Koncepcja unii politycznej niemieckiej chadecji na tle politycznego i gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej (1990-2017) - Agnieszka Bielewska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Koncepcja unii politycznej niemieckiej chadecji na tle politycznego i gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej (1990-2017) (miękka)

książka

Koncepcja unii politycznej niemieckiej chadecji na tle politycznego i gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej (1990-2017) - opis produktu:

Poszukiwania ostatecznego celu politycznego (fr. finalitas politique) integracji europejskiej trwają już prawie siedemdziesiąt lat. Od samego początku przedstawiciele Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Niemiec (niem. die Christlich Demokratische Union Deutschlands) i Unii Chrześcijańsko-Społecznej (die Christlich-Soziale Union) angażowali się w ten proces, starając się wpływać na kierunek zjednoczenia Europy Zachodniej oraz kształt powstających organizacji, wśród których należy wymienić Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, Europejską Wspólnotę Obronną, Europejską Wspólnotę Polityczną, Europejską Wspólnotę Gospodarczą oraz Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. W okresie istniejącego podziału na Niemiecką Republikę Demokratyczną oraz Republikę Federalną Niemiec, chadecja przyznawała prymat politycznej integracji państw zachodnioeuropejskich, o czym świadczy choćby jej zaangażowanie na rzecz powstania Europejskiej Wspólnoty Politycznej oraz Europejskiej Wspólnoty Obronnej, a w wyniku fiaska wprowadzenia ich w życie, również Europejskiej Współpracy Politycznej. Politycy chadeccy, opowiadając się za federalistycznym charakterem integracji, popierali utworzenie rozbudowanych organów ponadnarodowych, na które miała zostać przeniesiona część suwerennych uprawnień państw członkowskich, co znalazło odzwierciedlenie przede wszystkim w Traktacie ustanawiającym EWWiS oraz Jednolitym Akcie Europejskim.

Książka Koncepcja unii politycznej niemieckiej chadecji na tle politycznego i gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej (1990-2017) pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Agnieszka Bielewska. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Koncepcja unii politycznej niemieckiej chadecji na tle politycznego i gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej (1990-2017) liczy 352 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Koncepcja unii politycznej niemieckiej chadecji na tle politycznego i gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej (1990-2017)

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.