Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych - Cezary Madryas - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych (twarda)

książka

Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych - opis produktu:

Zawarte w książce treści wychodzą naprzeciw tym potrzebom i dotykają jednego z najważniejszych elementów podziemnego wyposażenia miast, a mianowicie - infrastruktury sieciowej, której dominującą rolę odgrywa sieć kanalizacyjna.
Potrzeba prowadzenia badań w kierunku określenia rozwiązań technicznych, logistycznych i finansowych niezbędnych dla przystosowania podziemnej infrastruktury sieciowej do perspektywicznych wizji wykorzystywania przestrzeni podziemnych w miastach jest sygnalizowana od dawna. Badania o charakterze studialnym dotyczące tej tematyki były wykonywane w Zakładzie Inżynierii Miejskiej Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej już w latach 90. ubiegłego stulecia.
Zamierzeniem autorów jest, aby niniejsza książka stanowiła podręcznik ułatwiający między innymi korzystanie z urządzeń takich jak skanery umożliwiające wykonywanie inspekcji wzrokowych kanałów w systemie trójwymiarowym(3D) oraz interpretację wyników uzyskiwanych z badań obiektów rzeczywistych. Zagadnienia te oraz inna problematyka techniczna są przedstawione w powiązaniu z szerszymi rozważaniami dotyczącymi teorii niezawodności i odnowy podziemnej infrastruktury sieciowej.
Książka powstała w wyniku wieloletnich analiz teoretycznych prowadzonych od końca lat 80. ubiegłego wieku oraz bardzo dużej liczby badań stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych, wykonanych dla zewnętrznych podmiotów gospodarczych. Autorzy świadomie nawiązują do poprzednich opracowań, co ma ułatwić lekturę książki oraz wskazać, że stanowi ona kolejnaň pozycję biblioteczki inżynierii miejskiej, jaka jest tworzona w Zakładzie Inżynierii Miejskiej Politechniki Wrocławskiej.

Książka Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych pochodzi z wydawnictwa Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne. Autorami książki są Cezary Madryas, Bogdan Przybyła, Leszek Wysocki. Należy do gatunków: nauki ścisłe, różne. Książka Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych liczy 312 stron. Jej wymiary to 170x245. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych

4.3/5 ( 9 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.