SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mindfulness dla dzieci w 10 minut

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Totamto
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Ilość stron 104
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Najlepszy sposób na pozbycie się lęków i osiągnięcie spokoju Czy wiesz, że wystarczy 10 minut dziennie, by dziecko poczuło się spokojniejsze, szczęśliwsze i było bardziej skoncentrowane? Może to osiągnąć dzięki prostym ćwiczeniom mindfulness. Podobnie jak granie w piłkę, taniec czy matematyka mindfulness jest umiejętnością, którą można wyćwiczyć w trakcie codziennej krótkiej praktyki.
W tej książce znajdziesz 60 ćwiczeń, dzięki którym twoje dziecko będzie spokojniejsze i bardziej zrelaksowane, a także skupione i uważniejsze. Ponadto nauczy się zauważać i nazywać swoje emocje oraz uważniej reagować na nieprzyjemnie uczucia i zdarzenia. Ćwiczenia rozplanowane są według pory dnia.Dobrze zacznij dzień, a potem się obserwuj. Wieczorem zastanów się nad tym, co myślisz i czujesz. Ćwiczenia podzielone są na cztery główne działy: spokój, skupienie, kontakt ze sobą, reakcja. Dodatkowe zróżnicowane ćwiczenia jak prowadzenie dziennika czy praktykowanie uważnego oddychania jeszcze bardziej rozwiną umiejętności mindfulness. Wystarczy 10 minut, by osiągnąć spokój i szczęście każdego dnia. Książka dla dzieci w wieku 6+ Maura Bradley ? certyfikowana nauczycielka i instruktorka jogi oraz założycielka szkoły Bee You Yoga. Od ponad piętnastu lat uczy jogi i mindfulness zarówno dorosłych jak i dzieci. Wyszkoliła ponad 150 nauczycieli jogi w Stanach Zjednoczonych.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci,  Książki edukacyjne,  książki dla przyszłych rodziców,  książki o emocjach,  książki o emocjach dla dzieci,  poradniki,  Rodzina i dzieci
Wydawnictwo: Totamto
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 203x254
Ilość stron: 104
ISBN: 9788382522693
Wprowadzono: 06.03.2023

RECENZJE - książki - Mindfulness dla dzieci w 10 minut - Maura Bradley

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 3 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

motyle_w_glowie

ilość recenzji:490

10-05-2023 18:09

Wiecie czym jest mindfulness? Mi się wydawało, że wiem, jednak lepiej zrozumiałam to pojęcie dzięki książce dla dzieci ????. Cytując autorkę: ?Głównie chodzi o to, aby skupiać uwagę na miejscu, w którym się znajdujesz, a także na tym, co robisz i jak się czujesz ? wszystko naraz.?

To jest pierwsza zaleta książki ?Mindfulness dla dzieci w 10 minut? ? jest napisana prostym językiem, który młodzi czytelnicy bez problemu zrozumieją.

Następnym jest szeroki wybór ćwiczeń dających poczucie spokoju, koncentracji i szczęścia. Jest ich aż 60, a każde z nich jest opisane krok po kroku. Dodatkowo, pod każdym ćwiczeniem jest okienko z ciekawostką lub zachętą do szerszych rozmyślań lub wskazówką, jak pogłębić dane ćwiczenie.

Kolejnym plusem jest podział na 3 rozdziały:
1.Uważne poranki
2.Uważność w środku dnia
3.Uważność wieczorem

Można więc dobrać ćwiczenie do momentu w ciągu dnia, w którym jest czas, chęć lub potrzeba na nie.

Zaproponowane przez autorkę ćwiczenia nie są skomplikowane, są wręcz banalnie łatwe, a mogą przynieść wiele korzyści. Powiem Wam, że sama zacznę wprowadzać mindfulness w swoje życie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Bookendorfina

ilość recenzji:1513

26-03-2023 06:48

?Życie jest tańcem. Mindfulness to bycie świadkiem tego tańca.? Amit Ray

Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, sięgając po książkę, nie tyle kierowałam się chęcią przerabiania z młodymi czytelnikami, co samej zaangażowania się w proste ćwiczenia na poczucie spokoju, szczęścia i koncentrację. Ostatnio opanowało mnie wrażenie, że życie wymykało mi się z rok, niedobre wiadomości psuły dobre samopoczucie, zaś stres negatywnie wpływał na celebrowanie codzienności. Po zapoznaniu się z ?Mindfulness dla dzieci w 10 minut? stwierdzam, że nie myliłam się w założeniach, to reprezentantka publikacji kierowanych do dzieci, ale i dorosłym przynosi radość i satysfakcję.

Maura Bradley zachęcania do wprawiania się w sztuce poznawania, definiowania i oswajania emocji, czynienia rzeczywistości zrelaksowanej i spokojnej, a własnych myśli skupionych i uważnych. Wystarczy systematycznie wygospodarować niecały kwadrans na ćwiczenia umysłu a efekty pojawią się już po kilku tygodniach. Uważność tego, co wokół się dzieje, świadomość miejsca, w którym się przebywa, skupienie uwagi na tym, co odczuwa ciało, świadome doświadczanie teraźniejszości. Autorka proponuje sześćdziesiąt wyzwań w ramach trzech części dnia i czterech typów ćwiczeń - spokoju, skupienia, kontaktu ze sobą i reakcji. Każde rozpoczyna wprowadzeniem, wyjaśnieniem i zachętą. Wszystko w pozytywnym, radosnym i optymistycznym przekazie. Wskazówki, podpowiedzi, ciekawostki pojawiają się po omówieniu scenariusza ćwiczenia. Dysponujemy mocą sprawienia, aby każdy dzień był naszym ulubionym. Bookendorfina

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?