SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mały Książę (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

książka

Wydawnictwo Muza
Oprawa twarda
Liczba stron 96

Opis produktu:

Żyjący na innej planecie mały bohater tej książki kocha i pielęgnuje Różę, nie wiedząc, że nie jest ona jedynym okazem tego kwiatu na świecie. Kiedy opuszcza swoją planetę i na Ziemi przekonuje się że takich kwiatów jest więcej, jego uczucie dojrzewa, rozumie bowiem, że porzucajac swoją różę, naraża ją na niebezpieczeństwo.
Ta napisana w 1943 roku bajka błyskawicznie stała się klasyczną pozycją wśród arcydzieł literatury, nie tylko dziecięcej. Jest to jeden z tych utworów, do których lektury wracamy przez całe życie w poszukiwaniu tych samych humanistycznych wartości: wierności, odpowiedzialności, wiary w miłość i przyjażń.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 150x210
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-7495-602-4
Wprowadzono: 08.01.2009

RECENZJE - książki - Mały Książę - Antoine De Saint-Exupéry

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 10 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Cahia

ilość recenzji:168

brak oceny 18-03-2010 19:29

Niektórzy widząc tytuł "Mały Książę" myślą "To dla dzieci". Nie jest tak, "Mały Książę" jest książką zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży a nawet dla dorosłych. Książka ta wspaniale opowiada problemy dziecka a mianowicie to, że dorośli ich nie rozumieją i chyba nie chcą zrozumieć. "Dorośli są dziwni" Mówią w książce, jak jest naprawdę?? na to pytanie odpowiedzcie sobie sami. Wy na to znakomicie znacie odpowiedź. Ja osobiście polecam wszystkim tę książkę gdyż jest ona warta przeczytania. Gdy zobaczycie ją na półce w bibliotece nie wahajcie się tylko ją bierzcie i czym prędzej czytajcie. Nie pożałujecie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ozzy200

ilość recenzji:129

brak oceny 19-04-2010 19:01

Swoją recenzję poświęcę książce pt. "Mały Książę", której autorem jest Antoine de Saint-Exupery. Uważam, że jest jedną z najlepszych pozycji, jakie kiedykolwiek wydała światowa literatura. To bardzo wieloznaczna i niesamowicie urocza opowieść o małym chłopcu, który wyrusza w podróż w celu znalezienia przyjaciela. Według mnie jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców. Przekonali się o tym wszyscy, którzy kiedyś sięgnęli po książkę. Młodzi miłośnicy literatury fantastycznej uznają ją za historię losów międzygwiezdnego podróżnika, który poznaje życie mieszkańców innych planet. Zwolennicy innych gatunków literackich, odnajdą w "Małym Księciu" obraz życia człowieka i odzwierciedlenie jego pragnień.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

zuziaczek123

ilość recenzji:28

brak oceny 6-08-2007 22:15

"Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, że jest zachwycający, śmieje się i życzy sobie baranka. Kiedy ktoś pragnie baranka, stanowi to dowód, że istnieje naprawdę". Myślę, że każde dziecko powinno przeczytać "Małego Księcia" a każdy dorosły powinien wracać do niego jak najczęściej. Każdy powinien uwierzyć w maleńki świat, w ciepło płatków róży, w krzak bez kolców, w bezkresną dal i w wielką ciszę wiatru. Każdy powinien marzyć jak On, że będzie inny dzień, że będzie nowy ktoś... Tyle mądrości, tajemniczości i piękna kryje się na kartach tej niepozornej książeczki. "Mały Książę" jest wiecznie żywy, przeczytany staje się żywy w nas samych, na zawsze. I chociaż , jak zwykł mawiać nasz mały Królewicz "świat łez jest bardzo tajemniczy" szukajmy swojej róży, bądźmy gotowi poświęcić dla niej wszystko...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?