SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra w klasy (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Muza
Data wydania 2017
Oprawa twarda
Liczba stron 688
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

"Gra w klasy" to książka szczególna: można ją czytać w nieskończoność, odkrywając coraz to inne konteksty, układając za każdym razem nowe warianty zakończenia poszczególnych wątków, zmieniając kolejność rozdziałów i stron. Ta książka przypomina zabawę w klocki, kiedy z małych sześcianów powstaje pałac albo most - możliwości są nieograniczone, zwłaszcza gdy klocki dostaną się w ręce dziecka, które ożywi je swoją wyobraźnią.
"Gra w klasy", najsłynniejsza pozycja w dorobku Julio Cortazara, to "zabawka dla dzieci starszych" - autor daje klocki, a sam staje z boku i patrzy, co czytelnik z nich ułoży, zmuszając go tym samym do współdziałania. Powieść ukazała się w Polsce w roku 1968, stając się niemal z miejsca - i na długie lata - biblią ówczesnej młodzieży. Czy dzisiejszy czytelnik będzie jeszcze umiał mówić po "gliglińsku"? Czy wzruszy się do łez, czytając list Magi do Rocamadoura? Żeby się przekonać, trzeba sięgnąć po tę książkę.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2017
Wymiary: 135x210
Liczba stron: 688
ISBN: 978-83-287-0692-7
Wprowadzono: 20.03.2006

RECENZJE - książki - Gra w klasy - Julio Cortazar

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 15 ocen )
  • 5
    13
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Olga

ilość recenzji:270

brak oceny 19-08-2007 19:49

Czymże jest owa „Gra w Klasy”, która mami, kusi, spać nie daje? Która niepokoi, szarpie wewnątrz, pogryza? Kim jest jej autor, i dlaczego bawi się z nami, czytelnikami, nie pytając nas nawet zgodę?
Absurdalna, niezwykła, nietuzinkowa i zaskakująca... taka właśnie jest „Gra w Klasy”. Czytając ją, nierzadko zdarza się, że nie wiemy, o czym tak naprawdę czytamy. Gubimy się w labiryncie wątków, rozdziałów, skacząc nich jak polne koniki, zdanie, przeczytane przez nas przed chwilą, z minięciem chwil kolejnej traci swój poprzedni sens, zyskuje nowy, lub jest w ogóle bez sensu...
"Ty jesteś jak świadek, jak taki, co idzie do muzeum i patrzy na obrazy. To znaczy, że obrazy są tutaj, a ty jesteś w muzeum, równocześnie daleko i blisko. Ja jestem obraz. Rocamodour jest obraz. Étienne jest obraz. Myślisz, że jesteś w tym pokoju, ale nie jesteś. Patrzysz na pokój, ale cię w nim nie ma".
„Gra w Klasy” jest powieścią uniwersalną. Tak jak w klasy gra, którą pamiętam jeszcze z podstawówki. Jest grą dla wszystkich, choć od jej napisania minęło prawie 50 lat. Wypełniają ją wątki filozoficzne, liczne rozmyślania, wiersze, piosenki, artykuły z gazet. Cytuje licznych pisarzy, w tym także naszego wielkiego Polaka – Gombrowicza.
Bardzo zręcznie ukazuje nam wszystkie współczesne sobie absurdy, które współczesna są i nam, czytelnikom XXI wieku.
Już sama budowa książki jest niezwykle nowatorska, jest wielkim pisarskim eksperymentem, jedną wielką pisarską intrygą. Jest pozycją, którą wcale nie musimy przeczytać od deski do deski. Wręcz przeciwnie – możemy skakać po rozdziałach, poznawać je w dowolnej kolejności. Już we wstępie czytamy, że „na swój sposób książka ta zawiera w sobie wiele książek, przede wszystkim zaś dwie książki”. Tym sposobem „Gra w Klasy” otwierać będzie przed nami nowe możliwości, nowe zakończenie i nowe początki, w zależności od tego, jak będziemy ja czytać.
Myślę, że książkę ową można polecić każdemu. W tym gąszczu magii, barw, absurdu i nagromadzenia wszystkiego innego każdy znajdzie cos dla siebie.
Smacznego!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?