Miasteczko Worthy / Marybeth Mayhew Whalen | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Miasteczko Worthy (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 280
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Miasteczko Worthy - opis produktu:

`Przywołująca na myśl wyróżniony nagrodą Emmy miniserial Wielkie kłamstewka książka Marybeth Mayhew Whalen opowiada o miasteczku w stanie Georgia, w którym wszystko zostaje przewrócone do góry nogami, gdy nieakceptowany chłopiec zabija trzy cheerleaderki w wypadku samochodowym, przez co wychodzą na jaw ukrywane prawdy i konflikty.`

The Hollywood Reporter

Zakłócające zimną jesienną noc wycie syren w Worthy, małym miasteczku w stanie Georgia, zmienia tryumf w tragedię. Zaledwie kilka godzin po tym, jak drużyna Wildcats zwyciężyła, miasteczko zostaje dotknięte śmiercią trzech cheerleaderek, których pełne perspektyw życie zostało ucięte w tragicznym wypadku. Wypadek podobno spowodował kierujący drugim pojazdem chłopak - jedyny ocalały. Gdy zaczynają krążyć plotki i oskarżenia, zawiązują się sojusze, a na jaw wychodzą długo skrywane sekrety.

W centrum wydarzeń znajdują się cztery kobiety. Każda z nich boryka się ze stratą, żalem, wstydem i kłamstwami: Marglyn, rozpaczająca matka, Darcy, której syn siedział za kierownicą, Ava, nauczycielka na zastępstwie ukrywająca skandaliczne zdarzenia i Leah, cheerleaderka, która powinna wtedy jechać z przyjaciółkami, ale zrezygnowała. Czy jeśli prawda wyjdzie na jaw, przyniesie tym czterem bohaterkom odkupienie, czy upadek?

Po fakcie pewnie wracałybyśmy do tej chwili i rozmyślałybyśmy o tym, jak wszystko mogłoby potoczyć się inaczej i jak łatwo można było nie dopuścić do tego, byśmy wsiadły do hondy civic Mary Claire z Keary za kierownicą i Adele w radio. Czasem wydaje nam się, że wciąż jesteśmy w tym pokoju - szczęśliwe, młode, podekscytowane rozpoczynającą się nocą i pełne oczekiwań względem tego, co może nam przynieść. Nawet przez moment nie przyszło nam wtedy na myśl, że może nam przynieść tragedię. Wyobrażałyśmy sobie, że ta noc nigdy się nie skończy, i - jak się okazało - w pewnym sensie tak się właśnie stało.

Fragment książki
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,10 zł 36.90
 • -30%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
28,35 zł 40.50
 • -34%
Uśmiech losu

Katarzyna Michalak

miękka
26,40 zł 39.99
 • -31%
Pokój motyli

Lucinda Riley

miękka
27,59 zł 39.99
 • -39%
Bądź moim światłem

Agata Przybyłek

22,46 zł 36.81

Zobacz również

 • -37%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
43,93 zł 69.73
 • -36%
Gra na wielu bębenkach, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
25,54 zł 39.90
 • -37%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
31,35 zł 49.77
 • -37%
Opowiadania bizarne, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
23,88 zł 37.91
 • -39%
Szczęście przy kominku

Gabriela Gargaś

miękka
22,51 zł 36.90
 • -39%
Słuchaj głosu serca

Natalia Sońska

miękka
22,51 zł 36.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Miasteczko Worthy
4.6/5 ( 7 ocen )
  5
  4
  4
  3
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 27-03-2019
 • 21:33

Tajemnice miasteczka
Są takie chwile, które sprawiają, że czujemy się niepokonani, niezniszczalni. Moglibyśmy wówczas przenosić przysłowiowe góry i ten stan mógłby trwać już zawsze. Zwykle nic bowiem nie zapowiada nadchodzącej tragedii, często nawet nie wyobrażamy sobie, że coś mogłoby ten stan rzeczy zmienić, że coś mogłoby przerwać tę sielankę. Niestety, to co niewyobrażalne, bardzo często dzieje się w rzeczywistości, przekreślając w jednej chwili wszystko co osiągnęliśmy, sprawiając, że w jednej chwili nasze przekonanie o własnej wielkości pryska jak bańka mydlana.
Księżniczki z Worthy ? jak nazywano niektóre cheerleaderki ? też nie wyobrażały sobie, że coś mogłoby zakończyć ich młode życie, że ta chwila triumfu po wygranym meczu, może stać się ich ostatnią. Brynne Ellison, kapitan cheerleaderek, Mary Claire Miner i najmłodsza z nich, Keary Malone, miały jechać na imprezę po tych pełnych emocji rozgrywkach, zakończonych sukcesem szkolnej drużyny sportowej. Nikt nie sądził, że w tej samej chwili Graham, kolega ze szkoły, będzie szpanował podarowanym przez ojca autem i to w najgorszy z możliwych sposobów, czyli ścigając się. Zderzenie, do którego doszło, pozbawiło życia nie tylko tych trzech młodych dziewcząt, ale sprawiło, że całe miasteczko odniosło wielką stratę. Ta tragedia bowiem uruchomiła lawinę zdarzeń i wyciągnęła na światło dzienne głęboko strzeżone tajemnice mieszkańców Worthy, ich ograniczenia oraz uprzedzenia. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na cierpienie rodziców, którzy stracili dzieci, matki, której syn jest obwiniany przez całe miasteczko, a ona sama traktowana niczym wróg, a także nastolatki, która również miała znaleźć się w tym samochodzie? A gdzie jest miejsce na ból kobiety, nauczycielki, oskarżonej o demoralizowanie nieletniego ucznia?
Przekonamy się o tym dzięki lekturze wstrząsającej i bulwersującej powieści autorstwa Marybeth Mayhew Whalen, pt. ?Miasteczko Worthy?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Helion powieść to nie tylko studium cierpienia i tragedii, do jakiej doszło w wyniku wypadku, ale również obraz zdeprawowanej młodzieży, która ? utwierdzana w tym przekonaniu przez trenera drużyny i mieszkańców miasteczka ? jest przekonana, że jest bezkarna, że stoi ponad prawem, ponad powszechnie obowiązującymi normami i zasadami. Tym samym, jest to książka dla wszystkich ? zarówno dla młodzieży, której przypominać ma o tym, że młodzieńcza beztroska i pycha ma swoje granice, a także dla rodziców ? aby zwrócić ich uwagę na zagrożenia, a także na istotę procesu wychowawczego i konieczność uważnej obserwacji ich dzieci, nawet wówczas, kiedy wydają się dorosłe. To wreszcie doskonały materiał dla nauczycieli i szkolnych pedagogów, bowiem w książce znajdziemy szereg problemów współczesnej młodzieży, a także czyhających na nich niebezpieczeństw.
W centrum wydarzeń są cztery kobiety, których życie nagle się zawaliło. Matka jednej ze zmarłych dziewcząt, Marglyn, nie może pogodzić się z tym, że zamiast szykować córkę na bal kończący szkołę czy uczestniczyć w jej życiowych wyborach, nagle musi pochować swoje dziecko. Jej cierpienie potęguje fakt, iż w dniu, w którym doszło do wypadku, nie tylko pokłóciła się z córką, ale postanowiła też nie zjawiać się na meczu. W tym czasie bowiem ? przekonana, że córka już jej nie potrzebuje, wypełniała narzuconą sobie misję ratowania biednej dziewczyny, niejakiej Ginny, której chciała zapewnić nowy start. Darcey, której syn prowadził samochód, zostaje napiętnowana jeszcze zanim rozpoczyna się postępowanie przeciwko Grahamowi. Jej radość z faktu, iż chłopak przeżył, miesza się z cierpieniem z powodu jego postępowania, a także z faktu, iż ludzie, którzy jeszcze niedawno jej współczuli i uważali za biedną, porzuconą przez męża kobietę, teraz jej nienawidzą. Kolejna kobieta, Ava, to nauczycielka zatrudniona w miejskiej szkole na zastępstwo. Śmierć jednej z dziewcząt, Keary, wywołała w niej ulgę, była bowiem przekonana, że wraz ze zniknięciem uczennicy, jej wstydliwy sekret jest bezpieczny. Nic bardziej mylnego ? Ostatnią z wysuwających się na pierwszy plan bohaterek jest Leah, przyjaciółka zmarłych dziewcząt, również cheerleaderka. Jej serce przygniata nie tylko smutek po śmierci owych księżniczek, ale i prawda o tym, jakie były w rzeczywistości i dlaczego ona sama nie znalazła się w ich samochodzie?
Każdej z nich autorka oddaje głos, każdej pozwala się wypowiedzieć sprawiając tym samym, że stają się nam szczególnie bliskie, to przed nami bowiem zwierzają się ze swoich sekretów. Zarówno taka konstrukcja książki i narracja, jak i sama fabuła sprawiają, że lektura powieści ?Miasteczko Worthy? pozostanie niezapomnianą, a refleksje po jej zakończeniu być może uratują nas samych, jak i innych przed popełnieniem szeregu błędów. Dynamiczna akcja, możliwość wglądu w przemyślenia bohaterek, plastycznie odmalowana społeczność miasteczka potęgują jeszcze wrażenie wywołane przez książkę i sprawiają, że wypatrywać będziemy kolejnej powieści autorki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

zielona_cytryna

 • 25-01-2019
 • 08:45

Jak wiele może zmienić jedna nagła, przypadkowa śmierć? Z pewnością wystarczająco dużo, by już na dobre wywrócić czyjś świat do góry nogami. Gdy w niewielkim miasteczku Worthy, tuż po zwycięskim meczu lokalnej drużyny Wildcats w wypadku samochodowym giną trzy nastoletnie cheerleaderki, a jego sprawcą jest ich szkolny kolega, tragedia ta odciska piętno niemal na wszystkich.

Leah, przyjaciółka zmarłych dziewczyn, ukrywa, dlaczego w momencie wypadku była gdzieś indziej, choć powinna być z nimi, jak zwykle zresztą.
Marglyn, matka jednej z ofiar, boryka się z poczuciem winy, ponieważ w momencie gdy jej córka umierała, ona, nie wiedząc o tym, niosła pomoc innej potrzebującej nastolatce.
Darcy, której syn został uznany za sprawcę wypadku, zyskuje miano matki mordercy i staje się w miasteczku persona non grata.
Z kolei Ava, młoda nauczycielka na zastępstwie, zostaje oskarżona o seksualne wykorzystywanie jednego z uczniów, popularnego zawodnika Wildcats.

Sęk jednak w tym, że w życiu nic nie jest po prostu białe lub czarne i upłynie sporo czasu, nim każda z kobiet zdecyduje się po swojemu poradzić sobie z własnymi trudnościami. A że wszystkie te problemy mniej lub bardziej łączą się ze sobą, rozwiązanie jednej może przynieść za sobą uporanie się z kolejną. Pytanie tylko, kto zdobędzie się na odwagę i zrobi pierwszy krok?

?Miasteczko Worthy? jest przede wszystkim powieścią o tym, z jaką łatwością jedno nieoczekiwane zdarzenie jest w stanie zburzyć istniejący porządek rzeczy. Co więcej, że może jednocześnie stanowić impuls do stawienia czoła kłopotom i ujawnienia tajemnic, które w przeciwnym razie nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Dużo jest tu wzajemnej nieufności, której trzeba dać czas, by zastąpiło ją zaufanie. Jest również próba naprawienia własnych błędów i ponoszenia odpowiedzialności za swoje uczynki. Czyli zupełnie jak w życiu. I właśnie za tę życiowość autorce należą się gratulacje. Bo historia taka jak ta mogłaby się zdarzyć wszędzie.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 35.00 zł
  26.60 zł

  Wybierz się do niewielkiego teksańskiego miasteczka, do którego pasują jedynie obcy, w pierwszym tomie serii paranormal mystery autorstwa Charlaine Harris, czołowej autorki New York Timesa. Witajcie w Midnight, w Teksasie - miasteczku z wieloma zabitymi oknami i zaledwie kilkoma stałymi...

 • 31.91 zł
  23.61 zł

  Pisarz cierpiący na amnezję walczy o odzyskanie swojej tożsamości. Cichym i spokojnym dotychczas miasteczkiem Anterrey wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Gdy jedną z zaginionych okazuje się atrakcyjna sąsiadka detektywa Richarda Murraya, ten rozpoczyna śledztwo, mając nadzieję, że uda mu się...

 • Kto stoi za wstrząsającym zabójstwem Iwony Cygan? Dwadzieścia lat temu sprawą zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina żyła cała Polska. W dziennikarskim śledztwie Monika Góra powraca do tego tematu i zastanawia się też, jak to się stało, że sympatyczna uczennica liceum została brutalnie zamordowana...

 • 44.78 zł
  33.59 zł

  Książka autora kultowego ALIENISTY! Wkrocz do mrocznego świata, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie. Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw. Mimo prób zatuszowania sprawy okazuje się, że wszystkie ofiary są nastolatkami porzuconymi przez rodziców....

 • Wycinanki bez użycia kleju i nożyczek. Pouczająca i aktywizująca zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Dlaczego? Kolorowe wycinanki edukują i wymagając zaangażowania ćwiczą jednocześnie zdolności manualne u dziecka oraz pobudzają jego naturalną ciekawość świata.Samodzielne wykonanie...

 • Cyfrowo odnowiona i zremasterowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii wersja `Miasteczka Halloween` to zachwycająca uczta dla oczu i uszu wszystkich miłośników Tima Burtona i jego mrocznej wyobraźni. Król Miasteczka Halloween, Jack Skellington, znudzony codziennym straszeniem trafia...