SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

12 dziecięcych wyzwań. (twarda)

Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Papilon
Oprawa twarda
Liczba stron 128
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Dwunastu autorów napisało dwanaście opowiadań o wyzwaniach. Ukazując wyrazistych bohaterów i ich codzienne troski, starali się odpowiedzieć na pytanie, jak sobie poradzić z trudnościami.
W książce znalazły się teksty o: poczuciu własnej wartości, agresji, tolerancji, zagrożeniach płynących z sieci, uważności, pasji, nadużywaniu urządzeń elektronicznych, rywalizacji, manipulacji, wysokiej wrażliwości, presji grupy oraz nieśmiałości.
Czytajmy dzieciom tę książkę, zachęcając do rozmowy o sytuacjach, które mogą im się przytrafić. Niech wyrosną na dorosłych, którzy potrafią sobie poradzić z każdym wyzwaniem.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Papilon
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 260x205x14
Liczba stron: 128
ISBN: 9788327105578
Wprowadzono: 22.10.2021

RECENZJE - książki - 12 dziecięcych wyzwań., Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anna

ilość recenzji:1

8-11-2021 05:29

Dzieciństwo zdaje się być dla wielu z nas okresem beztroski , a jednak, każdego dnia młody człowiek musi zmagać się z wieloma trudnymi zadaniami, nowymi sytuacjami, które wymagają od niego większego skupienia, wysiłku czy poświęcenia. Ta bogato ilustrowana pozycja składa się z dwunastu opowieści, każda z nich poświęcona jest odrębnemu wyzwaniu. Począwszy od poczucia własnej wartości czy tolerancji, poprzez rywalizację oraz wysoką wrażliwość, aż do manipulacji i presji grupy, łącznie dwanaście trudnych doświadczeń, które mogą spotkać, albo już są obecne w życiu naszego dziecka.

Wszystkie historie nakreślone są wyjątkowo przystępnym piórem, a co najważniejsze dotyczą sytuacji bliskich bądź doskonale znanych młodemu czytelnikowi, w skutek czego angażują wyjątkowo silnie. Dziecko błyskawicznie utożsamia się z nakreślonymi postaciami, odczuwa targające nimi emocje, przeżywa ich rozterki, kibicuje im całym sercem. Każda opowieść zachęca do głębokiej, poważnej rozmowy z pociechą. Jeśli problem jej dotyczy, autorzy proponują przykładowe rozwiązanie, ale wspólna burza mózgów zdecydowanie zacznie odnajdywać kolejne recepty, jak najbardziej dostosowane do sytuacji i charakteru dziecka. Opowieści pozwolą również dostrzec to, czego dotychczas my, zabiegani rodzice, mogliśmy nie zauważać. Wspólne refleksyjne czytanie może otworzyć oczy na problem, który pomału zaczyna się rozrastać w życiu naszej pociechy.

"12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami" to przepięknie zilustrowana, niebywale wartościowa i potrzebna książka, która pomaga zdefiniować dziecięce problemy, a także dostarcza cenne wskazówki, jak z nimi walczyć. Nadzwyczaj refleksyjna, skłaniająca do długich, szczerych rozmów, a przede wszystkim zachęcająca do poszukiwań rozwiązań i rozwijająca zdolność radzenia sobie z nawet najcięższymi wyzwaniami! Podsumowując, lektura obowiązkowa, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Dzięki niej, rozmawianie o wszelkich skomplikowanych emocjach czy ciężkich sytuacjach staje się o wiele łatwiejsze. Polecam gorąco!

Czy recenzja była pomocna?

Co dziś przeczytamy

ilość recenzji:1

31-10-2021 18:44

Dla dzieci każda nowa emocja jest wielkim wyzwaniem. A wyzwaniem są szczególnie te negatywne emocje.
Każde zagadnienie opisane jest przez historię w której omawiana jest sytuacja, zdarzenie lub relacja w jakiej dziecko może się kiedyś znaleźć poznając daną emocje. Historie są w miarę jasno przedstawiane, a opowiadania napisane są językiem dopasowanym do młodych czytelników.
Teksty pokazują jak radzić sobie z trudnymi chwilami, co lub kto może nam w tym pomóc, jak i również, jak my możemy pomóc komuś, kto się znajdzie w takiej sytuacji.
Najważniejsze dla mnie jest to, że historie te zostały przedstawione bardzo realnie i dotyczą scenek z życia dziecka, które rzeczywiście są realne i mogą spotkać dziecko w przyszłości.
Większość opisanych emocji związana jest z kontaktem z rówieśnikami, jak: poczucie własnej wartości, tolerancja, agresja, rywalizacja, presją grupy i inne, ale znajdziemy także ważny temat jak zagrożenia w sieci. To ważne zagadnienie zwłaszcza w czasach gdzie dzieci już od najmłodszych lat mają doczynienia z internetem. Każde opowiadanie to piękny fundament do rozmowy z dzieckiem.

Nam najbardziej przypadło do gustu opowiadanie Agnieszki Frączek o tolerancji, ale my po prostu kochamy wszystkie historie tej autorki, a także przygody Kuby i jego brata mówiące o agresji i o tym, że działa ona jak lawina.

Jeśli macie ochotę poznać przeżycia jakie dotyczą waszych dzieci bądź spotkają je w przyszłości sięgnijcie po tą książkę.

Czy recenzja była pomocna?