Bóg urojony - Richard Dawkins - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bóg urojony (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

Bóg urojony - opis produktu:

W `Bogu urojonym` Dawkins nie pisze (przynajmniej nie bezpośrednio) o biologii. `Bohaterem` jego książki jest religia i relacje między nauką a religią. Dawkins z całą mocą swojej wiedzy, talentu i intelektu wprost i bezpośrednio odrzuca religię i wszelkie jej roszczenia. Zaczyna od tego, że ukazuje fałsz założeń logicznych wierzeń religijnych, a potem - między innymi - pisze o ewolucyjnych korzeniach teizmu.
Konkluzja książki jest jednoznaczna - religie są nie tylko fałszywe i szkodliwe. Są, a przynajmniej mogą być i często bywają niebezpieczne!

Książka Bóg urojony pochodzi z wydawnictwa CiS. Autorem książki jest Richard Dawkins. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, filozofia religii. Książka Bóg urojony liczy 520 stron. Jej wymiary to 127x203. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Bóg urojony

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 22 ocen )
 • 5
  22
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Bergisel

ilość recenzji:13

brak oceny 8-07-2009 13:47

Obok tej książki nie można przejść obojętnie – to pewne. Zdeklarowanych wierzących z pewnością oburzy (mimo, że Dawkins wcale nie ma takiego zamiaru), zawziętych ateistów umocni w przekonaniu o słuszności swych poglądów, natomiast wątpiących i agnostyków być może skłoni do dalszych poszukiwań.
Dawkins w bardzo racjonalny i rzeczowy, ale nie pozbawiony lekkiego poczucia humoru, sposób przedstawia teorie i dowody zarówno na istnienie jak i nieistnienie Boga. Te pierwsze obala odwołując się do naukowych dowodów na nieistnienie Boga, znajdując w nich luki, niedorzeczności i przekłamania.
W dość przystępny i z pewnością niebanalny sposób możemy poznać teorie wybitnych teologów i filozofów na temat koncepcji Boga oraz poglądy religijne wielkich tego świata (m.in. Einsteina, Jeffersona).
Głównym założeniem jakim posługuje się Dawkins jest teoria ewolucji Darwina (nie bez powodu Dawkins jest nazywany buldogiem Darwina). Stawia on ją jako przeciwwagę dla kreacjonizmu i rozpatruje wykluczanie się tych dwóch teorii na różnych płaszczyznach (oczywiście tych i wielu, wielu innych).
Książkę można traktować jako przewodnik po teoriach teistycznych i ateistycznych jakie powstały na przestrzeni wieków, jako sztandarowy manifest przeciwko Bogu i przeciwko wierze lub jako naukową dysputę na temat kwestii religii. Jak Ty ją odbierzesz? Nic prostszego – przeczytaj i sprawdź.

Czy recenzja była pomocna?

Nerphex

ilość recenzji:35690

27-04-2021 16:26

Polecam

Czy recenzja była pomocna?

Arkadiusz Wleklik

ilość recenzji:35690

brak oceny 6-01-2017 13:41

Tam gdzie się zaczyna... kończy się rozum. Czyni wiele krzywd,nieszczęść,niesie śmierć. Kaleczy,zniewala,pozbawia rozsądku,czyni niewolnikami,nie pozwala myśleć. Jest wrogiem nauki,świadomości, poznawania,wolności. Dlaczego pomimo tego jest obecna w naszym życiu, dlaczego jej wojownicy mają taki wpływ na nasze życie,postępowanie,państwa.... Religia i Bóg, największe nieszczęścia ludzkości.

Czy recenzja była pomocna?

Kiirama

ilość recenzji:35690

brak oceny 21-02-2013 17:38

"Musiałby się wznieść do poziomu choćby Jezusa z Nazaretu by móc cokolwiek powiedzieć zgodnego z rzeczywistością."

- Zatem musiałby mieć urojenia, żeby powiedzieć coś zgodnego z rzeczywistością. I to jest właśnie wasza, religijna "logika".

Pozdrawiam.

Czy recenzja była pomocna?