Dziennik / Anne Frank | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

Dziennik (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 320
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dziennik - opis produktu:

  Dziennik Anne Frank to jedna z najważniejszych książek XX wieku.
 `Wbrew wszystkiemu sądzę, że ludzie w głębi serca są naprawdę dobrzy. Nie potrafię budować swego życia w oparciu o chaos, cierpienie i śmierć. Obserwuję, jak świat powoli staje się dziki, czuję nadciągającą burzę. Czuję cierpienie milionów. Mimo to, gdy spojrzę na niebo, podświadomie czuję, że te okrucieństwa się skończą i na ziemię powrócą spokój i ukojenie`.
  Anne Frank - trzynastoletnia żydowska dziewczynka, ukrywająca się z rodzicami i znajomymi w czasie II wojny światowej w centrum Amsterdamu, prowadziła dziennik. Jej zapiski - mające formę listów do nieistniejącej przyjaciółki Kitty - przekazują nam obraz ponad dwóch lat wypełnionego strachem życia w zamknięciu. Ostatni wpis powstał 1 sierpnia 1944 roku - na trzy dni przed aresztowaniem i przewiezieniem do obozu koncentracyjnego wszystkich mieszkańców kryjówki. Dziennik Anne Frank jest poruszającym świadectwem, które od lat przemawia do nowych pokoleń czytelników na całym świecie.
  Ojciec Anne, Otto H. Frank, przeżył wojnę i w 1963 roku założył fundację, która czuwa nad rozpowszechnianiem cudem ocalonego dziennika córki. W 2013 roku Fundacja im. Anne Frank rozpoczęła współpracę z UNICEF-em. Dzięki temu część dochodów ze sprzedaży niniejszej książki zostaje przekazana na cele walki o prawa dzieci na całym świecie.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -39%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
33,54 zł 54.98
 • -39%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
35,37 zł 57.99
 • -32%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
27,13 zł 39.90
 • -43%
Gad. Spowiedź klawisza

Paweł Kapusta

miękka
22,74 zł 39.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Dziennik
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  9
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Natalia0207

natalia66_96(at)wp.pl
 • 18-01-2011
 • 21:48

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Czy ktoś, kto stracił prawie wszystko co miał, może być szczęśliwy? Czy pomimo zaznanych cierpień może nadal wierzyć w ludzi i dobro na świecie? Czy uczucia mogą wygrać z przeciwnościami? Czy można kochać kogoś, z kim prowadzi się nieustanne konflikty?

Anne Frank byłą trzynastoletnią żydówką, która musiała ukrywać się razem ze swoją rodziną z powodu prześladowania jej narodu przez hitlerowskie Niemcy.
Dziewczynka w czasie przebywania w swojej kryjówce pisała dziennik, który później został poprawiony przez jej ojca- jedyną osobę z całego otoczenia Anne, która przeżyła II wojnę światową. Pamiętnik został napisany w formie listów do jej przyjaciółki- Kitty. Opisuje życie Anne w czasie przebywania w ukryciu, przedstawia wspaniale okres dorastania i wnętrze nierozumianej przez nikogo dziewczynki. Książka ta jest warta przeczytania, ponieważ obrazuje do czego doprowadzają konflikty międzyludzkie, pokazuje nam jak ważne jest docenianie tego, co posiadamy teraz, cieszenie się każdą, nawet najdrobniejszą przyjemnością. Ukazuje nam to , że nasz świat przemija i możemy stracić wszystko w każdym momencie.

Pamiętnik Anny Frank jest jedną z najbardziej wartych przeczytania książek, dotyczących drugiej wojny światowej. Dotyczy nie tylko tego tematu, pokazuje nam wartość wolności i rodziny. Jest dziennikiem z głębokim przesłaniem, które dociera do wszystkich pokoleń naszych czasów.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

migaj1

 • 21-02-2017
 • 11:41

Jestem w trakcie czytania i już wiem że będę zadowolona, najbardziej wzrusza fakt, że jest to prawdziwa historia. Wydanie w porządku, papier mimo, że nie bielutki nie zniechęca.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Aggaa

 • 20-05-2015
 • 16:27

Dojrzałe świadectwo tego, jak okrutna była wojna dla wielu niewinnych ludzi. Anne Frank mała żydowska dziewczynka, która niesamowicie szybko musiała stać się dorosła. Jej poukładany i świat wali się jak domek z kart. Wraz z rodziną i bliskimi muszą bardzo szybko ukryć się przed nieprzyjacielem. Czytając tę książkę dowiadujemy się jak wyglądało życie w kryjówce. Anne opisuje jak wygląda zwykły dzień w Oficynie. Zwykły dzień... Czy można nazwać coś zwykłym ,gdy trzeba co chwila się pilnować by nie być za głośno? By nie wyglądać przez okno? By nie wyjść na świeże powietrze??Rodzina i przyjaciele Anne poświęcają świadomie swoją wolność bo wierzą że kiedyś i dla nich będzie nadzieja na lepsze jutro...Anne mała dziewczynka tęskni nie tylko za przyjaciółmi, za szkołą, za kotem ,ale także za spacerami, za śpiewem ptaków...W swoim dzienniku pisze do Kitty...Wymyślona przez Anne postać staje się jej powierniczką i przyjaciółką. Pisze do niej jak traktują się współlokatorzy, jak psują się jej stosunki z mamą i starszą siostra, jak zakochuje się...Anne ukrywając się prawie dwa lata , nauczyła cieszyć się z małych przyjemności i z tego co dawał jej kolejnu dzień. Mimo strachu i lęku wierzyła że przyjdą lepsze czasy. Miała marzenia by zostać pisarką, by ludzie pamiętali o niej nawet po jej śmierci. Dziennik pisany przez dziecko niezwykle dorosłe , które jest świadome tego co dzieje się wokół niej.Ostatni wpis w dzienniku datowany jest na 1 sierpnia 44r. na trzy dni przed aresztowaniem i wywiezieniem do obozu koncentracyjnego wszystkich współlokatorów Anne.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gadula

 • 11-02-2015
 • 14:11

Niniejsza publikacja należy do grupy tych, których z oczywistych względów nie sposób oceniać.
Jest to osobisty dziennik autorki, która mając zaledwie trzynaście lat zmuszona została ze względu na współczesne jej wydarzenia historyczne do życia w ukryciu wraz ze swoimi najbliższymi oraz czworgiem innych osób.

W dniu swoich urodzin Anne otrzymuje w prezencie dziennik, który staje się jej powiernikiem, a na jego karty w formie listów do wymyślonej przyjaciółki Kitty przelewa ona wszystkie swoje myśli, uczucia i spostrzeżenia.
Dzięki systematycznie prowadzonym przez nastolatkę zapiskom mamy okazję zapoznać się nieco ze specyficznymi realiami życia panującymi w Amsterdamskiej Oficynie, która na czas nieokreślony stała się namiastką domu dla ośmiorga ukrywających się tam osób.

Dziewczynka w sposób niebywale szczery opisuje trudności życia w przymusowej izolacji od świata, wszystkie obawy i lęki związane z bombardowaniami i ostrzałem, doskwierające, z biegiem czasu coraz bardziej, zmniejszające się racje żywnościowe oraz brak podstawowych rzeczy codziennego użytku.
Możemy także poobserwować relacje międzyludzkie nie tylko w rodzinie Franków lecz również te dotyczące pozostałych współtowarzyszy niedoli.

Czytając niniejszą książkę stajemy się mimowolnymi świadkami zewnętrznego oraz wewnętrznego dojrzewania Anne i jej pierwszej początkowo platonicznej miłości. Publikacja ta choć porusza bardzo trudną tematykę nie jest przepełniona jedynie smutkiem, znajdujemy w niej również sporo anegdot z Oficynowego życia. Nie sposób także nie podkreślić ogromnego optymizmu kilkunastolatki, która ciągle wierzy, że spokoje i szczęśliwe życie, w którym spełni się między innymi jej marzenie o tym, aby zostać pisarką, wciąż jest dopiero przed nią wystarczy jeszcze tylko trochę poczekać.

Niestety jak podają źródła nastolatka zmarła na tyfus w marcu 1945 w obozie koncentracyjnym w Bergen-Belsen po ponad dwuletnim ukrywaniu się.*** Wydarzenie to miało miejsce na 2 miesiące przed wyzwoleniem Holandii.

Jednakże poprzez swój dziennik, który dzięki staraniom jej ojca Otto Franka (który jako jedyny z rodziny ocalał) został wydany drukiem stała się ona swego rodzaju ikoną, a książka przetłumaczona została na wiele języków.

Od 3 maja 1957 działa również powołana przez Otto Franka Fundacja Anny Frank, która od wielu już lat angażuje się w działania ma rzecz praw dzieci, edukacji i ograniczania ubóstwa na całym świecie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zaczytany w Książkach

 • 31-01-2015
 • 12:31

Tytuł: Dziennik
Autor: Anne Frank
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 14 stycznia 2015
Liczba stron: 315

Anne Frank urodzona 12 czerwca 1929r., we Frankfurcie, przeniosła się do Amsterdamu w wyniku objęcia władzy przez Hitlera. Jej rodzina ponad dwa lata ukrywała się w oficynie. Nastolatka prowadziła dziennik. Wraz z siostrą najprawdopodobniej umarła w 1945 roku.

Papier jest cierpliwszy od człowieka.


Akcja rozpoczyna się 12 czerwca 1942 roku. Język utworu jest nieciekawy. Zostają wplątane różne zagraniczne słowa. Całość nie przypadła mi do gustu, raczej ze względu na nudą fabułę niż styl pisania autorki. W środku znajdują się przeróżne zdjęcia jej rodziny oraz osób, które ich ukrywały.

Dziennik opowiada o życiu Anne Frank. Na początku o czasach szkolnych, jej relacjach z kolegami i koleżankami z klasy. Potem o ukrywaniu się. Mieszkali w osiem osób. Mieli mało jedzenia, musieli chodzić o wyznaczonych godzinach, nie mogli wychodzić na dwór, Za każdym razem bali się, że zostaną wykryci. Parę razy zostali okradzeni. Dziewczynka mówi, że ludzie zeszli na psy: "kapują" na Żydów, kradną, zabijają tylko i wyłącznie dlatego, że chcą przetrwać. Nie może ona zrozumieć także tego, dlaczego są wojny. Opowiada nam o swojej pierwszej poważnej miłości.

Miłości nie da się poskromić.


Okładka jest z nowego wydania. Na pierwszym planie zostało zamieszczone zdjęcie Anne Frank, w tle widać słowa, które najprawdopodobniej pochodzą z jej utworu. Kolorystyka została dobrana odpowiednio, aby fotografię nie przyćmiły cieplejsze barwy.

Zawsze w życiu doświadczałem, że nieskromni ludzie osiągają o wiele więcej niż skromni!


Anne była zmuszona przenieść się z okresu dzieciństwa w dorosłość. Jako młoda nastolatka nie mogła bawić się z koleżankami, czy uczyć w szkole. Musiała myśleć o przyszłości, o tym, czy uda się jej przetrwać wojnę, a jeśli tak, to co potem uczyni. Poszukiwała ciągle swojej tożsamości. Lubiła pisać, śledzić drzewa genealogiczne książąt i dużo czytać.

Głowa do góry, bądź dobrej myśli, znowu nadejdą inne czasy.


Utwór ten czasem mnie zaciekawił, że strony pochłaniałem z prędkością czasu, ale często było tak, że dłużyło mi się jej czytanie, aczkolwiek dotrwałem do końca. Może to z powodu, że jest to moja lektura albo, że nie przepadam za takim gatunkiem.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -24%
Demony czasu pokoju tom 4 Cykl Wojenny

Adam Przechrzta

miękka
31,84 zł 41.90
 • -41%
Ziarno światła Przebudzenie

Nikolas Razmuk

miękka
28,83 zł 48.87
 • -41%
Wybrana przez bogów

Magdalena Dzieżyk-Socha

miękka
15,89 zł 26.92
 • -34%
Moby Dick tom 1-2 / Billy Budd / Taipi

Herman Melville

pakiet
78,99 zł 119.69
 • -33%
Podzwonne dla Instytutu

Bartosz Popadiak

miękka
26,67 zł 39.81
 • -45%
Baśń o Bezimiennej Księżnej

Alina Radzik-Piskaczek

miękka
13,71 zł 24.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 44.90 zł
  42.20 zł

  Jak zachowywali się zabójcy w ostatnich godzinach i w ostatnich chwilach swojego życia, stojąc na szubienicy? Nikt nie znał odpowiedzi na to pytanie lepiej niż John Ellis, pełniący przez niemal ćwierć wieku obowiązki pierwszego kata Wielkiej Brytanii. Z jego relacji czytelnik dowiaduje się, jak...

 • 20.99 zł
  17.84 zł

  Dla tych, którzy szkołę uwielbiają albo... nie cierpią. Prawdziwy dziennik, z listą nazwisk uczniów w klasie, miejscem na oceny z każdego przedmiotu i oczywiście uwagi. W rodzicach będzie budził sentyment, w dzieciach ciekawość. Dla małoletnich użytkowników to doskonała szansa, aby choć na chwilę...

 • 36.91 zł
  34.69 zł

  Dziennik Abrahama Lewina (1893-1943), warszawskiego nauczyciela i członka zespołu "Oneg Szabat" - tajnego instytutu naukowo-badawczego dokumentującego losy Żydów na ziemiach polskich pod okupacją niemiecką, to jeden z najważniejszych dokumentów osobistych z getta warszawskiego, tworzony...

 • 38.90 zł
  36.57 zł

  `Dziennik` Dawida Sierakowiaka jest uznawany za jedno z najważniejszych świadectw z getta łódzkiego. Wśród znanych tego typu zapisków zajmuje miejsce szczególne. Dzięki swej błyskotliwości i spostrzegawczości nastolatek zrelacjonował w przejmujący sposób życie w anormalnej sytuacji getta:...

 • 44.80 zł
  42.12 zł

  W książce tej jest wszystko, czego można chcieć się dowiedzieć o życiu w socjalizmie. Oczywiście życiu inteligenta. A szczególnie inteligenta warszawiaka. Na kartach Dziennika 1954 spotkamy Herberta, Jasienicę, Kisiela, Turowicza, by wspomnieć tylko tych, których wspominać warto. Poznajemy też...

 • 34.82 zł
  32.73 zł

  Autor spisał komentarze dotyczące bieżących wydarzeń, opinie na temat przeczytanych książek, obejrzanych filmów. Teksty są subiektywnym zapisem tego, co było ważne, notatki są często autoironiczne, pokazują dystans autora do siebie i świata. `Parę kryzysów miałem solidnych, euforii mniej, ale...