Nawyk nieodwlekania / S.J. Scott | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Nawyk nieodwlekania (miękka)

Proste sposoby pokonania prokrastynacji

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 176
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Nawyk nieodwlekania, Proste sposoby pokonania prokrastynacji - opis produktu:

Wprowadź w życie dobre zmiany!
Procedura piętrzenia nawyków, czyli jak drobną zmianę zmienić w codzienny nawyk
Nawyki na każdą okazję, czyli jakie zmiany naprawdę warto wprowadzić
Zakłócenia i trudności, czyli co zrobić, gdy procedura nie zadziała
Każdy z nas ma swoje nawyki. Codziennie wykonujemy setki czynności, którym nie poświęcamy uwagi - właśnie dlatego, że są to nasze utrwalone zwyczaje. Jednak nie wszystkie nawyki są dobre, a niektóre z nich mogą wręcz nam szkodzić. Jeśli codziennie od lat wypijasz w pracy morze kawy, a potem relaksujesz się przy piwie, nie wpływa to pozytywnie na Twoje zdrowie. Na pewno o tym wiesz, prawda? Wszyscy wiemy, że możemy żyć zdrowiej i szczęśliwiej, ale... często nawet nie próbujemy zmienić nawyków. Dlaczego? Kluczem jest niechęć do wprowadzania gwałtownych zmian. A jeśli dałoby się to zrobić inaczej?

Scott Patterson proponuje Ci rewelacyjną, bardzo skuteczną metodę wprowadzania zmian: piętrzenie nawyków. Wyobraź sobie, że wprowadzasz w rozkładzie każdego dnia kilka bardzo drobnych zmian, takich jak wysłanie miłego SMS-a czy włożenie drobnych do skarbonki, i tworzysz z nich codzienny rytuał. W ten sposób możesz zmienić relacje z bliską Ci osobą albo zaoszczędzić na wakacje, a jednocześnie nie masz wrażenia, że zmieniasz zbyt wiele rzeczy naraz. W tej książce znajdziesz aż 97 propozycji drobnych nawyków, a także garść porad na temat wprowadzania ich w życie. Sprawdź i przekonaj się, jak wielkie zmiany dokonają się w Twoim życiu! To działa!

8 elementów procedury piętrzenia nawyków
Wydajność, czyli planowanie czasu i usuwanie elementów rozpraszających
Relacje międzyludzkie, czyli telefony, SMS-y i harmonogramy spotkań
Finanse, czyli limit wydatków, bony, kupony i porównywanie cen
Porządek, czyli segregowanie dokumentów i wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy
Dobre samopoczucie psychiczne, czyli słuchanie piosenek i niesienie pomocy innym
Zdrowie i sprawność fizyczna, czyli uprawianie sportu i koktajle antyoksydacyjne
Wypoczynek, czyli wyjście na świeże powietrze i czytanie książek
Wypróbuj procedurę piętrzenia dobrych nawyków!

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

MP3

S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
 • Wydawnictwo: Helion
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 0x0
 • Ilość stron: 176
 • ISBN: 9788328348677
 • Wprowadzono: 25.02.2019

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Nawyk nieodwlekania, Proste sposoby pokonania prokrastynacji
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 15-05-2019
 • 07:31

Jak pozbyć się skłonności do odwlekania?
Pomyślę o tym jutro. Mam zbyt dużo zadań, żeby się tym zająć. Bardzo chciałem poćwiczyć, ale nie znalazłem czasu. Nie mam głowy do przygotowania zdrowych dań, mam zbyt wiele obowiązków, żeby się tym zajmować. Zawsze chciałem się nauczyć języka / iść na kurs ceramiki, ale nie mam takiej możliwości. Nie mogę awansować, bo nie mam kiedy doskonalić swoich umiejętności. Spełniłabym swoje marzenie, ale nie mam czasu, żeby pracować nad jego realizacją. To tylko część wypowiedzi sfrustrowanych ludzi, których doba wydaje się mieć mniej niż 24 godziny, którzy przytłoczeni ilością zadań nie mają czasu zająć się tym, co naprawdę ważne, bądź też stali się specjalistami od prokrastynacji, czyli od odwlekania. Niestety, świadomie bądź nie, odwlekają również swoje szczęście bądź też doprowadzają do prawdziwych tragedii, zaniedbując takie sprawy, jak zdrowie, poważna rozmowa z partnerem czy realizacja zadań w pracy.
O tym, jak pozbyć się nawyku odwlekania i ?znaleźć czas? na wszystko, przekonamy się dzięki książce S.J.Scotta, pt. ?Mawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastnacji?. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Sensus poradnik, to klucz do zmiany naszego życia, do naszego samorozwoju. Autor przekonuje nas, że zmiana naszego życia jest możliwa, ale tylko wówczas, jeśli zidentyfikujemy przyczyny prokrastnacji, które dokładnie nas dotyczą oraz podejmiemy kroki służące zmianie sytuacji. Nie ma się zatem co łudzić, że sama lektura sprawi, iż nagle wszystkie zadania z naszej listy będą realizowane. I ? jak się okazuje ? nawet nie powinny. Przy odrobinie wysiłku nauczymy się wskazywać te zadania, które przybliżają nas do realizacji do marzeń, do szeroko pojmowanego sukcesu, natomiast eliminować będziemy te, które niczego do naszego życia nie wnoszą i / lub stanowią pożeracze czasu.
Autor dzieli książkę na kilka części, z których większość to kroki prowadzące do zmiany obecnej sytuacji. W obszernym wstępie Scott przybliża nam zjawisko prokrastynacji, pisze również o nawyku nieodwlekania. Następnie dokładnie omawia osiem powodów prokrastynacji, zachęcając do autorefleksji, który z nich bezpośrednio nas dotyczy. Aby ułatwić nam ten proces identyfikacji, proponuje ćwiczenie, którego dokładny opis podaje.
Kiedy już wiemy, z czym przyjdzie się nam zmierzyć, możemy przystąpić do realizacji kolejnych kroków, które mają na celu lepsze zarządzanie sobą w czasie i pokonanie naszej skłonności do odwlekania. Stosując jedną z podanych metod określimy swoje zobowiązania, skupimy się też na pięciu najważniejszych przedsięwzięciach, zgodnie z regułą 25-5. Ustalimy swoje cele kwartalne w taki sposób, by były one ?SMART-ne?, nauczymy się też rezygnować z konkurencyjnych przedsięwzięć i zobowiązań. Ponadto nabędziemy nawyku tworzenia tygodniowych harmonogramów, będziemy się też starali wdrożyć czternaście codziennych praktyk, pomagających nam pokonać prokrastynację oraz stworzymy plan pokonania nawyku odwlekania. Każdy z tych opisanych kroków kończy się ćwiczeniem, autor zmusza nas zatem do aktywności, bowiem tylko ona może doprowadzić nas do pożądanego rezultatu. Warto zatem poświęcić nieco czasu na pracę z książką, po to, by później bez problemu czasem tym gospodarować i dokonywać właściwych wyborów.
Mimo iż zawartość książki nie jest odkrywcza czy rewolucyjna, to zebranie wszystkich informacji w jednym poradniku oraz opracowanie przez autora dokładnego sposobu walki z prokrastynacją, jest niezwykłą pomocą. Nawet jeśli część metod już znaliśmy (ja pracowałam metodą SMART czy techniką Pomodoro), to z pewnością świeże spojrzenie na temat będzie przydatne. Już nawet w trakcie lektury czy wykonywania ćwiczeń dostrzegłam korzyści reguły 25-5, którą obecnie wdrożyłam czy dni tematycznych, właśnie dlatego ta recenzja powstaje właśnie dziś, a nie za tydzień czy miesiąc. Powoli zaczynam dostrzegać zmiany na lepsze, w pełni doceniając praktyczny wymiar wskazówek S,J,Scotta, czego wszystkim czytelnikom, pragnącym podnieść jakość swojego życia życzę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Coś Na Półce

 • 4-06-2019
 • 21:15

Prokrastynacja, czyli nawyk odkładania wszystkiego na później - najczęściej na ostatnią chwilę. Zmora niejednego z nas ;) I można się z tego śmiać lub samo zjawisko lekceważyć, jednak jest ono wbrew pozorom bardzo groźne. Pół biedy bowiem, jeśli odkładamy na potem sprawy nieistotne ? jeśli zaczynamy tak postępować w sprawach kluczowych? może być niewesoło. Jak zaradzić owemu problemowi?

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/06/nawyk-nieodwlekania-proste-sposoby.html

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Więzień Oswobodzony Tom1 Miecze i słowa

Przemysław Duda

miękka
26,53 zł 37.91
 • -47%
Owoc granatu Tomy 1-4

Maria Paszyńska

pakiet
57,62 zł 108.73
 • -20%
Siedem kapitulacji Cykl Terra Ignota, Tom 2

Ada Palmer

twarda
35,91 zł 44.89
 • -30%
Przygody na oceanach galaktyk

Adam Borowiecki

miękka
31,43 zł 44.90
 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -37%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
15,75 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Co masz zrobić jutro, zrób dziś. A jutro... zrealizuj kolejne zadanie z listy! Jak wiele razy składałeś deklaracje, że coś zmienisz w swoim życiu, że zaczniesz ćwiczyć, poszukasz innej posady, że będziesz częściej spędzać czas z rodziną, zamiast trwonić go w internecie lub przed telewizorem?...

 • Książka przedstawia siedem pytań i narzędzia, które pozwolą ci pracować lżej, osiągając przy tym bardziej znaczące efekty. Bungay Stanier pomógł ponad 10 000 zapracowanych menedżerów z całego świata w nabyciu praktycznych, codziennych umiejętności coachingowych. Bazując na latach doświadczeń,...

 • 39.81 zł
  28.27 zł

  Bernie Roth, współzałożyciel instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda, pokazuje, jak potęga myślenia projektowego może pomagać w realizacji pozornie nieosiągalnych celów. Osiągania da się wyuczyć. Jest jak mięsień, a gdy nauczysz się go napinać, będziesz mógł sprostać życiowym wyzwaniom i...

 • Co masz zrobić dziś, zrób DZIŚ * Zmieniaj obawę przed działaniem w potężną siłę napędową * Zastąp wygórowany perfekcjonizm i lęk przed porażką sumiennym wykonywaniem zadań * Rób więcej w krótszym czasie -- poznaj stan przepływu i inne fascynujące cechy swojego mózgu Plan na resztę...

 • Co masz zrobić jutro, zrób dziś. A jutro... zrealizuj kolejne zadanie z listy! Jak wiele razy składałeś deklaracje, że coś zmienisz w swoim życiu, że zaczniesz ćwiczyć, poszukasz innej posady, że będziesz częściej spędzać czas z rodziną, zamiast trwonić go w internecie lub przed telewizorem?...

 • 37.15 zł
  33.43 zł

  Bernie Roth, współzałożyciel instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda, pokazuje, jak potęga myślenia projektowego może pomagać w realizacji pozornie nieosiągalnych celów. Osiągania da się wyuczyć. Jest jak mięsień, a gdy nauczysz się go napinać, będziesz mógł sprostać życiowym wyzwaniom i...