SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bogaty budda

Bierz z życia to, co najlepsze

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Sensus
Oprawa miękka
Liczba stron 232

Opis produktu:

Bierz z życia to, co najlepsze
Być może także Twoje życie przypomina groteskową ucztę. Siedzisz za obficie zastawionym stołem, widzisz piętrzące się pyszności i czujesz ich zapach. Odczuwasz też spory apetyt. Na tym stole znalazło się wszystko, czego chcesz skosztować, i dużo więcej. Dostrzegasz znajomych i przyjaciół, którzy się bawią i cieszą każdym kęsem. Zapraszają Cię do swojego grona. Ale Ty... nie dołączasz do radosnej biesiady. Wycofujesz się. Poprzestajesz na kawałku pieczywa i odrobinie masła. Wmawiasz sobie, że jest dobrze, masz sporo szczęścia, bo przecież inni mają gorzej. Wpatrujesz się w ubogiego buddę. Ubóstwo go uszlachetniło i udoskonaliło. Ciężka praca i wyrzeczenia na pewno przyniosą nagrodę. Kiedyś, za wiele lat.

Niestety, to nieprawda. O wiele lepszym pomysłem na życie jest ścieżka bogatego buddy.

Bogaty budda płynie, żyjąc lekko i obficie. Świadomie zaprasza do swojego życia wszystko to, czego pragnie doświadczać w największym stopniu. Nie boi się przy tym nieprzyjemnych doznań, gdyż ich wykluczenie sprawia, że życie staje się niepełne. Bogaty Budda konsekwentnie praktykuje postawę otwartości na wszystko, co się w nim i wokół niego dzieje. Pozostaje równocześnie w stanie wewnętrznego spokoju i zachwyca się różnorodnością życia. Dzięki temu realizuje swoje pragnienia i coraz częściej postrzega każdy dzień jako źródło ekscytującej radości, prawdziwą ucztę obfitości. I właśnie o tym jest ta książka. Dzięki niej dowiesz się, jak podążać ścieżką bogatego buddy. Znajdziesz tu inspiracje, historie i wskazówki przydatne na tej drodze. Czy na nią wkroczysz - zależy tylko od Ciebie.

Dzięki tej książce:

dowiesz się, czym są trzy przestrzenie świadomości: człowieka, umysłu i boga
przekonasz się, jak szkodliwy jest mit ubogiego buddy
nauczysz się korzystać z potęgi materializacji myśli i z wolnej woli na arenie świadomości
dowiesz się, jak pokonywać opór i lęk przed otwarciem się na obfitość
poznasz sposoby, jak korygować swój potencjał, by zmniejszyć ryzyko porażki
zaczniesz żyć życiem bogatego buddy: zwyczajnie niezwyczajnym i... spełnionym
Obudź się. Poznaj siłę swojej autentyczności. Doświadcz obfitości i bogactwa życia!
O autorze
Sylwia Kocoń jest znakomitą pisarką, terapeutką i trenerką motywacyjną. Kiedyś należała do świata elit bankowych, jednak odnoszone sukcesy nie przyniosły jej szczęścia ani poczucia spełnienia. Dziś żyje tak, jak chce: codziennie doświadcza szczęścia i bogactwa, pisze, podróżuje, a przy tym znajduje czas, aby swoje bezcenne doświadczenia przekazać tym, którzy są gotowi na zmianę nastawienia, odkrycie i eksplorację swojego autentyzmu. Od 2012 roku prowadzi blog duchimateria.com, zabiera głos podczas różnych wydarzeń, a przede wszystkim pisze teksty, które inspirują, wspierają i pomagają żyć pełnią życia i radości.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Sensus
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 140x208
Liczba stron: 232
ISBN: 9788328352094
Wprowadzono: 06.06.2019

RECENZJE - książki - Bogaty budda, Bierz z życia to, co najlepsze - Sylwia Kocoń

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Coś Na Pólce

ilość recenzji:1

brak oceny 11-07-2019 22:44

Dostrzeganie tego, co dobre.

?Bogaty Budda? ? sam zwrot (a jednocześnie tytuł książki) intryguje. Dość mocno stoi on bowiem w sprzeczności z tym, co utożsamiał sobą tytułowy Budda, a mowa o ubóstwie, wyrzeczeniach, wyciszeniu, wycofaniu się? Czy można w ogóle operować takim zwrotem jak ?bogaty Budda?? Sylwia Kocoń przekonuje, że tak.

Pierwsze cisnące się na usta pytanie brzmi: ?o co w tym wszystkim chodzi??. Z pozoru bowiem bogactwo duchowe objawiające się w bogactwie codziennych doświadczeń stoi nawet dla laika w sprzeczności z pełnym kontemplacji i wycofania buddyzmem. Sylwia Kocoń na kolejnych stronach stara się udowodnić, że nie są to mrzonki, a cała koncepcja ma rację bytu. Sama zaś koncepcja polega w największym skrócie na tym, żeby ? czerpiąc z najlepszych tradycji buddyjskich nauk ? nauczyć się godzić duchowy spokój z pełnią przeżywania oraz z radością czerpaną z małych chwil, które spotykają nas każdego dnia.

Drogą do uświadomienia sobie, że wycofanie, kontemplacja i ciągłe wyrzeczenia w imię ?przyszłej nagrody? nie stoją w sprzeczności z radością jaką daje pełnia życia jest według autorki zrozumienie, że na żadną nagrodę nie trzeba bynajmniej czekać, jest nią bowiem tak naprawdę każdy dzień i każde mające w nim miejsce dobre zdarzenie. Owym dobrem z kolei da się do pewnego stopnia sterować dzięki pozytywnemu myśleniu, dzięki materializacji myśli oraz dzięki otwartości i nastawieniu, które prowokuje w życiu coś dobrego. Sylwia Kocoń przekonuje, że takie podejście do życia naprawdę może sprowokować dobre i radosne wydarzenia, które już same w sobie są bogactwem. Takim, jak sama autorka pisze, ?deserem już na śniadanie?.

Wszystko powyższe to oczywiście bardzo skrótowe przedstawienie sprawy i łopatologiczne (tak bardzo jak tylko można) wyłożenie na ławę założeń niniejszej książki. Znajdzie się zapewne wielu takich, którzy stwierdzą, że mamy do czynienia z bzdurami, abstrakcją i szarlataństwem w czystej postaci. Nic się na takie podejście nie poradzi, jednak warto na całą sprawę ? i na książkę ? spojrzeć z nieco innej perspektywy, a mianowicie od strony tego, że cała koncepcja autorki to tak naprawdę nieco inny niż powszechnie przyjęty sposób pozytywnego myślenia, połączony na dodatek z samorozwojem, budowaniem wewnętrznej równowagi i dążeniem do ciągłego samodoskonalenia. Tak przedstawiona sprawa brzmi już dużo lepiej, prawda? ;)

Koniec końców, nie warto się do tej książki uprzedzać. ?Bogaty Budda? może być ciekawą alternatywą dla czytelników szukających wśród książek duchowej drogi oraz nowych sposobów na samodoskonalenie się. Warto spróbować poszukać ich w niniejszej publikacji ;)

Czy recenzja była pomocna?