SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jesteś kimś więcej, niż myślisz

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Ilość stron 272

Opis produktu:

Zdrowe i stabilne poczucie własnej wartości jest w zasięgu możliwości każdego człowieka - bez względu na to, jak trudną drogę ma za sobą.

"Nic mi nie wychodzi", "Nie jestem wystarczająco dobra", "To mnie przerasta" -automatyczne myśli naznaczone samokrytycyzmem mają ogromny wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale przede wszystkim na poczucie własnej wartości. Nadmierne skupianie się na własnych niedoskonałościach i potknięciach rzutuje na każdą sferę naszego życia. Blokuje nasze działania, zniechęca do podejmowania samodzielnych decyzji, prowadzi do wycofywania się z zamierzonych planów w poczuciu, że i tak nie podołamy ich realizacji. Jest przyczyną stresu, przesadnej koncentracji na problemach i nadwrażliwości na krytykę. A to, jak postrzegamy samych siebie, znacząco wpływa na nasze relacje z ludźmi oraz na poczucie satysfakcji, zadowolenia i szczęścia.

Jeżeli masz skłonność do samokrytyki, kwestionowania własnych umiejętności lub ciągłego porównywania się z innymi, to najwyższa pora przyjrzeć się temu, jak traktujesz siebie - aby to zmienić.

Niniejszy poradnik pomoże ci w pełni zaakceptować i docenić siebie, wraz z twoimi niedoskonałościami i słabościami. Uwolnisz się od zwątpienia, odkryjesz swoje mocne strony, spojrzysz na siebie z troską i empatią. Zrozumiesz, że samokrytyka oparta na porównaniach z innymi nie jest dobrą miarą twojej prawdziwej wartości.

Opisane w książce techniki i ćwiczenia pozwolą ci wykonać milowy krok w kierunku zmiany podejścia do siebie. Dzięki nim odkryjesz swoją wrodzoną wartość, dowiesz się, jak wyjść poza własne ograniczenia, i spojrzysz na siebie w całej swej złożoności z życzliwością i współczuciem, które stanowi doskonałe antidotum na samokrytykę. W poradniku znajdziesz także najnowszą wiedzę na temat plastyczności ludzkiego mózgu oraz informacje o tym, w jaki sposób sen, aktywność fizyczna i odżywianie oddziałują na twoje samopoczucie.

Dzięki realistycznej i doceniającej opinii o sobie:

wzmocnisz pewność siebie i wiarę we własne możliwości;
masz większą motywację do działania i wprowadzania zmian w życiu;
jesteś w stanie podejmować ryzyko;
rzadziej kwestionujesz swoje postępowanie, gdy coś idzie nie tak;
podejmujesz lepsze, niezależne decyzje;
mniej się martwisz;
traktujesz siebie z życzliwością, akceptacją i współczuciem.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 190 x 245
Ilość stron: 272
ISBN: 978-83-7489-910-9
Wprowadzono: 21.05.2021

RECENZJE - książki - Jesteś kimś więcej, niż myślisz - Glenn R. Schiraldi

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Fajne książki do czytania

ilość recenzji:1

15-09-2022 12:25

?Poczucie własnej wartości nie jest jedynym wyznacznikiem szczęścia. Ale z pewnością jednym z najważniejszych? ? tak zaczyna się poradnik dr Glenna R. Schiraldi Jesteś kimś więcej niż myślisz. Długo wyczekiwane, w pełni poprawione drugie wydanie najlepiej sprzedającego się podręcznika do samooceny obejmuje nowe rozdziały dotyczące przebaczania, uważności i pielęgnowania pełnej miłości dobroci i współczucia. Czytelnik odnajdzie w nim niewymiernie skuteczne ćwiczenia budujące zdrową samoocenę, której potrzebujemy, aby żyć jak najlepiej i realizować swoje cele. Zamysłem tej książki jest nauczenie czytelnika znaczenia samooceny, ważnych czynników, które na nią wpływają i tego, jak można ją poprawić.


Wysoce wnikliwie napisany podręcznik, naprawdę pomaga dostrzec, że pejoratywne myśli są dość powszechne i często mogą powodować duży dyskomfort. Doskonała książka o samoocenie, bardzo zrozumiała i praktyczna. Opisuje podstawy poczucia własnej wartości, wymagania potrzebne do jej zdrowego i silnego wzrostu oraz zdarzenia, które powodują, że przyjmujemy zniekształcone postrzeganie naszego rdzenia (naszej wiecznej i niezmiennej wartości ludzkiej).Kluczowe elementy tego podręcznika dostarczą czytelnikowi podstawowe narzędzia do naprawy, budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości, aby żyć w zgodzie z sobą i swoimi wartościami. Jest też pełen przydatnych odnośników do innych materiałów i zasobów, które pomogą w dalszych badaniach i rozwoju osobistym. Lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej jak zostać najlepszą wersją siebie. Autor na koniec zaleca: ?W ramach podsumowania oraz by wzmocnić najważniejsze dla ciebie umiejętności, przejrzyj, proszę, jeszcze raz cały poradnik i wypisz te koncepcje i techniki, które najbardziej chcesz zapamiętać?.Zatem już dziś przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość ? ta książka Tobie w tym pomoże!

Czy recenzja była pomocna?