Boso ale w ostrogach - Stanisław Grzesiuk - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Boso ale w ostrogach

Wydanie specjalne

  • Promocja
    image-promocja

książka

Boso ale w ostrogach, Wydanie specjalne - opis produktu:

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury. Przedwojenna Warszawa okiem młodego warszawskiego cwaniaka.
Stanisław Grzesiuk z właściwym sobie humorem i swadą portretuje przedmieścia stolicy z ich obyczajami, tradycją i swoistym kodeksem honorowym, sięgając przy tym po słownictwo i specyficzną gwarę warszawskiej ulicy.
Wydanie książki Boso ale w ostrogach zostało wstrzymane na kilka miesięcy przez cenzurę. Wreszcie w lipcu 1959 roku książka trafiła do księgarń i podobnie jak `Pięć lat kacetu` natychmiast zniknęła z półek. Czytelnicy i recenzenci apelowali do autora i wydawnictwa z prośbą o dodruki. A książka stała się na całe dekady lekturą obowiązkową chłopaków z warszawskich podwórek.
Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez cenzurę oraz wydawcę przy pierwszej publikacji.
Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji.

Boso ale w ostrogach - autor


Stanisław Grzesiuk (1918-1963) - pisarz, pieśniarz zwany bardem Czerniakowa. Urodził się w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W czasie okupacji został aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju. Leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii `Boso, ale w ostrogach`, `Pięć lat kacetu`, `Na marginesie życia`. Pochowany został na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany jest do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

Boso ale w ostrogach - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Boso ale w ostrogach, od Stanisław Grzesiuk. Boso ale w ostrogach spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Stanisław Grzesiuk. Nie będziesz żałował! Boso ale w ostrogach i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Boso ale w ostrogach Wydanie specjalne, pochodzi z wydawnictwa Prószyński Media. Autorem książki jest Stanisław Grzesiuk. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż, literatura piękna, powieść historyczna, powieść społeczno-obyczajowa. Książka Boso ale w ostrogach liczy 444 stron.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Prószyński i S-ka - najlepsze tytuły
Kategoria: literatura faktu i reportaż,  literatura piękna,  powieść historyczna,  powieść społeczno-obyczajowa
Wydawnictwo: Prószyński Media
Oprawa: miękka
Ilość stron: 444
ISBN: 9788382343311
Wprowadzono: 13.03.2022

RECENZJE - książki - Boso ale w ostrogach, Wydanie specjalne - Stanisław Grzesiuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: