Lubelski Rocznik Pedagogiczny Vol. 35. 1/2016 - Teresa Zubrzycka-Maciąg - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Lubelski Rocznik Pedagogiczny Vol. 35. 1/2016 (miękka)

książka

Lubelski Rocznik Pedagogiczny Vol. 35. 1/2016 - opis produktu:

Zagadnienia wychowania i dylematy z nim związane to problematyka, którą poruszają w swych tekstach autorzy niniejszego tomu Lubelskiego Rocznika Pedagogicznego. Znajdują się w nim m.in. artykuły dotyczące takich kluczowych zadań wychowania, jak konstruowanie tożsamości człowieka, budowanie jego podmiotowości i wychowanie dla wspólnoty. Filarami życia społecznego, osobistego i wspólnotowego są wartości, będące równocześnie podstawą wyznaczania celów wychowania. Treści artykułów dotyczących wartości ukazują je zarówno jako źródło inspiracji dla wyznaczania kierunków oddziaływań wychowawczych, jak i w kontekście dążeń i wyborów młodzieży. Przedstawione w kilku opracowaniach konsekwencje zagubienia młodych ludzi w świecie wartości zwracają z kolei uwagę na rolę wychowawców w procesie wychowania. Znacząca część artykułów tomu dotyczy tej właśnie problematyki, tj. znaczenia pedagogów w procesie wychowania oraz świadczonej przez nich pomocy psychologiczno-pedagogicznej wobec dzieci i młodzieży. Z treści tekstów wynika jednoznacznie, że powodzenie procesu wychowania jest uwarunkowane szeregiem różnorodnych czynników, wśród których naczelne miejsce zajmuje profesjonalizm pedagogów.

Książka Lubelski Rocznik Pedagogiczny Vol. 35. 1/2016 pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorami książki są Teresa Zubrzycka-Maciąg, Marzena Okrasa, Lilianna Klimek. Należy do gatunków: czasopisma, nauki humanistyczne, pedagogika. Książka Lubelski Rocznik Pedagogiczny Vol. 35. 1/2016 liczy 284 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Lubelski Rocznik Pedagogiczny Vol. 35. 1/2016

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.