SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Maluj z Vincentem van Goghiem!

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Arkady
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Ilość stron 32
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Rysunki, kolorowanki, naklejki, rozkładany plakat i różnego rodzaju zabawy plastyczne zachęcają do twórczego spędzania czasu, rozwijają wyobraźnię i inspirują do poznawania dzieł sztuki. Motywem przewodnim są arcydzieła Vincenta van Gogha, genialnego malarza, dzięki którym w prosty i przyjazny sposób można poznać ciekawe sposoby tworzenia obrazu, np. za pomocą intensywnych barw, wibrujących linii lub abstrakcyjnych wzorów. A na koniec każdy może stworzyć własną wersję arcydzieła van Gogha!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci,  Książki kreatywne i aktywizujące,  Kolorowanki i malowanki,  wycinanki, wyklejanki, naklejki
Wydawnictwo: Arkady
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 225x310
Ilość stron: 32
ISBN: 9788321350998
Wprowadzono: 22.02.2021

RECENZJE - książki - Maluj z Vincentem van Goghiem! - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Qultura słowa

ilość recenzji:1

7-05-2021 21:39

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby van Gogha i jego ?Słoneczników?, czy ?Autoportretu?, a przynajmniej nie słyszała o szalonym malarzu, który obciął sobie ucho. Jednak artysta ten zasługuje na to, by w pełni docenić jego twórczość i zapamiętać go nie tylko z takich autodestrukcyjnych skłonności, czy zaledwie dwóch obrazów, choć te rzeczywiście należą do wyjątkowych.
Ze sztuką warto zaprzyjaźniać się już od najmłodszych lat, choć tak naprawdę nigdy nie jest na to za późno. Dlatego też choć publikacja ?Maluj z ? Vincentem van Goghiem? adresowana jest do młodych odbiorców, to tak naprawdę zauroczy też ich rodziców. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Arkady książka to niewyczerpane źródło inspiracji, które pozwala na wieloaspektowe poznawanie artysty oraz jego twórczości. Może stać się ona również nieocenioną pomocą w prowadzeniu zajęć ? czy to plastyki, czy też arteterapii.
Ten swego rodzaju kurs plastyki to kolejna już pozycja z serii, która przybliża nam wielkich malarzy, pozwala poznać ich technikę, a także zachęca do tworzenia w stylu, w jakim oni tworzyli, Może to być wstęp do dalszych eksperymentów z twórczą ekspresją i do poszukiwania swojej drogi w artystycznym świecie. Zanim zaczniemy pracę, dowiemy się, jakie narzędzia będą nam potrzebne do tego, by tworzyć jak van Gogh, poznamy także krótki życiorys malarza z tzw. kamieniami milowymi, czyli datami związanymi z pewnymi wydarzeniami, mającymi kolosalny wpływ na jego życie i sztukę
W trakcie pierwszej lekcji nauczymy się rysować kształty jak mistrz ? będziemy kopiować na siatce rysunki. Lekcja druga to pejzaże, a jednocześnie temat związany z perspektywą. Rysować będziemy własną nadmorską scenę, wzorując się na obrazie mistrza, zatytułowanym ?Łodzie rybackie na plaży w Saintes-Maries-de-la Mer?, zaś trzecia poświęcona jest kopiowaniu szkiców.
Dzięki lekcji czwartej poznamy sekrety doboru barw i to w podobny sposób, jak robił to van Gogh. W lekcji piątej i szóstej zobaczymy również, jak wygląda kolor w ?Słonecznikach? malarza, a nawet namalujemy swoje własne kwiaty, Lekcja siódma będzie prawdziwym wyzwaniem, bowiem zachęca nas do tego, by wypełnić barwami jak van Gogh jego obrazy, zaś ósma, jest lekcją malowania martwej natury.
?Autoportret? to, podobnie jak ?Słoneczniki?, jeden z najbardziej znanych obrazów malarza. W lekcji dziewiątej podejmiemy wyzwanie stworzenia takiego portretu, a właściwie autoportretu, przyglądając się uważnie swojej twarzy i jej rysom. Z kolei w lekcji dziesiątej zajmiemy się kompozycją ? poznamy jej znaczenie, stworzymy również własne wnętrze pokoju zastanawiając się, jak zmieniać się będzie obraz pod wpływem różnego ułożenia przedmiotów. Ostatnie dwie lekcje pozwolą nam stworzyć własną kolekcję obrazów i stworzyć prawdziwe arcydzieło.
Do książki dołączone zostały naklejki do wykorzystania w ramach proponowanych ćwiczeń, a także rozkładany plakat, którego jedna strona zachęca do stworzenia wspomnianego arcydzieła, zaś druga stanowi przedstawienie najsłynniejszych obrazów mistrza i może być wykorzystana jako źródło inspiracji. Podobnie zresztą, jak cała książka, która pozwala rozwinąć się twórczo, a w oparciu o malarstwo wielkich, szukać własnego stylu.

Czy recenzja była pomocna?