SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Inspiracje

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Liberum Verbum
Data wydania 2022
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Inspiracje - nie bez kozery Autorka nadała najnowszemu tomowi swoich wierszy taki właśnie tytuł. Wszakże można by założyć a priori, że każde dzieło jest efektem takiej czy innej inspiracji, więc powie ktoś: I cóż w tym niezwykłego? Nie o `niezwykłość` jednak chodzi, a o źródło. Tom Inspiracje jest pełen ciepła, zadumy, wnikania do nieuchwytnego, ulotnego, by nie powiedzieć - do duszy. To zapewne też próba dopowiedzenia, postawienia przysłowiowej kropki nad `i`, zamknięcia spraw raz na zawsze, choć nie będzie zaskoczeniem, gdy dopatrzymy się wręcz czegoś przeciwstawnego - ludzkiej tęsknoty za minionym w najszerszym kontekście tego pojęcia. Owe tytułowe inspiracje nie są jednak takie wprost, takie oczywiste i, jeśli można to tak ująć, pojedyncze. Owszem, czytając ten czy inny wiersz, bez trudu odnajdziemy w nim silny emocjonalny ładunek, ale zorientujemy się też, że nie jest on w nim `osamotniony`, że pobrzmiewa w nim muzyka, że przewijają się obrazy, ba! - obraz i muzyka stają się jednym, jak choćby tu, w `Obrazku przemijania`: pianino w zatęchłym starym domu/ dźwięki przeszłości wygrywa/ stara dłoń/ przesiąkła duszną atmosferą/ miłości/ która dała jej siłę/ by przetrwać życia/ potworności (...). Warto więc, dać się ponieść tej muzyce, tym obrazom, spróbować uaktywnić więcej zmysłów niż tylko wzrok i przenieść się do miejsc i czasu, w których rzeczy się dzieją, a nie są jedynie opisywane.

Anna Kalamala (rocznik 1976) - od zawsze związana z Gliwicami. Tutaj ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie fortepianu. Na co dzień pracuje jako lektor języka angielskiego w szkołach językowych. Kilka lat spędziła na emigracji w Dublinie. Pasjonuje się literaturą, fotografią i kinematografią. Większość wolnego czasu spędza w ciemnościach sali kinowej albo koncertowej. Kocha wędrować, otaczać się przyrodą i poznawać nowe miejsca. Brała udział w wystawie sztuki współczesnej `Zadośćuczynienie` w 2014 r. (Zabrze, Warszawa), na której zaprezentowała swoje wiersze. Uczestniczyła w Porcie Poetyckim w 2017 r. oraz spotkaniu poetyckim z okazji Światowego Dnia Poezji `Radość pisania` w Gliwicach. Zadebiutowała tomikiem Sen (2013), po nim ukazał się tomik Kobra (2017). Swoje prace fotograficzne prezentowała na wystawie `Znakomitości współczesnej sceny` w Gliwicach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: poezje, cytaty, aforyzmy
Wydawnictwo: Liberum Verbum
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 148x210
ISBN: 9788366358959
Wprowadzono: 19.05.2022

RECENZJE - książki - Inspiracje - Anna Kalamala

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii