DOWÓD - Eben Alexander - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

DOWÓD (miękka)

Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 256
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

DOWÓD, Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo - opis produktu:

NOWE WYDANIE BESTSELLERA! 160 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY.

Przez tydzień leżał w głębokiej śpiączce. Lekarze dawali mu minimalne szanse na wyleczenie. Jego ciało nie reagowało na żadne bodźce, a mózg prawie przestał funkcjonować. Kiedy tonął w mroku, stało się coś, czego żaden naukowiec nie mógł się spodziewać.

Odkrył niebo.

Eben Alexander, znakomity neurochirurg i szanowany wykładowca Uniwersytetu Harvarda, przez lata podchodził sceptycznie do zagadnień wiary. Życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia zgłębił największą tajemnicę ludzkości i przewartościował swoją racjonalną wizję świata.

To niezwykła relacja, spisana ręką naukowca specjalizującego się w badaniu mózgu, przedstawiająca piękną wizję zaświatów.

`Przeżycie doktora Ebena Alexandra, bliskie doświadczeniu śmierci, jest najbardziej zdumiewającym, o jakim słyszałem w czasie ponad czterdziestu lat moich badań nad tym zjawiskiem. To żywy dowód na istnienie życia po życiu`.
Raymond A. Moody, autor książki `Życie po życiu`


`Jako człowiek byłem zachwycony tym, co mnie spotkało, jako naukowiec - sceptyczny. Cała moja fachowa wiedza została podważona. Przy tak rozległym zniszczeniu kory nowej nie powinienem mieć żadnych doznań. A jednak było na odwrót: nigdy nie miałem ich więcej, i w dodatku tak realistycznych. Próbowałem to pojąć, a nie uwierzyć w wyjątkowy, nadprzyrodzony przypadek`.
Eben Alexander, fragment wywiadu dla `Gazety Wyborczej`
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -13%
Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo twarda
88,24 zł 101.43
 • -37%
Duda i jego tajemnice miękka
25,14 zł 39.90
 • -30%
 • -32%
Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu miękka
30,60 zł 44.99
 • -34%
Szczerze twarda
29,63 zł 44.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • DOWÓD, Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo
4.5/5 ( 26 ocen )
  5
  18
  4
  4
  3
  3
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Aleksandra

 • 15-12-2016
 • 18:41

To trochę okrutne, ale lubię książki opisujące realne zmagania ludzi z poważnymi chorobami i cierpieniem. Jest w tym dla mnie coś niezwykłego, co pozwala dotknąć sensu istnienia człowieka. Po pozycjach "Motyl" i "Jeszcze jeden oddech" sięgnęłam więc po "Dowód" bez wahania. Nie zawiodłam się. To historia opowiadająca przeżycia człowieka w zetknięciu z ekstremalną sytuacją, jaką jest utrata świadomości. Jest to o tyle ciekawe, że swoje doświadczenia opisuje tu neurolog, więc jeszcze trudniejsze jest dla niego odnalezienia się w tej sytuacji. Niezależnie od tego, czy jego doświadczenia są prawdziwe, czy stanowią projekcje chorego mózgu, ta kontrowersyjna książka zmusza do zastanowienia się nad trudnym zagadnieniem życia po śmierci.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Krzysiek

 • 16-05-2014
 • 13:43

Wzruszająca opowieść z pogranicza nauki i wiary, która jednoznacznie tłumaczy, że pewnych abstrakcyjnych kwestii nie sposób wyjaśnić definicjami, ani uwiązać wzorami. "Dowód" to wyznanie jednego z najbardziej popularnych amerykańskich neurochirurgów, który przeżył własną śmierć. Dzieli się swoimi doświadczeniami i emocjami, które towarzyszyły mu w tej dziwnej wędrówce, z której jednak powrócił. Tytuł o tyle poruszający, że stanowi wyznanie człowieka nauki, który wcześniej należał raczej do grupy niewierzących. To naukowe podejście do Boga, życia i śmierci, książka, która uwrażliwia, chwyta za serce i pozwala uwierzyć bardzo, bardzo mocno. Polecam zdecydowanie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Marek

 • 26-03-2014
 • 17:05

Dla światowej sławy neurochorirga przez lata nie liczyła się nic, poza "mędrca szkiełkiem i okiem". Wiara była mu zbędna, bo wierzył w fakty, w naukę i w doświadczenie eksperta. W końcu to szanowany wykładowca na Harvardzie, co tam będzie wierzył bez dowodów. Do czasu. W 2008 roku ekspert od mózgu zapadł na zapalenie opon mózgowych, a jego kora "wyłączyła się". Medycznie stopniowo tracił szansę na odzyskanie świadomości, lecz po drugiej stronie... No właśnie, gdy odzyskał tę swoją świadomość, a według lekarzy miał na to 10% szansy i ani procenta więcej, postanowił nieść świadectwo tego, że "druga strona" istnieje, że życie się nie kończy śmiercią cielesnej powłoczki. Jedyne, co w tej książce mnie nie przekonuje, to kwiecisty język przekazu - za dużo baroku, za mało konkretu. Ale reszta - całkiem spójna z innymi doniesieniami z "tamtej strony", znanymi już w literaturze New Age.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Sebastian

 • 18-03-2014
 • 17:02

Pierwsza i jedyna, jak na razie, książka przy której temat Boga i boskości mnie nie razi. To nie jest książka propagandowa, nie zmusza do wiary na siłę w imię nie-wiadomo-czego. Ona tylko zmusza do zastanowienia się, w co tak naprawdę chcemy wierzyć. I pokazuje wartość uniwersalną - miłość. Polecam wszystkim bez wzgledu na wyznanie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zdzicha

 • 19-12-2013
 • 22:42

Refleksje, przypomnienia, wartościowe analizy, autopsje i Boże przymioty ? odebrałam po lekturze książki Ebena Alexandra pt. ?Dowód?. Autorem jest lekarz neurochirurg poszukujący odpowiedzi na pytania dotyczące potwierdzenia istnienia Boga i miłości biologicznych rodziców. Był dzieckiem adoptowanym, miał kochających przybranych opiekunów, był cenionym lekarzem, kochanym i kochającym mężem i ojcem. Długotrwały brak odpowiedzi na dwa podstawowe pytania powodował u niego frustracje i stany depresyjne.

Zdarzyło się jednak, że mimo przeciwności losu otrzymał zapewnienie o miłości swojej biologicznej rodziny, a potwierdzenie o istnieniu Boga odnalazł w wyniku niespodziewanej choroby i zapadnięciu w śpiączkę.

Autor opisuje doświadczenie przeniesienia się na drugą stronę życia i po siedmiu dniach powrót do materialnego świata. Po czym naukowiec nie ma wątpliwości co do istnienia Stwórcy i boskości istoty ludzkiej obdarzonej wolną wolą.

Jest to lektura godna polecenia czytelnikom bez względu na światopogląd i wyznawaną religię. Każdy znajdzie w niej potwierdzenie, że miłość jest najwartościowszym dobrem w całym Bożym wszechświecie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

www.PolykaczeKsiazek.pl

 • 19-11-2013
 • 10:23

Wiara i nauka nie do końca idą w parze. Nie idą w niej właściwie wcale. Wierzyć przecież nie znaczy rozumieć, a na tym znów opierają się racjonalne badania. Wszystkie abstrakcyjne pojęcia, które wrzucane są do wielkiego wora z naszywką "Religia" nie znajdują raczej swojego odzwierciedlenia w nauce, przez co są najczęściej obalane jako mit. Co jeśli nagle nauka zawodzi, bo choć nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia, komuś udaje się wręcz dotknąć czegoś z poziomu abstrakcji? O tym właśnie jest "Dowód" Ebena Alexandra.
Książka nie bez powodu posiada rozwinięcie tytułu - "Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo". I nie jest ten tytuł żadnym oszustwem. Autor książki to lekarz i naukowiec z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na Harvardzie. Neurochirurg i wykładowca, który do kwestii wiary przez całe życie podchodził z bliskim naukowcom sceptycyzmem. Podchodziłby pewnie nadal, gdyby nie tragiczny wypadek, który spowodował, iż dr Alexander zapadł w tygodniową śpiączkę, a jego mózg prawie przestał funkcjonować. W momencie, gdy rodzina i lekarza tracili nikłe i tak już nadzieje, on był zupełnie w innym miejscu. Trwając w śmierci klinicznej doświadczył Nieba uświadamiając sobie tym samym istnienie życia po życiu.
Dlaczego tak bardzo szanuję tę książkę, skoro na rynku pojawiło się już kilkanaście podobnych pozycji? Otóż przede wszystkim dlatego, że relacja naukowca, któremu dodatkowo przez całe życie było bliżej do ateisty, niż zagorzałego katolika, musiała być spowodowana czymś niewyobrażalnie zaskakującym. Nigdy nie czytałem opowieści, której narracja jest prowadzona w tak pewny i zaangażowany sposób, gdy dotyczy kwestii wiary, a autorem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie neurochirurgii (a więc opartej na twardych faktach nauki). Doświadczenie dr. Alexandra nie pozwala mi - czytelnikowi sądzić, że jego przeżycia to jedynie zaskakujące działanie ludzkiego mózgu, bo pewien jestem, że wieloletni wykładowca Harvardu ma doskonałą świadomość tego, gdzie kończy się racjonalne wyjaśnienie jego "podróży". Kontrast pomiędzy tematyką "Dowodu", a życiem autora jest na tyle mocny, że ogromna przemiana wewnętrzna profesora nie mogła być przypadkiem. Nie potrafię też zapomnieć sposobu, w jaki naukowiec opisuje Niebo. Nie zdarzyło mi się jeszcze czytać tak zachwycającego i magicznego opisu zaświatów i życia po życiu, a możecie mi wierzyć lub nie, mam za sobą już kilka podobnych lektur. Dr Alexander opisuje swoją podróż i Niebo w tak fenomenalnie piękny, a jednocześnie pewny sposób, że nie potrafię nie brać tej książki na serio. Polecam ją przede wszystkim tym osobom, które przeżywają zachwianie swojej wiary. I chętnie podaruję ja każdemu sceptykowi, który stawia naukę ponad wiarę. Są bowiem takie rzeczy, które nie śniły się nawet filozofom.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gadula

 • 17-05-2013
 • 12:29

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Znak za udostępnienie egzemplarza do recenzji. W dzisiejszym pełnym pośpiechu i pogoni za dobrami materialnymi światem kwestie wiary w istnienie Absolutu spychane są na dalszy plan, a szeroko rozwinięty i wciąż toczący się postęp techniczny sprzyjają tendencjom do wyłącznie naukowego wyjaśniania w zasadzie każdej kwestii... Autor niniejszej książki jest uznanym neurochirurgiem, wspaniałym mężem, ojcem i przyjacielem lecz także sceptykiem w sprawach duchowych. Gdy jednak w niewytłumaczalny sposób sam nagle zapada na tajemniczą chorobę, która powoduje, iż na kilka dni zapada w śpiączkę, a jego szanse na przeżycie i powrót do pełni sił systematycznie maleją jego dusza doświadcza czegoś niezwykłego, co zupełnie odmienia Jago podejście do tematu życia po życiu... Historia Ebena Alexandra jest świadectwem, w którym stara się on możliwie jak najwierniej oddać to, co przeżył jego duch w chwili gdy ciało było właściwie martwe, gdyż nie reagowało na żadne zewnętrzne bodźce... Podkreśla także ogrom wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół, którzy swoją nieustanną obecnością przy jego szpitalnym łóżku poniekąd sprawili, że jednak wrócił ze swojej podróży w zaświaty i dziś jest całkowicie zdrów, a swoją historią dzieli się z innymi... Książka ta jest według mnie ogromnie wartościowa zarówno pod względem etycznym jak też psychologicznym... Autor z całą mocą potwierdza, iż istnieje nie tylko życie tu na ziemi, lecz także coś znacznie doskonalszego i wszechogarniającego, a każdy z nas jest tego częścią choć rzadko sobie to uświadamiamy... Czytając jego relację nie sposób oprzeć się wrażeniu, że nauka i technika nie są w stanie zgłębić i wyjaśnić wszystkiego, a wszechświat jest znacznie bardziej skomplikowany (a zarazem niesamowicie prosty) niż nam się na co dzień wydaje... Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

pffff

 • 15-04-2013
 • 13:39

mały teścik usunąć !!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ania

 • 21-03-2013
 • 16:22

Na pewno w życiu każdego z nas stało się coś, czego do końca nie potrafimy wyjaśnić i zrozumieć. A co jeśli doświadczamy wizji Nieba za życia? Przed takim dylematem stoi Eben Alexander, który podczas swojej tygodniowej śpiączki znajdował się w miejscu niezakłóconego spokoju i miłości. Jego wizje nie są naszpikowane religią. Posługuje się on raczej znanymi konceptami jak ?Niebo?, ?Bóg?, ale nie odwłojuje się do żadnych dogmatów religijnych. Wręcz przeciwnie. Jako neurochirurg stara się znaleźć naukowe wytłumaczenie dla tego, czego doświadczył. Przedstawia kilka hipotez, jednak żadna nie jest satysfakcjonująca. Jest to niewątpliwie bardzo niezwykła lektura z pogranicza nauki i mistycyzmu. Udowadnia nam jednak, że czasami stajemy wobec wydarzeń, których nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć i zrozumieć. Lub raczej, że nasza świadomość i stan wiedzy nie są jeszcze(!) na tyle rozwinięte, aby rozwiązywać takie tajemnice. Naprawdę warto przeczytać tę książkę... zmusza do myślenia ;)

Czy recenzja była pomocna?