SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dwie siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry działa od 2005 roku w Warszawie. Jego specjalnością są książki dziecięce i młodzieżowe, które charakteryzują się niepowtarzalną oprawą graficzną. Działalność wydawnicza skupia się na „odświeżeniu” niektórych tytułów, czego skutkiem było wznowienie takich książek, jak Babcia na jabłoni autorstwa Miry Lobe, a także wierszy dla dzieci Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry oraz Stanisława Jachowicza. Książki Dwóch Sióstr były wielokrotnie nominowane oraz wyróżniane nagrodami zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Dwie siostry, czyli trzy przyjaciółki


Za powstaniem wydawnictwa Dwie Siostry stoją trzy kobiety: Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas i Ewa Stiasny, które poznały się na studiach. Nazwa marki wzięła się od nazwy pensjonatu, w którym wpadły na pomysł jej utworzenia. Gdy zakładały Dwie Siostry, na topie były przede wszystkim bajki Disneya. Księgarnie, do których wówczas zaglądały, wydawały im się nijakie. Postanowiły to zmienić, dlatego ich pierwszymi publikacjami były książki z serii Mistrzowie Ilustracji. Założycielki wydawnictwa Dwie Siostry są przekonane, że czytanie znakomicie łączy dorosłych i dzieci.

Portfolio wydawnictwa Dwie Siostry


Specjalizacją Dwie Siostry wydawnictwa jest literatura dla dzieci i młodzieży, ale publikuje ono też pozycje dla dorosłych czytelników. Priorytetem właścicielek jest „wydawanie książek pięknych, mądrych i pomysłowych”. W portfolio marki znaleźć można autorów polskich i zagranicznych. Z sympatią podchodzi ona do tradycji, publikując klasyczne tytuły dziecięcej literatury oraz dzieła mistrzów grafiki, ale promuje również młodych i zdolnych pisarzy oraz ilustratorów.

Książki dla dzieci Dwie Siostry


Wybierając książki dla dzieci Dwie Siostry można mieć pewność, iż w nasze ręce trafi publikacja pełna ciekawych ilustracji, które przypadną maluchom do gustu, a zarazem zachęcą je do dalszej lektury kolejnych bajek oraz wierszy. Oryginalne pomysły wydawnicze Dwóch Sióstr sprawiły, że polska literatura dziecięca stała się atrakcyjna dla wydawców z Zachodu, którzy zaczęli wzorować się między innymi na ich kultowych seriach albumowych Mapy czy Pszczoły. Innowacyjną propozycją marki jest również cykl Ulica Czereśniowa. Publikacje te opowiadają o czterech porach roku, nie zawierają jednak słów. Na podstawie ilustracji Rotraut Susanne Berner dziecko musi samo wymyślić historię danego bohatera. Wśród wydanych przez Dwie Siostry książek dla dzieci znaleźć można także serie: Mamoko, Mysia, S.E.R.I.A., Jaś i Janeczka, 8 + 2, Felek i Tola, Małe Katastrofy, Pożyczalscy, Oto jest…, Polecone z Zagranicy, Świat dla Dociekliwych, Mały Koneser, Serio i Uniwersytet Dziecięcy.

Książki Dwie Siostry dla dorosłych


Niewielką część portfolio wydawnictwa Dwie Siostry stanowią publikacje dla dorosłych. Z myślą o nich powstał cykl Własny Pokój, w ramach którego ukazują się dzieła m.in. znanej pisarki Alice Munro. Starsi czytelnicy mogą sięgnąć też po kulinarne książki Dwie Siostry. Nakładem wydawnictwa ukazały się na przykład Jadłonomia oraz White Plate. Słodkie blogerek Marty Dymek i Elizy Mórawskiej.

Dwie Siostry wydawnictwo – nagrody


Książki Dwie Siostry doceniane są zarówno w kraju, jak i na świecie. Ich publikacje nominowane i wyróżniane były wielokrotnie w kategorii literatura dziecięca Nagroda Literacką m.st. Warszawy. Wydawnictwo Dwie Siostry może również poszczycić się nominacjami oraz wyróżnieniem Bologna Ragazzi Award, swego rodzaju „książkowym Oscarem”. Kolejne sukcesy to wyróżnienie w ramach Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa i nagroda The Beijing News Weekly Review, a także nominacja do The London Book Fair International Excellence Award. 
... ...
Zobacz więcej produktów