Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły - Dariusz Radziechowsk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły

książka

Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły - opis produktu:

Dariusz Radziechowski w swojej monografii porusza temat filozoficznej koncepcji kultury, rekonstruowanej i krytycznie analizowanej na podstawie myśli Romana Ingardena i Karola Wojtyły. Z założenia nie ma to być sensu stricto studium z filozofii kultury jako autonomicznej dyscypliny filozoficznej (niem. Kulturphilosophie), ale filozoficzne rozpatrywanie kultury (niem. Philosophie der Kultur) w perspektywie badań interdyscyplinarnych i szeroko pojętej humanistyki.

Zakres badań przedstawionych w publikacji obejmuje: filozoficzną koncepcję kultury Romana Ingardena, która znamiennie przypisała jej istnienie intencjonalne i wymiar aksjologiczny, radykalnie odmienny od świata pierwotnej przyrody; filozoficzną koncepcję kultury Karola Wojtyły, która podkreśliła szczególnie fundamentalne znaczenie kultury osoby różnej i ważniejszej od kultury dzieł, a także uwzględniła jej wymiar społeczny i transcendentny; koncepcje wybranych uczniów oraz kontynuatorów myśli o kulturze zarówno Ingardena, jak i Wojtyły; na koniec podjęto próbę przedstawienia w oparciu o uprzednie rekonstrukcje i analizy materiału źródłowego autorskiej koncepcji integralnego ujęcia kultury, uwzględniając między innymi uwagi metodologiczne, interpretację czynności kulturowych, charakter symboliczny kultury oraz jej aksjologię i tożsamość.

Książka Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły pochodzi z wydawnictwa Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana. Autorem książki jest Dariusz Radziechowsk. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia. Książka Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły liczy 375 stron. Jej wymiary to 170x235.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: