SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kubuś Puchatek- książki

Kubuś Puchatek to wciągająca seria książek opowiadających o przygodach zabawnego i pełnego wdzięku misia i jego przyjaciół. Pełna ciepła, przyjacielskich uczuć i dobrych emocji seria Kubuś Puchatek podbija serca czytelników na całym świecie, a misia o małym rozumku, ale wielkim sercu zna każde dziecko (i nie tylko!). Ta fikcyjna piękna postać literatury dziecięcej, została stworzona przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a i od wielu lat gości w sercach młodych całego świata. Inspiracją do napisania bajki był dla Milne’a pluszowy miś, którego autor przekazał swojemu synowi na pierwsze urodziny. Pierwsze wydanie książki kubuś puchatek miało miejsce w Londynie w 1926 r.

Bohaterowie bajki kubuś puchatek

Bajki kubuś puchatek opowiadają o wydarzeniach, które rozgrywają się w Stumilowym Lesie. W nim oprócz tytułowego Kubusia Puchatka mieszkają też Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo, Tygrysek i Krzyś. Kubuś Puchatek i seria książek o nim skupiają się na perypetiach mieszkańców Stumilowego Lasu, którzy mimo trudności zawsze tryskają optymizmem, mogą liczyć na swoją pomoc i wsparcie. Choć każdy z bohaterów to wyjątkowa osobowość to razem tworzą zgrany team, który pocieszy, zainspiruje i rozweseli, a także pozwoli dołączyć do przeżywanych przez nich przygód. Przyjaciele tytułowego bohatera bajki reprezentują różne charaktery osobowiści, a cała seria kubuś puchatek przybliża nie tylko fikcyjne sytuacje, ale i alegorie prawdziwych życiowych perypetii bohaterów.

Kubuś Puchatek dla młodszych i starszych czytelników

Choć dedykowana najmłodszym, będzie stanowiła także wartość dla starszych czytelników. Literaturę tę można określić jako filozoficzną. Za z pozoru prostymi wypowiedziami kryją się głębokim refleksje, które przekazują uniwersalne prawdy o życiu i relacjach międzyludzkich. Bohaterowie przeżywają ciekawe perypetie, czasem pełne trudności, ale kończące się mądrymi lekcjami, nie tylko dla nich, ale także dla czytelnika i widza. Cytaty z Kubuś Puchatek seria książek weszły do użytku powszechnego i często występują w zestawieniu najpiękniejszych słów z literatury. Lektura Kubuś Puchatek jest jedną z najchętniej czytanych ze względu na przyjazny charakter bohaterów, humor w niej występujacy, a także filozoficzne przekazywanie licznych wartości oraz chwalenie lojalnych i wiernych zasadom postępowanie.

Kubuś Puchatek seria książek

Na serię Kubuś Puchatek składają się 3 książki. Cykl rozpoczyna wydany w 1926 roku „Kubuś Puchatek”. Kolejne części to „Chatka Puchatka” oraz „Wiersze dla Krzysia”. Każda z książek została przetłumaczona a wiele języków i od początku swojego wydania cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników w każdym wieku. Oprócz książek napisanych przez Alana Milne do bajki Kubuś Puchatek zaliczyć można współcześnie wydawane audiobooki, malowanki, gry, zabawki i inne gadżety z bohaterami Stumilowego Lasu. Do najpopularniejszych produktów zaliczamy pięknie ilustrowane książki z misiem. Bajki Kubuś Puchatek są wydawane na całym świecie, a lubiący miód bohater jest idolem wielu dzieci. Seria Kubuś Puchatek książka doczekała się także licznych ekranizacji. Przede wszystkim Kubusia Puchatka i jego przyjaciół można oglądać w krótko- i długometrażowych filmach animowanych firmy Disney. Powstał również Film na podstawie książek Alana Milne’a to natomiast Kubuś i przyjaciele. Obraz miał swoją premierę w 2011 roku. 


... ...
Zobacz więcej produktów