Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej - Adrianna Seniów - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej (miękka)

Perspektywa językowo-kulturowa

książka

 • Wydawnictwo Uniwersytet Szczeciński
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 198
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej, Perspektywa językowo-kulturowa - opis produktu:

Józefa Radzymińska była polską pisarką i jedną z ważniejszych działaczek Polonii argentyńskiej. Mimo że jej obfity, różnorodny genologicznie i tematycznie dorobek literacki obejmuje ponad 70 utworów wydawanych w latach 1937-2002, jest to współcześnie postać nieznana szerokiemu gronu polskich czytelników i niemal nieobecna w nowszych opracowaniach historycznoliterackich. Przedmiotem naszego zainteresowania w tej książce czynimy prozę wspomnieniową Józefy Radzymińskiej, tj. `Biały Orzeł nad Rio de la Plata` oraz `Czternaście lat mroku`. Oba teksty dotyczą życia Polonii w Argentynie, zostały jednak wydane już po powrocie pisarki do Polski i były przeznaczone głównie dla polskiego czytelnika. Ukazują emigrację przez pryzmat osobistych doświadczeń pisarki, zawierają wnikliwy obraz społeczności polonijnej, skupionej wokół licznych stowarzyszeń i kół, przynoszą nieznane powszechnie informacje o ich działalności, stosunku do opuszczonej ojczyzny, warunkach życia, sposobach odnalezienia się w egzotycznej przestrzeni. Niniejsza książka wpisuje się w nurt badań poświęconych emigracji polskiej, a szczególnie w rozpoczęty w ostatnich latach tok rozważań związanych z pisarstwem kobiet emigrantek, jest to jednocześnie opracowanie, które uzupełnia prowadzone na gruncie lingwistyki badania nad językiem pisarzy. Interesują nas bowiem nie tylko refleksje nad przedstawionymi przez Józefę Radzymińską obrazami emigracji polskiej, ale także właściwości językowo-stylistyczne jej argentyńskich wspomnień.<STRONG>- ze wstępu</STRONG>

Książka Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej Perspektywa językowo-kulturowa, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Szczeciński. Autorami książki są Adrianna Seniów, Nina Pielacińska. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej liczy 198 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Argentyna w prozie wspomnieniowej Józefy Radzymińskiej, Perspektywa językowo-kulturowa

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.