu sercowo-naczyniowego poprzez wzmożoną produkcję tlenku azotu przez nasz organizm, przez co układ naczyń krwionośnych nie ulega zanieczyszczeniom i zachowuje elastyczność. Program doktora...

 • 29.44 zł
  23.55 zł

  Kuba po zakończeniu burzliwego związku nie myślał, że kiedyś poczuje coś więcej do jakiejkolwiek dziewczyny. Rany były zbyt głębokie i wciąż świeże, szczególnie gdy Blanka cały czas pozostawała gdzieś w pobliżu. Aż do momentu, kiedy na pewnej domówce poznaje Igę, która oprócz tego, że z miejsca go...

 • On obserwuje, czeka i liczy... swoje przerażające trofea.   Każdy trzyma zanurzony w formaldehydzie, żeby zapobiec rozkładowi. Każdy oznacza jedną ofiarę. Torturowaną i zabitą, z sercem wydartym z piersi i zastąpionym symbolem jej zdrady. A on co tydzień zasiada i w samotności napawa się...

 • 34.81 zł

  Gdy zapracowana kelnerka Slim (Jennifer Lopez) poślubia Mitcha (Billy Campbell), mężczyznę swoich marzeń, przekonana jest, że los wreszcie się do niej uśmiechnął. Szczęście pryska, gdy Slim rodzi swoje pierwsze dziecko i odkrywa drugie oblicze Mitcha, który z kochającego męża zmienia się w...