20 najważniejszych lekcji życiowych prawd - Hal Urban - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment

20 najważniejszych lekcji życiowych prawd (miękka)

książka

20 najważniejszych lekcji życiowych prawd - opis produktu:

`Książka Urbana to klasyka gatunku z mądrym, ponadczasowym przesłaniem. Powinna znaleźć się w każdym domu`.
Ken Blanchard

Osoba, od której otrzymałeś tę książkę, troszczy się o ciebie i chce dla ciebie wszystkiego, co najlepsze. Tak robią przyjaciele i członkowie rodziny. Chcą przekazywać dalej ważne lekcje, jakich nauczyło ich życie. Niektóre z tych lekcji znajdują się w tej książce, która traktuje o tym, co dobre w życiu i w ludziach - a szczególnie w tobie. Mówi o wewnętrznych wartościach, jakie posiadasz, których być może nie wykorzystujesz. Właśnie tego pragnie dla ciebie ta wyjątkowa osoba, która ją ofiarowała. Bo dobra książka to najlepszy z przyjaciół; taki na dobre i na złe.
Autor

Książka 20 najważniejszych lekcji życiowych prawd pochodzi z wydawnictwa Studio Emka. Autorem książki jest Hal Urban. Należy do gatunków: poradniki, samodoskonalenie. Książka 20 najważniejszych lekcji życiowych prawd liczy 208 stron. Jej wymiary to 210x145. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
 • Wydawnictwo: Studio Emka
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 210x145
 • Ilość stron: 208
 • ISBN: 9788366142251
 • Wprowadzono: 07.06.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
20 najważniejszych lekcji życiowych prawd

4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Qultura słowa

 • 10-08-2019
 • 13:11

Lekcje, które zmieniają życie?
Co odróżnia ludzi sukcesu od tych, którzy tkwią w marazmie, którzy wciąż narzekają na codzienność, którym nic nie udało się osiągnąć? Czy jest to stan posiadania ? to na pewno, ale tak naprawdę jest on tylko wynikową odpowiedniego nastawienia do życia, do wyzwań, podejmowanych decyzji oraz wartości, którymi się kierujemy. Czy zatem można się tego wszystkiego nauczyć? Czy można zmienić swoje życie upodabniając go do życia, które chcielibyśmy prowadzić? Z pewnością nie jest to łatwe, ale warto poznać mechanizmy, na których opierają się te osoby, które stanowią dla nas niedościgniony dotąd wzór.
Ta zmiana może dokonać się w nas dzięki odpowiedniej lekturze, której powinna towarzyszyć refleksja i otwartość. Warto zatem sięgnąć po książkę ?20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd?,która otwiera nasze oczy na świat i na to, co różni nas od wielkich postaci, osiągających sukcesy, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Autor, Hal Urban, doktor pedagogiki i psychologii, którego pasją jest nauczanie, przez wiele lat był wykładowcą akademickim. Reakcja zwrotna po wykładach zainspirowała go do napisania książki, dzięki której możemy dokonać zmian w naszym życiu, która nie tylko pokazuje nam problem, ale i dostarcza jego rozwiązania. Tylko od nas zależy, czy skorzystamy z tej inspiracji, tej pomocy, tylko od nas zależy, jak dalej potoczy się nasze życie.
Książka jest lektura idealną nie tylko dla tych wszystkich zagubionych osób, które nie potrafią odnaleźć swojej życiowej drogi. To również lektura dla tych, którzy nią kroczą, potrzebuje jedynie odrobiny motywacji, wsparcia czy wskazówki. To wreszcie lektura dla wszystkich trenerów, psychologów, coachów, którzy w książce znajdą wiele przykładów, być może przydatnych w codziennej pracy zawodowej.
Dwadzieścia niezwykle istotnych lekcji, to dwadzieścia rozdziałów książki, a każdy z nich znacząco wzbogaca nasze życie. Wraz z autorem poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym jest sukces i czy są nim pieniądze, przekonamy się także, że życie nie zawsze układa się w taki sposób, jak byśmy chcieli i zasada ta nie dotyczy tylko naszej osoby. ?Zamiast tego, co byśmy chcieli, otrzymujemy solidną porcję rzeczywistości. A rzeczywistość to wspaniały nauczyciel? ? pisze autor dowodząc, że zamiast walcząc z faktem, że codzienność niesie ze sobą trudności, warto zaakceptować to i rozwiązywać ewentualne problemy, a nie tylko narzekać. Hal Urban podkreśla też, jak ważne jest szukanie równowagi, dobry humor i zabawa, podkreśla również znaczenie dokonywania wyborów i podejmowania decyzji. To, że ten wybór mamy, jest kluczem do lepszego życia. Punktem wyjścia do zmiany jest natomiast uświadomienie sobie swoich wyborów i dokonywanie tych właściwych.
Czytamy również o znaczeniu postawy i odpowiedniego podejścia do życia ? autor proponuje nam tu trzy doskonałe sposoby na funkcjonowanie: otwarty umysł, myślenie za siebie oraz myślenie konstruktywne. Urban pisze również o nawykach i ich znaczeniu, a także o zmianie (bowiem ? podobnie jak postawę ? nawyki można zmienić). Autor podkreśla ponadto rolę wdzięczności, zachęca do budowania swojego życia na fundamencie szacunku oraz uczciwości. To tylko kilka z tematów / lekcji poruszanych w książce, której lektura daje do myślenia, skłania do refleksji, weryfikacji sposobu postępowania oraz ? do zmiany. To, jak potoczy się nasze życie, zależy bowiem od nas, dlatego też warto zapoznać się z tymi wartościowymi lekcjami, których tematy zostały niezwykle obrazowo przedstawiony i poparte dowodami, a następnie ruszyć do przodu pracując nad sobą każdego dnia!

Czy recenzja była pomocna?