SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

JEDNA przegrana BITWA

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Zysk I S-Ka
Data wydania 2013
Oprawa miękka
Liczba stron 338

Opis produktu:

 Jak wyglądałby świat, gdyby Polacy nie powstrzymali bolszewików?
 Jest 1968 rok. Warszawa jest stolicą Polskiej Socjalistycznej Republiki, wchodzącej w skład Eurosocu - Europejskiego Związku Socjalistycznych Republik. Cała Europa jest podbita przez komunistów.
 W takim właśnie świecie żyje Marcin Wolak, student na Uniwersytecie im. Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. Pochodzący z uprzywilejowanej rodziny, szczerze wierzy w idee komunizmu. Jego poglądy zmieniają się jednak diametralnie, gdy otrzymuje zapiski prowadzone przez swego ojca - człowieka, którego nigdy bliżej nie poznał. Młody Marcin przekonuje się, że cały światowy porządek ma źródło w jednym zdarzeniu - bitwie, którą bolszewicy wygrali nad Wisłą w 1920 roku. Dalsza historia XX wieku to triumfalny pochód komunizmu - rewolucja zalewa stary kontynent. Marcin poznaje obraz świata odmienny od kłamstw oficjalnej propagandy, co jednak uczyni z tą wiedzą?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2013
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 338
ISBN: 978-83-7785-341-2
Wprowadzono: 19.11.2013

RECENZJE - książki - JEDNA przegrana BITWA - Marcin Wolski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kayethan

ilość recenzji:9

brak oceny 27-11-2013 15:59

Ogromny szacunek dla Wolskiego za taką kreatywność. Nie ma co, można tylko pozazdrościć. Marcin Wolski stworzył bowiem zupełnie alternatywny świat w stosunku do tego, w którym aktualnie przyszło nam żyć. Cała historia toczy się we współczesnej Europie, w której jednak panuje komunizm, a wszystko za sprawą wygranej w 1920 roku bitwie. To nie jednak czystopolityczne dywagacje o tym co by było gdyby. Wolski tworzy świat fikcyjny, który jednak staje się bardzo realny, gdy powieść zaczyna nabierać tempa. Wydaje się, że zaplanował wszystko i każdy najmniejszy szczegół z codzienności bohaterów wskazuje nam to, jak bardzo ich świat różni się od naszego. Bardzo interesujący zabieg i ogromna kreatywna praca autora. Książka jest napisana w dobrym stylu i przyjemnie się ją czyta, więc polecam wszystkim, którzy lubią coś literaturę nie tylko o wartkiej akcji, ale przede wszystkim o fabule, która została rozpisana z pomysłem. Bo tego autorowi nie można odmówić.

Czy recenzja była pomocna?

AdamAdam

ilość recenzji:7

brak oceny 27-11-2013 10:35

Ta książka jest interesującą propozycją innego biegu historii. Polecam wszystkim, którzy interesują się tematyką historyczną, ale traktują ją także z lekkim przymrużeniem oka. W powieści poznajemy Marcina Wolaka, który żyje w 1968 roku w Eurosocu ? państwie, które stworzyli komuniści radzieccy zaraz po opanowaniu?całej Europy. W książce nie ma faktów, za to są bolszewicy, którzy wygrywają bitwę 1920 i powoli zdobywają ziemie na zachodzie. Wszystko jest inne, wszystko jest trochę zabawne, a trochę sensacyjne. W każdym razie warto przeczytać chociażby po to, żeby sprawdzić co stałoby się gdyby. Książka poza niezwykle innowacyjnym pomysłem na fabułę wciąga też dzięki swojej wartkiej akcji, która rozpędza się, gdy Marcin znajduje notatnik swojego ojca. Szczegółów zdradzał nie będę, bo każda strona jest zaskakująca i zabawana, a przygody młodego studenta nabierają tempa z akapitu na akapit. Bardzo fajna opowieść do poduszki.

Czy recenzja była pomocna?