Ile ważą chmury? / David Calle 25,07 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Ile ważą chmury? (miękka)

Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi

książka

 • Wydawnictwo Literackie
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 320
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ile ważą chmury?, Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi - opis produktu:

Jak chodzić po wodzie? Jakiego koloru jest lustro? Ile megapikseli ma ludzkie oko?

Odkrywaj wszechświat wraz z hiszpańską gwiazdą YouTube`a!

`Ile ważą chmury?` to zbiór 40 krótkich rozdziałów, w których Calle szuka odpowiedzi na najciekawsze zagadnienia naukowe współczesności. Ta książka jest dowodem na to, że każda dziedzina wiedzy może być fascynująca!
Dlaczego twój sąsiad z parteru będzie żył dłużej od ciebie? Jak wysoki może być zamek z piasku? Dlaczego we wszechświecie i w twoim mieszkaniu zawsze panuje nieporządek? Ilu pająków potrzebujesz, by zatrzymać Boeinga 747?

Na te i wiele innych pytań odpowiada David Calle - jeden z najbardziej znanych popularyzatorów wiedzy na świecie.

David Calle do 2005 roku był pracownikiem jednego ze znanych hiszpańskich operatorów telekomunikacyjnych, ale w wyniku kryzysu stracił pracę. Jednak szybko założył własną szkołę, a w 2011 roku stworzył Unicoos - popularnonaukowy kanał na YouTube, który dziś ma ponad milion dwieście tysięcy subskrybentów. David Calle jest finalistą prestiżowego konkursu Global Teacher Prize i jednym z najbardziej kreatywnych ludzi na świecie według "Forbesa".

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
19,44 zł 29.90
 • -38%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
24,74 zł 39.90
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • -30%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
24,37 zł 34.82
 • -45%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,80 zł 21.45

Zobacz również

 • -40%
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
15,74 zł 26.24
 • -45%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
5,38 zł 9.78
 • -45%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
4,19 zł 7.61
 • -40%
Sposób na Elfa

Marcin Pałasz

twarda
14,91 zł 24.84
 • -25%
Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska

twarda
18,63 zł 24.83
 • RRecenzje
 • Książka
 • Ile ważą chmury?, Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Bookendorfina

 • 11-06-2019
 • 08:04

"To, co wiemy, jest kroplą wody; to, czego nie wiemy, jest oceanem."
Izaak Newton

Książka w przyjemny i przyjazny sposób popularyzuje naukę, zachęca do zadawania pytań odnośnie otaczającego nas świata, szukania odpowiedzi nie zawsze cieszących się akceptacją. Właśnie zmienny charakter myśli naukowej, jest między innymi tym, co pobudza rozwój cywilizacji. Zerkamy zatem na przeszłość w zdobywaniu wiedzy, podwaliny zaskakujących badań, często przypadkowych odkryć, wszystko to, co doprowadziło człowieka do współczesnej świadomości naukowej.

Podoba mi się nastawienie na połączenie w synergiczny sposób nauk ścisłych i humanistycznych, wzajemne przenikanie i zależności, odwołanie do "człowieka z renesansu". Spójna idea spojrzenia na rozwój jednostki i gatunku ludzkiego najbardziej mi odpowiada, smak nieustannego poszukiwania czegoś nowego, zaglądania do różnych dyscyplin naukowych, odnajdywania stycznych i sprzężeń. To faktycznie w niezwykły sposób spowalnia czas codzienności, nadaje mu cechy intensywności i kreatywności. Nie szkodzi, że tylko nieliczni są w stanie mega wnikliwie zagłębiać się w różnorodne specjalizacje, są ku temu przygotowani wykształceniem, osobowością i zamiłowaniem. Także dla innych nauka może okazać się efektowną i wzbogacającą pasją. Nie musimy na wszystkim się znać, rozumieć każdy szczegół, wyprzedzać epokę, aby dostrzec, jak wiele już osiągnęliśmy i jak wiele jeszcze przed nami.

David Calle pisze w przystępny i dowcipny sposób, nie tyle omawia, co zahacza o różnorodne zagadnienia naukowe, nadaje im ciekawe i fascynujące brzmienia. Chętnie poznałam czterdzieści rozdziałów, mini prezentacji, i choć zawarte w nich informacje w przeważającej części były mi już wcześniej znane, to jednak z uśmiechem patrzyłam, jak autor wgryza się w dany temat, nadaje mu klimat pasjonującej osnowy, podsuwa nie tylko tropy do wtajemniczenia, ale również elementy rzutujące na sprawne przyswojenie informacji. Liczne odwołania do popkultury, ciekawostki z życia naukowców, anegdoty z fenomenalnych olśnień naukowych. W moim odczuciu, publikacja kierowana głównie do młodzieży, zaszczepiająca pragnienie ekscytującego poznawania zjawisk, rozumienia bliższego i dalszego otoczenia. Rewelacyjna alternatywa dla życia w social mediach, atrakcyjny pomysł na spędzenie wolnych chwil z zajmującą wiedzą, która z pewnością pozwoli poszerzyć horyzonty i wzbudzić dociekliwość naukową. A na koniec, zabawne wyzwanie, czy sieć wykonana z nici pajęczej mogłaby zatrzymać samolot w trakcie lotu?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Książki Moni

 • 27-05-2019
 • 09:45

David Calle prowadzi prywatną akademię matematyki i fizyki. W 2017 został finalistą prestiżowego konkursu Global Tracher. Jego kanał na YouTubie ma ponad 1,3 miliona subskrypcji. O zagadnieniach naukowych pisze w sposób dowcipny i bardzo przystępny, więc cieszy się dużą popularnością.

?Ile ważą chmury? to zbiór 40 krótkich rozdziałów. W każdym z nich autor stara się odpowiedzieć na proste pytani i tylko pozornie może wydawać się, że są to zagadnienia absurdalne, takie, na które nie można znaleźć odpowiedzi.

Z tej książki dowiecie się między innymi, dlaczego lepiej mieszkać na parterze niż na czwartym piętrze. Ten rozdział jest pierwszy i chyba najbardziej mi się spodobał, a to dlatego, że paradoks bliźniąt jest fascynujący. Na przykładzie owych bliźniąt pokazuje, że czas jest pojęciem względnym. Jeden z braci jest kosmonautą i poleciał w kosmos, a drugi czka na niego na ziemi. Mija dziesięć lat i kiedy podróżnik wraca, okazuję się, że jest młodszy o cztery lata, a dla niego lot trwał tylko sześć lat. Oczywiście podaję uzasadnienie naukowe i sięga po dane i ta historia jest niezwykle ciekawa.

Nie wszystkie zagadnienia czytałam z równym zainteresowaniem, bo niektóre pytania nie trafiły w moje zainteresowania, oraz część jest bardziej naukowa niż inna. Chodzi mi o to, że autor starając się wytłumaczyć czytelnikowi odpowiedź, skupia się na fizycznym aspekcie danego zagadnienia. Na szczęście są to sporadyczne momenty. Cała książka jest bardzo przyjemna w odbiorze, bo autor się stara nie ?zmęczyć? czytelnika naukowym bełkotem i używa słów zrozumiałych i cierpliwie ujawnia tajemnice drzemiące w otaczającym nas świecie.

Każdy z rozdziałów jest wzbogacony o kilka dodatków. ?Sztuczki dla belfrów? ? tak jak sama nazwa wskazuje, są to przykłady eksperymentów, które mogą przydać się w szkole. Są również ?ciekawostki naukowe? oraz ?bohaterowie bez peleryn? ? to krótkie opowieści o ludziach, którzy pokazują, że niemożliwe jednak jest możliwe, a prawa fizyki można nagiąć. To jeszcze nie wszystko! Ubawiłam się czytając odpowiedzi na pytania, które autor zadał swoim fanom na Facebooku i Twitterze. Są bardzo dowcipne i można się uśmiać.

David Cale często odnosi się do pop kultury i znanych filmów, a to zderzenie nauki z życiem codziennym, jest nie tylko ciekawe, ale i bardziej przystępne. W tej książce jest dużo o świetle, czasie, grawitacji i kosmosie. Jest to zbiór naukowych zagadnień w odniesieniu do współczesnego świata, a przykłady z życia wzięte sprawiają, że nauka staję się o wiele prostsza.?Ile ważą chmury? to wartościowa i rozwojowa książka dla każdego, kto interesuję się otaczającym nas światem i wszystkim, co niewyjaśnione.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 32.92 zł
  20.41 zł

  Policz, ile razem nóg będą mieli goście bohatera książeczki. Do zabawy przyłączają się kolejno małe i większe zwierzątka: niedźwiedź, kaczka, pchła, kangur i wiele, wiele innych. Obliczenia stają się coraz bardziej skomplikowane. Jedni są czworonogami, inni mają osiem nóg... Wierszowana...

 • 68.82 zł
  57.12 zł

  Książka ma charakter postdyscyplinarny. Stanowi próbę zachęcenia do refleksji nad przemianami współczesnej nauki. Zarazem jest to głos w debacie nad proponowanymi zmianami w ustawodawstwie dotyczącym szkolnictwa wyższego i nauki. Uwzględnia zarówno aktualny stan prawny obowiązujący w Polsce, w tym...

 • 34.82 zł
  29.24 zł

  Autorka prezentuje podstawową wiedzę o zaburzeniach psychosomatycznych, pisze, że u ich podłoża leżą: tłumienie uczuć, kumulowanie w ciele pamięci traumatycznych doświadczeń, dysocjacja świadomego umysłu od nieświadomości ujawnianej przez ciało. Przekonuje, iż wgląd w emocje i ich wyrażanie jest...

 • 24.93 zł
  18.20 zł

  Czy dodawanie liczb sprawia ci trudność? A może nie lubisz odejmowania? Ta interaktywna książce edukacyjna pomoże temu zaradzić. Odpowiadaj na pytania, licz i używaj ścieralnego pisaka do zaznaczenia swoich odpowiedzi, a potem baw się, przesuwając okienka, aby sprawdzić, czy miałeś rację. Możesz...

 • Seria tematycznych, rozkładanych książeczek z ruchomymi elementami w środku.

 • Autorka prezentuje podstawową wiedzę o zaburzeniach psychosomatycznych, pisze, że u ich podłoża leżą: tłumienie uczuć, kumulowanie w ciele pamięci traumatycznych doświadczeń, dysocjacja świadomego umysłu od nieświadomości ujawnianej przez ciało. Przekonuje, iż wgląd w emocje i ich wyrażanie jest...