SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Myśl to forma odczuwania

Susan Sontag w rozmowie z Jonathanem Cottem

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Karakter
Oprawa miękka
Liczba stron 160

Opis produktu:

Wszystko, co mi się przydarza, daje okazję do rozmyślań. Gdybym ocalała z katastrofy samolotu, być może zainteresowałabym się historią lotnictwa mówi Susan Sontag na początku fascynującej rozmowy z Jonathanem Cottem. I wydaje się, że w rzeczy samej każde przeżycie może okazać się dla pisarki pretekstem do głębszej refleksji: wielotygodniowy pobyt w szpitalu zainspiruje ją do napisania eseju Choroba jako metafora, zwyczajne zdawałoby się spotkanie z koleżankami i synem prowokuje do rozważań na temat ról społecznych kobiet i mężczyzn. Rozmowa, która najwyraźniej sprawia przyjemność obojgu interlokutorom, nie pomija niemal żadnego z poważnych i całkiem przyziemnych wątków. Dowiemy się z niej między innymi, jaką Sontag jest feministką, w jakich okolicznościach zaczęła słuchać rock and rolla, jak postrzega granice seksualności, jakie widzi związki faszyzmu z kulturą popularną, kto jest jej ulubionym pisarzem, co myśli o rodzicielstwie, czego nauczyły ją narkotyki oraz w co się ubiera, kiedy siada do pisania. Jonathan Cott dotrzymuje kroku amerykańskiej pisarce, dzięki czemu możemy nie tylko prześledzić jej poglądy na wiele spraw, ale też przekonać się na własne oczy, jak pracuje jej umysł, który nawet na chwilę nie przestaje pytać i podważać pewników skąd na przykład maniera porządkowania współczesności według dekad? Po co rozróżniać myślenie i odczuwanie, skoro są jednym i tym samym? Pasjonująca i inspirująca lektura.

Susan Sontag (1933 - 2004) - wybitna amerykańska intelektualistka i pisarka. Do najważniejszych jej książek należą eseje: O fotografii, Przeciw interpretacji, Widok cudzego cierpienia, Choroba jako metafora naszych czasów oraz powieści: Zestaw do śmierci, Miłośnik wulkanów i W Ameryce. W Polsce ukazały się już także dwa tomy jej dzienników: Odrodzona oraz Jak świadomość związana jest z ciałem.

Jonathan Cott - dziennikarz, redaktor pisma `Rolling Stone` znany ze swych wywiadów m.in. z Johnem Lennonem, Bobem Dylanem, Glennem Gouldem. W 1978 roku przeprowadził z Susan Sontag rozmowę, której zaledwie część została opublikowana rok później na łamach pisma. Teraz ukazuje się ona po raz pierwszy w całości.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Karakter
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 208x122
Liczba stron: 160
ISBN: 978-83-62376-58-2
Wprowadzono: 10.04.2014

RECENZJE - książki - Myśl to forma odczuwania, Susan Sontag w rozmowie z Jonathanem Cottem - Susan Sontag, Jonathan Cott

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 7 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    1
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anita

ilość recenzji:1

brak oceny 16-05-2014 13:54

Z Susan Sontag poznałam się podczas lektury eseju "O fotografii". Urzekła mnie swoim stylem pisania i tą niebywałą umiejętnością mówienie prosto o rzeczach abstrakcyjnych. Chętnie sięgnęłam także po "Myśl to forma odczuwania" i jestem jej osobą zafascynowana jeszcze bardziej. To świetna książka, wywiad-rzeka, który inspiruje i zasypuje stosem refleksji na temat świata. Sontag opowiada o tym, w jaki sposób czerpać inspirację do pisania i wrażliwego myślenia z każdej, nawet prozaicznej sytuacji. Opowiada o codzienności, wyborach, upodobaniach i własnych przemyśleniach, które zbudowały tak odważną i pewną siebie jednostkę, która ma sporo do powiedzenia. To książka o innym spojrzeniu na świat, która niesie powiew świeżości. Świetna dla osób, które chcą wykorzystać swój umysł podczas lektury i raczej odrzucają od siebie książki o niczym, które pożerają czas przed zaśnięciem.

Czy recenzja była pomocna?