SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Księga idiomów, czyli: Vous avez la parole!

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo PONS
Oprawa miękka
Ilość stron 256
  • Dostępność niedostępny
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

VOUS AVEZ LA PAROLE to podręcznik, w którym czytelnik znajdzie idiomy, popularne zwroty, zabawne powiedzonka. Naszym celem jest nauczenie, jak radzić sobie w codziennych rozmowach po francusku, jak nie tylko rozumieć, ale i zawsze wiedzieć, co odpowiedzieć.
Każdy, kto kiedykolwiek uczył się języka obcego, wie, że można dobrze opanować gramatykę, słownictwo, intonację i prawidłowe akcentowanie, ale by naprawdę swobodnie się nim posługiwać, niezbędna jest gruntowna znajomość pewnych wyrażeń charakterystycznych dla danego języka, czyli idiomów. Ważne jest nie tylko rozpoznanie danego zwrotu, ale jeszcze trudniejsze - opanowanie kontekstu, okoliczności jego użycia. Pozwoli to nie tylko nie popełnić gafy, ale na przykład konwersować, wplatając odpowiednie idiomy i błyskotliwie reagować na usłyszane...
Idiomy dosłownie przetłumaczone pozornie są bez sensu. Co bowiem możemy pomyśleć, słysząc Francuza mówiącego, że ,,czesał żyrafę` (il peignait la girafe), ,,ma karalucha` (il a le cafard), ,,połyka zaskrońce` (il avale des couleuvres) lub ,,odeśle nam windę` (il va nous renvoyer l`ascenseur)? Czy powinniśmy się obrazić, gdy ktoś we Francji powie nam, że ,,jedziemy na koszt księżniczki` (nous partons aux frais de la princesse) albo ,,jesteśmy dobrą gruszką` (nous sommes unebonne poire)?
A co z idiomem ,,czekam na ciebie na zakręcie` (je t`attends au tournant) - brzmi niegroźnie, ale może lepiej zawiadomić policję?
Odpowiedź na te wszystkie intrygujące pytania znajdziesz w naszej książce Vous avez la parole! Omówiono tutaj prawie 1000 francuskich zwrotów frazeologicznych wraz z tłumaczeniami (dosłownymi i przenośnymi) oraz liczne przykłady użycia zaczerpnięte z żywego języka. Znajdziemy w niej także niejednokrotnie fascynujące historie związane z pochodzeniem idiomu oraz informacje o podobieństwach i różnicach pomiędzy językiem francuskim a polskim.
Zwroty pogrupowano według tematów, np. Relacje międzyludzkie, Wygląd, Duma i wstyd, Sukces i porażka, Miłość i seks. W podtytułach znajdują się słowa-klucze, które pomagają jeszcze lepiej zorganizować każdy rozdział.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: PONS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Ilość stron: 256
ISBN: 9788381654777
Wprowadzono: 07.04.2021

RECENZJE - książki - Księga idiomów, czyli: Vous avez la parole! - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: