Emocjonalne pułapki w związkach / Bruce Stevens | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Emocjonalne pułapki w związkach (miękka)

książka

Emocjonalne pułapki w związkach - opis produktu:

Kształtują nas nasze doświadczenia zarówno dobre, jak i złe. Bez względu na to, jakie przeżycia mamy za sobą, to właśnie one znacząco wpływają na nasze relacje z ludźmi. Szczególnie na nasze związki miłosne.
Co zrobić, aby negatywne doświadczenia sprzed lat nie determinowały naszych związków? Jak ustrzec się przed powtarzaniem destrukcyjnych zachowań, które psują relacje?
Dzięki tej książce uporasz się ze swoją przeszłością, z doświadczeniami sprzed lat lub brakami z dzieciństwa, które dziś odbijają się na twoim związku. Przepracowanie pułapek przeszłości pomoże ci uniknąć powielania negatywnych wzorców zachowań. Opracowany przez autorów kompleksowy plan ułatwi ci radzenie sobie z dysfunkcyjnymi trybami. Dowiesz się, w jaki sposób, często nieświadomie, przenosisz poznane wcześniej modele zachowań do obecnego związku, co może być przyczyną wielu problemów. Autorzy proponują ponad 90 wyjątkowych ćwiczeń opartych na terapii schematów, które krok po kroku pomogą ci naprawić relację z bliską osobą. Fundamentem zdrowego i szczęśliwego związku jest emocjonalna stabilność i zrównoważenie każdego z partnerów. Ten poradnik pomoże ci zbudować i utrwalić taki fundament.
Stań się Zdrowym Dorosłym, który stworzy udany i trwały związek!

Nie jest trudno się zakochać. Dużo trudniej jest stworzyć związek. A jeszcze trudniej ? sprawić, żeby był to związek, który przetrwa życiowe burze. Wchodząc z kimś w bliską relację, wnosimy do niej bagaż doświadczeń z całego wcześniejszego życia. Czasem mamy w tym bagażu zdrowe narzędzia do budowania i naprawy relacji. Czasem jest to historia ran i braków z dzieciństwa, które przekładają się na tworzone przez nas związki. Autorzy książki, bazując na najnowszej wiedzy i swym ogromnym doświadczeniu, pokazują, jak uzdrowić relację. Opisują też bogaty zestaw narzędzi pomocnych w tym procesie. Na taką książkę czekałem.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Zobacz również

 • -20%
Mała księga złego nastroju

Lotta Sonninen

twarda
18,46 zł 23.07
 • -11%
 • -35%
Pokolonie złotych rentierów

Czesław Dec

miękka
20,75 zł 31.92
 • -39%
Granice przywództwa

Henry Cloud

miękka
32,25 zł 52.86
 • -45%
Jak dotrzeć, tam gdzie chcesz być

PRACA ZBIOROWA

miękka
23,04 zł 41.88
 • RRecenzje
 • Książka
 • Emocjonalne pułapki w związkach
5/5 ( 1 ocena )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Coś Na Półce

 • 13-10-2019
 • 01:33

Pułapki w związkach.

Niezależnie od tego, czy tworzymy z kimś jakiś związek (czy dopiero go stworzymy) chcemy zwykle jednego: żeby był to związek szczęśliwy. Czasem można się o to starać ze wszystkich sił, ale coś nie wychodzi. Niniejsza książka wskazuje na to, że w pewnych przypadkach (dość częstych) dzieje się tak z winy naszych dotychczasowych doświadczeń, które przenosimy na nowe relacje. Jak tego uniknąć i jak zbudować z drugą osobą coś konstruktywnego?

Człowiek jest sumą doświadczeń. To niezaprzeczalna prawda, w przypadku bliskiej relacji z drugą osobą pomnożona jest ona jednak razy dwa - wszak związek tworzą dwie osoby i każda z nich ma swoje doświadczenia, swoją przeszłość... Pewne z owych doświadczeń czerpanych z przeszłości są, niestety, negatywne. Źródeł tych negatywów można szukać w różnych punkach przeszłości.

Oczywistym miejscem oraz źródłem negatywnych doświadczeń adaptowanych i przenoszonych na nowy związek są nieudane doświadczenia ze związków minionych. To całkowicie normalne i - czasem, po sporych traumach - nieuniknione. I wbrew pozorom nie ma to zbyt wiele wspólnego z "porównywaniem kogoś do kogoś" - złe doświadczenia po prostu zakorzeniają się w człowieku i reaguje on przez nie w podobny sposób na tożsame życiowo sytuacje. To coś w rodzaju odruchu Pawłowa, tyle że zaadaptowanego na grunt związków uczuciowych. Innym rodzajem negatywnych doświadczeń, ale i psychicznych niedoborów, są złe wspomnienia z dzieciństwa. Ten rodzaj "złego bagażu przeszłości" jest najtrudniejszy do zwalczenia, albowiem jest on bardzo głęboko zakorzeniony (i czasem bardzo podświadomy, co tylko utrudnia sprawę). Autorzy niniejszej publikacji wskazują kilkadziesiąt sposobów na to, jak z owym bagażem (niezależnie od jego źródła i pochodzenia) walczyć.

Książka zawiera kilkadziesiąt (w zasadzie, jeśli dobrze pamiętam, około 90) przykładów, ćwiczeń, testów, a także symulacji pozwalających wychwycić to, co autorzy definiują jako przyczynę problemów: SCHEMAT. Terapia schematów pełni w proponowanych rozwiązaniach bardzo dużą rolę, wskazuje ona bowiem, że negatywne wydarzenia rozgrywają się według zainscenizowanych przez nas samych negatywnych schematów. Czasem prowokujemy je świadomie, czasem instynktownie, w sposób nieuświadomiony. Zrozumienie tego jest bardzo ważne, jest to bowiem pierwszy krok we właściwą stronę.

Szalenie istotne z konstruktywnego punktu widzenia jest to, że autorzy książki podkreślają, iż źródła problemów w związku można oraz trzeba rozwiązać nie tylko we własnej głowie, ale także przy pełnej współpracy i zaangażowaniu partnera. Takie podejście tylko pomaga. Nie tylko w rozwiązaniu problemów już zaistniałych, ale także jest ono swoistą prewencją - pozwala bowiem na lepsze wzajemne zrozumienie, które (być może) pozwoli uniknąć innych problemów w przyszłości.

Lektura porusza wiele trudnych tematów takich jak wzajemne zaufanie, seks, rutyna, zdrady, kłamstwa i wiele wiele innych aspektów codzienności, które potencjalnie mogą stać się punktami zapalnymi między dwojgiem ludzi. Książki tego rodzaju są niezwykle cenne. Pozwalają wiele zrozumieć. Moim skromnym zdaniem niniejsza lektura nie zaszkodzi jako czytanka do poduszki żadnej parze - nawet tylko prewencyjnie.

Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -41%
Ziarno światła Przebudzenie

Nikolas Razmuk

miękka
28,83 zł 48.87
 • -41%
Wybrana przez bogów

Magdalena Dzieżyk-Socha

miękka
15,89 zł 26.92
 • -34%
Moby Dick tom 1-2 / Billy Budd / Taipi

Herman Melville

pakiet
78,99 zł 119.69
 • -33%
Podzwonne dla Instytutu

Bartosz Popadiak

miękka
26,67 zł 39.81
 • -45%
Baśń o Bezimiennej Księżnej

Alina Radzik-Piskaczek

miękka
13,71 zł 24.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Doskonała lektura dla każdego, kto chciałby zrozumieć, skąd się biorą nasze wzorce emocji, myśli i zachowań, a także metody ich zmiany. Arnoud Arntz profesor psychologii klinicznej, Uniwersytet Amsterdamski Czy jesteś osobą szczególnie krytyczną wobec siebie? A może bardzo surową i...

 • 18.90 zł
  17.96 zł

  Ileż trzeba mieć odwagi, aby zgłosić się na ochotnika na statek, którego zadaniem było dać się storpedować lub rozstrzelać z działa pokładowego U-boota, a potem z tonącego zwykle statku otworzyć ogień do zbliżającego się okrętu podwodnego, mając świadomość, że trafić trzeba pierwszym strzałem, bo...

 • 39.94 zł
  37.55 zł

  Pracujesz z emocjonalnymi wampirami? Naucz się przed nimi bronić! Współpracownicy, szefowie, podwładni - emocjonalne wampiry można spotkać w każdej firmie na wszystkich szczeblach hierarchii. Wysysają z ciebie energię i wprowadzają niezdrową atmosferę, co utrudnia pracę. Autor dowcipnie i...

 • Książka ta jest podstawową lekturą dla każdego, kto pragnie stać się bardziej odporny na zranienie. Podaje praktyczne sposoby radzenia sobie z odrzuceniem, poczuciem winy, porażką, stratą i innymi urazami psychologicznymi typowymi dla codziennego życia. Uczucia każdego z nas bywają czasem zranione....

 • 39.81 zł
  37.42 zł

  Poprawione i poszerzone wydanie Emocjonalnych wampirów nauczy nas: - rozpoznawać "wampiry" w naszym otoczeniu, zanim zdążą nas zaatakować, - wykorzystywać cały arsenał technik i strategii, żeby unikać złych relacji lub naprawiać te, których uniknąć się nie da, - jak zręcznie...

 • Książka ta jest podstawową lekturą dla każdego, kto pragnie stać się bardziej odporny na zranienie. Podaje praktyczne sposoby radzenia sobie z odrzuceniem, poczuciem winy, porażką, stratą i innymi urazami psychologicznymi typowymi dla codziennego życia. Uczucia każdego z nas bywają czasem...