SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zysk I S-Ka

Historia wydawnictwa Zysk i S ka zaczyna się w 1994 roku. Tadeusz Zysk i Aleksander Szabliński odeszli wówczas z wydawnictwa Rebis, by założyć własną markę. Oficyna wydawnicza mieści się w Poznaniu, na Starym Mieście, przy ulicy Wielkiej 10. Portfolio Zysku liczy już ponad tysiąc tytułów.  

Seria Kameleon wydawnictwa Zysk


Mocną stroną wydawnictwa Zysk jest współczesna beletrystyka. Ukazuje się m.in. w ramach serii Kameleon. To tytuły znanych zagranicznych autorów, spośród których wiele stało się bestsellerami. Pierwszą książką z serii, która podbiła serca polskich czytelników, był Zaklinacz koni Nicholasa Evansa. Później Zysk odnosił sukcesy także dzięki publikacjom dzieł Fannie Flagg (Smażone zielone pomidory i Witaj na świecie, Maleńka!), Thomasa Bergera, Stephena Kinga, Petera Hedgesa czy Eriki Jong. Ogromnymi hitami były również Dziennik Bridget Jones i kontynuacja tej książki, zatytułowana W pogoni za rozumem.

Wydawnictwo Zysk i S ka – Polski Kameleon


Mając na uwadze dużą popularność cyklu, Zysk wydawnictwo postanowiło stworzyć również Polskiego Kameleona. W ramach tej serii ukazuje się polska literatura współczesna. Dzięki niej czytelnicy poznają kolejne publikacje Marcina Wolskiego, Małgorzaty Kalicińskiej, Bronisława Wildsteina czy Marka Ławrynowicza.

Fantastyka w Zysku


W portfolio Zysk i Ska nie brakuje również ciekawej literatury sci-fi, fantasy i grozy. Wielki sukces wydawnictwo Zysk odniosło między innymi w 1997 roku, dzięki nowemu tłumaczeniu Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Oficyna publikowała także sagę Diuna Franka Herberta oraz cykle Pieśń Lodu i Ognia George’a R.R. Martina i Buffy – postrach wampirów Christophera Goldena. Popularnością cieszą się również powieści Neala Stephensona, Philipa K. Dicka, Williama Gibsona, Guya Gavriela, Roberta Jordana czy Mercedes Lackey. Za kilka z nich Zysk wydawnictwo otrzymało nagrodę Sfinksa, przyznawaną przez czytelników. Marka ma w ofercie również serię książek fantasy Dragonlace, powstałą jako dodatek do gry Dungeons & Dragons. Najważniejszymi autorami cyklu są Margaret Weis i Tracy Hickman. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w stworzonym przez nich świecie, opuszczonym przez bogów, a przemierzanym przez smoki.    

Zysk wydawnictwo – publikacje naukowe


Około 30 proc. publikacji wydawnictwa Zysk i S ka stanowią literatura naukowa i popularnonaukowa. Wiedzę z zakresu humanistyki czytelnicy poznają dzięki serii Antropos, a z zakresu nauk przyrodniczych dzięki cyklowi Nebula. Mogą sięgnąć po dzieła tak wybitnych naukowców, jak Stephen Hawking, Francis Fukuyama czy Carl Sagan. Zysk ma też w swojej ofercie książki dotyczące kluczowych idei w historii świata, kognitywistyki i filozofii umysłu, militariów, nauk ścisłych, jak również biografie. Publikacje popularnonaukowe Zysku i Ska przybliżają najważniejsze zagadnienia w przystępny dla laików sposób.  

Książki akademickie Zysk i Ska


Zysk stale poszerza też swoją ofertę podręczników akademickich. Publikacje wydawnictwa dedykowane są przede wszystkim studentom psychologii, pedagogiki, socjologii i politologii. Do najważniejszych książek z tego zakresu należą Psychologia społeczna Elliota Aronsona, Timothy'ego D. Wilsona i Robin M. Akert, Psychopatologia Martina E.P. Seligmana, Elaine F. Walker i Davida L. Rosenhana czy Wstęp do socjologii Normana Goodmana.

Zysk dla dzieci i młodzieży


Wydawnictwo Zysk i S ka nie stroni również o literatury dziecięcej i młodzieżowej. Swoim najmłodszym czytelnikom dedykuje m.in. serie Pan Pierdziołka, Bad Guys oraz książki o przygodach małego George’a w kosmosie, autorstwa Stephena Hawkinga i jego córki Lucy. Zysk stawia również na sprawdzone klasyki, na przykład Zew krwi Jacka Londona, Opowieści wigilijne Charlesa Dickensa i Tajemniczy ogród Frances Hodgson Burnett.
... ...
Zobacz więcej produktów