SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

My robimy to inaczej!

Opowieść o tym, jak organizacje powstają i upadają, by móc odrodzić się na nowo

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Mt Biznes
Data wydania 2017
Oprawa miękka
Liczba stron 150
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Jaka jest najgorsza rzecz, jaką możesz usłyszeć, gdy masz jakiś dobry pomysł w pracy? `My robimy to inaczej!`
John Kotter i Holger Rathgeber stworzyli opowieść biznesową, która pomoże każdemu zespołowi bądź organizacji radzić sobie z największymi wyzwaniami i zamieniać je w ekscytujące okazje. W książce My robimy to inaczej! przedstawili esencję kilkudziesięciu lat swoich doświadczeń i nagradzanych badań mających na celu ukazanie mechanizmów powstawania, upadania i odradzania się organizacji w obliczu przeciwności.
Czego możesz się nauczyć o długoterminowym sukcesie firmy od kolonii surykatek z pustyni Kalahari? Więcej niż sobie wyobrażasz!
Pewnego razu w południowej Afryce, na pustyni Kalahari, żyło sobie stado surykatek. Po latach stabilnego rozwoju nastała susza, która radykalnie uszczupliła zasoby stada, a także przyczyniła się do niosących śmiertelne niebezpieczeństwo ataków sępów. W miarę pogarszania się sytuacji panująca w stadzie harmonia ulega zakłóceniu. Jego przywódcy kłócą się podczas wypracowywania najwłaściwszych rozwiązań, a sugestie ze strony szeregowych robotników spotykają się z podcinającym skrzydła stwierdzeniem: `Nie tak to tu robimy!`.
Dlatego też Nadia, bystra i odważna surykatka, wyrusza na poszukiwanie nowych pomysłów, które pomogą znajdującemu się w prawdziwych tarapatach stadu. Odkrywa o wiele mniejszą grupę, która działa w zupełnie inny sposób, przy znacznie większym udziale pracy zespołowej i z większą wprawą. Poznane surykatki opracowały innowacyjne rozwiązania pomagające znajdować pożywienie i bronić się przed sępami. Okazuje się jednak, że nie wszystko w tym małym stadzie jest tak doskonałe, jak początkowo mogłoby się wydawać.
Czy Nadii uda się wpaść na pomysł, jak połączyć to, co najlepsze w tych dwóch odmiennych światach - w dużym, zdyscyplinowanym i dobrze zarządzanym oraz małym, nieformalnym i inspirującym - zanim będzie za późno?

***

Ta niepowtarzalna przypowieść pokazuje nam, o ileż bezpieczniejsi jesteśmy w zmiennych czasach, gdy wprowadzamy innowacje.
Spencer Johnson, autor Kto ukradł mój ser?
Ta prosta przypowieść o futrzastych ssakach mierzących się z problemem adaptacji w obliczu zagrożenia dostarcza ciekawe spostrzeżenia na temat podróży, w której uczestniczy wielu z nas. Genialne!
Stanley McChrystal, emerytowany generał, autor Team of Teams i współzałożyciel McChrystal Group
John Kotter robi to ponownie. Wykorzystywana przez niego metafora pomaga czytelnikom wyodrębnić podstawowe warunki doskonałego funkcjonowania organizacji, tj. pobudzenie serc i umysłów członków zespołu do działania na rzecz ważnego celu.
Leigh Morgan, dyrektor operacyjny, Fundacja Billa i Melindy Gatesów
To działa. I to nie tylko w przypadku surykatek.
Gaëtan Thomas, prezes i dyrektor generalny NB Power

***

John Kotter jest wielokrotnie nagradzanym emerytowanym profesorem przywództwa Harvard Business School, autorem książek z listy bestsellerów `New York Timesa`, znanym liderem myśli biznesowej, a także współzałożycielem organizacji Kotter International z siedzibami w Seattle i Bostonie.
Holger Rathgeber jest byłym dyrektorem wykonawczym w korporacji działającej na światowym rynku produktów medycznych, autorem napisanego wraz z Kotterem międzynarodowego bestsellera Gdy góra lodowa topnieje oraz dyrektorem w Kotter International.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Mt Biznes
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2017
Wymiary: 139x219
Liczba stron: 150
ISBN: 978-83-8087-213-4
Wprowadzono: 27.10.2017

RECENZJE - książki - My robimy to inaczej!, Opowieść o tym, jak organizacje powstają i upadają, by móc odrodzić się na nowo - John P. Kotter

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 13 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    1
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Qultura słowa

ilość recenzji:313

brak oceny 26-12-2017 14:34

Nowe warunki = nowe sposoby działania

Współczesne czasy ? nieustającego postępu technologicznego, krótkotrwałości przyjętych rozwiązań oraz dynamicznego wzrostu konkurencji, wymagają innych niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu metod zarządzania. Kluczem do przetrwania powinna stać się elastyczność, traktowanie pracowników, jako cennego zasobu, a także korzystanie z oddolnych pomysłów, przy odstąpieniu od dyrektywnego stylu zarządzania, a skorzystaniu z zalet przywództwa. Tylko organizację, które rozumieją te potrzebę zmian przetrwają, tylko takie mają szansę odnieść rynkowy sukces przy założeniu oczywiście, że zachowają nieustającą czujność i nieustannie analizować będą ryzyko, szukając sposobów na jego zminimalizowanie.
O tym, dlaczego jedne organizacje osiągnęły tę niełatwą przecież umiejętność przetrwania, zaś inne nieuchronnie zmierzają ku upadkowi, piszą zajmująco John Kotter ? emerytowany profesor Harvard business School oraz Holger Rathgeber ? były dyrektor wykonawczy w jednej z korporacji. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w biznesie, a także na podstawie analizy otoczenia i wydarzeń w życiu rozlicznych firm, stworzyli oni niecodzienny poradnik z dziedziny zarządzania, przedstawiony w formie ? bajki. Ta opowieść jednak tylko pozornie adresowana jest do dzieci, bowiem w stadzie surykatek, którymi posłużyli się autorzy, zachodzą takie same procesy grupowe czy mechanizmy, jakie występują w nastawionej na zysk organizacji. Tym sposobem książka ?My robimy to inaczej!?, opublikowana nakładem Wydawnictwa MTBiznes, jest zarówno przykładem, że trudnemu tematowi można nadać lekką i łatwa do zapamiętania formę, jak i tego, że robiąc pewne rzeczy inaczej niż wszyscy, rzeczywiście można wygrać. Tym samym jest to pozycja dla wszystkich właścicieli firm, członków kadry zarządzającej, a także wszystkich pracowników, którzy czują się z daną organizacją związani i pragną działać dla jej wspólnego dobra.
Posługując się swego rodzaju case study, którym stał się opis problemów w stadzie surykatek oraz reakcje członków stada, a także sposoby rozwiązania tych problemów, autorzy dają nam szansę śledzenia pewnego toku myślenia i odkrywania korzyści płynących m.in. z burzy mózgów czy oddolnej inicjatywy. Surykatki stojąc w obliczu suszy i coraz częstszych ataków ze strony drapieżników początkowo nie potrafiły poradzić sobie z kryzysem - dopiero zmiana perspektywy i odejście od starych rozwiązań, które w nowych warunkach przestały się sprawdzać spowodowały korzystną zmianę. Lektura książki pozwala otworzyć umysły, pozbyć się ograniczeń i dostrzec nowe, potencjalne możliwości. Warto wykorzystać wiedzę płynąca z publikacji, by uczynić swoją organizację lepszą i silniejszą, pamiętając równocześnie, że nic nie trwa wiecznie i że nowe sposoby działania już niedługo ponownie okażą się być nieaktualne.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?