Jesteś kimś więcej, niż myślisz - Glenn R. Schiraldi - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jesteś kimś więcej, niż myślisz (miękka)

książka

Jesteś kimś więcej, niż myślisz - opis produktu:

Zdrowe i stabilne poczucie własnej wartości jest w zasięgu możliwości każdego człowieka - bez względu na to, jak trudną drogę ma za sobą.

"Nic mi nie wychodzi", "Nie jestem wystarczająco dobra", "To mnie przerasta" -automatyczne myśli naznaczone samokrytycyzmem mają ogromny wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale przede wszystkim na poczucie własnej wartości. Nadmierne skupianie się na własnych niedoskonałościach i potknięciach rzutuje na każdą sferę naszego życia. Blokuje nasze działania, zniechęca do podejmowania samodzielnych decyzji, prowadzi do wycofywania się z zamierzonych planów w poczuciu, że i tak nie podołamy ich realizacji. Jest przyczyną stresu, przesadnej koncentracji na problemach i nadwrażliwości na krytykę. A to, jak postrzegamy samych siebie, znacząco wpływa na nasze relacje z ludźmi oraz na poczucie satysfakcji, zadowolenia i szczęścia.

Jeżeli masz skłonność do samokrytyki, kwestionowania własnych umiejętności lub ciągłego porównywania się z innymi, to najwyższa pora przyjrzeć się temu, jak traktujesz siebie - aby to zmienić.

Niniejszy poradnik pomoże ci w pełni zaakceptować i docenić siebie, wraz z twoimi niedoskonałościami i słabościami. Uwolnisz się od zwątpienia, odkryjesz swoje mocne strony, spojrzysz na siebie z troską i empatią. Zrozumiesz, że samokrytyka oparta na porównaniach z innymi nie jest dobrą miarą twojej prawdziwej wartości.

Opisane w książce techniki i ćwiczenia pozwolą ci wykonać milowy krok w kierunku zmiany podejścia do siebie. Dzięki nim odkryjesz swoją wrodzoną wartość, dowiesz się, jak wyjść poza własne ograniczenia, i spojrzysz na siebie w całej swej złożoności z życzliwością i współczuciem, które stanowi doskonałe antidotum na samokrytykę. W poradniku znajdziesz także najnowszą wiedzę na temat plastyczności ludzkiego mózgu oraz informacje o tym, w jaki sposób sen, aktywność fizyczna i odżywianie oddziałują na twoje samopoczucie.

Dzięki realistycznej i doceniającej opinii o sobie:

wzmocnisz pewność siebie i wiarę we własne możliwości;
masz większą motywację do działania i wprowadzania zmian w życiu;
jesteś w stanie podejmować ryzyko;
rzadziej kwestionujesz swoje postępowanie, gdy coś idzie nie tak;
podejmujesz lepsze, niezależne decyzje;
mniej się martwisz;
traktujesz siebie z życzliwością, akceptacją i współczuciem.

Książka Jesteś kimś więcej, niż myślisz pochodzi z wydawnictwa GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorem książki jest Glenn R. Schiraldi. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, poradniki, interpersonalne, samodoskonalenie. Książka Jesteś kimś więcej, niż myślisz liczy 272 stron. Jej wymiary to 190 x 245. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jesteś kimś więcej, niż myślisz

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.